SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

agatha chce powalczyć o mniejszą siebie / redukcja/ pods str.10

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zespół ciasnoty podbarkowej jest tak naprawdę zespołem objawów, a nie pojedynczą jednostką chorobą i dochodzi tutaj do szeregu powiązanych ze sobą wzajemnie problemów.
Testy ciasnoty Neera i Hawkinsa, które wyszły dodatnie rzeczywiście sugerują zespół ciasnoty podbarkowej, dodatkowo test Hawkinsa poniekąd docieka przyczyny - może to być problem z mięśniem nadgrzebieniowy i/lub problemy z więzadłem kruczo - obojczykowym.
Jestem ciekawa, jakie jeszcze testy, bardziej specyficzne i kierunkujące diagnostykę i postępowanie miałaś robione.
Artroskopia niestety jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem, ale dobrze by było przed jej wykonaniem dokonać PEŁNEJ diagnostyki stawu barkowego, przede wszystkim w celu ustalenia przyczyny ciasnoty.
Podejrzewam, że możesz mieć problemy również ze ścięgnem głowy długiej m. dwugłowego ramienia oraz niestabilnością przednią stawu ramiennego.
Myślę, że iniekcja... niekoniecznie (chyba, że zadziała u Ciebie rzeczywiście przeciwbólowo). Nie licz natomiast na to, że smarowanie maścią przyniesie spektakularne efekty.
Nie wiem, skąd jesteś, ale na podstawie moich doświadczeń wynika, że terapia manualna w przypadku barków sprawdza się średnio, lepiej działa klawiterapia (takie czary-mary w stylu akunpunktury i refleksoterapii), można się też pokusić o zastosowanie fali uderzeniowej, ale też po dokładniejszej diagnostyce i niekoniecznie przy bólu.

Póki co tylko tyle mam do powiedzenia

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
Saida

Jestem ciekawa, jakie jeszcze testy, bardziej specyficzne i kierunkujące diagnostykę i postępowanie miałaś robione.
Artroskopia niestety jest bardzo prawdopodobnym scenariuszem, ale dobrze by było przed jej wykonaniem dokonać PEŁNEJ diagnostyki stawu barkowego, przede wszystkim w celu ustalenia przyczyny ciasnoty.


hmmmm......... Pan doktor ruszał moją ręką na wszystkie strony, blokował ją kazał przeciwdziałać jego sile, potem kazał mi blokować kiedy on odciągał rekę ....czy na tym polegają testay wypisane w mojej diagnozie? U wcześniejszego specjalisty miałam wykonywane USG i RTG( ale o tym wiesz) od i cała diagnostyka:( co powinnam jeszcze zrobić dla PEŁNEJ diagnostyki? Mieszkam w okolicach Kłodzka, najbliższą większą metropolią jest Wrocław. Coś polecisz?
Saida, jestem niezmiernie wdzięczna za zainteresowanie moim przypadkiem, dziekuję

Ręka, po zastrzyku przestała boleć, zobaczymy jak będzie w nocy. Wczorajszy trening odrobię dzisiaj

Zmieniony przez - agatha38 w dniu 2014-07-24 15:29:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
i wprowadzę trochę prywaty w swoim dzienniku
w konkursie Acitvlab na film pt ""Twój wakacyjny trening" do konkursu zgłosił swój filmy mój syn Dominik . Obejrzyjcie, jeśli będziecie uważać, że warto oddać głos, poproszę dziękuję

https://www.facebook.com/Activlab/app_439521609488762


wejść w zakładkę GALERIA

Zmieniony przez - agatha38 w dniu 2014-07-24 17:26:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
DT
suplementy
Omega3, tran, magnez b6 forte, Vit C strong 1000, Collagen,
Fat transporter 2x2tab , CLA+green tea - 1x 2 tab, skrzypstron 1x tab
biotebal 5 mg 1 x tab
warzywa- czerowna papryka, dużo zielonej fasolki szparagowej, cukinia, ogórek zielony, pomidor, pieczarki



B
1. wypady chodzone
10 x/ 5kg x 6kg x 8kg/

2. uginanie stojąc
10x/10 kg x 15 kg x 15 kg/

3. WL
10 x/ 9kg x 10 kg x 12 kg/

4. wiosło sztangą nachwyt
10 x /20 kg x30 kg x 35 kg/

5. wyciskanie siedząc, hantle
10 x/ 8 kg x 8 kg/ i 11 x 8 kg

6. Allachy
10 x 3 poziom / 4 poziom / 4 poziom
20 min aerobów - rowerek +wiosła

wypady chodzone- tradycyjnie ciężko, w kolejnym treningu 1 serię zacznę wiekszym ciężarem ( 6 kg)
uginanie stojąc- zmniejszona ilość powtórzeń zaowocowała zwiększeniem ciężarku z 10 kg na 15, co cieszy
WL - nie wiem czy dobrze robiąc hantlami, dobrze dobrany ciężar,
wisoło nachwytem - zaczęłam zbyt nisko skończyłam za wysoko, do poprawy
wyciskanie siedząc - ciężko, ale poszło
Allachy -przed treningiem na szybko szukałam filmów instruktażowych, znalazłam kilka, każdy pokazywał inną technikę. Zrobiłam tak jak zrozumiałam ale myślę, że nie było to zbyt poprawne. Zaraz przejrzę nasze forum i popytam dziewczyn

Jesli chodzi o rękę podczas treningu nie bolała, myślę ze czułam się nawet ciut pewniej




Zmieniony przez - agatha38 w dniu 2014-07-24 21:03:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 12439 Wiek 50 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 85713
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
suplementy
Omega3, tran, magnez b6 forte, Vit C strong 1000, Collagen,
Fat transporter 2x2tab , CLA+green tea - 1x 2 tab, skrzypstron 1x tab
biotebal 5 mg 1 x tab
warzywa- rzodkiewka, zielona sałata, czerowna papryka, cukinia, ogórek zielony, pomidor, pieczarki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Agatha, szczerze mówiąc po zastrzykach nie robiłabym treningów.
Z prostego powodu - bark jest teraz tak jakby znieczulony, wiec może się dziać coś niepokojącego, a Ty mimo narastającego bólu/ogniska zapalnego czy czegokolwiek nie będziesz go czuła podczas treningu, a będziesz pogłębiać uszkodznie.
Podeślij mi lub Rudej jeszcze raz te wyniku USG i RTG, bo teraz już wiadomo coś więcej
Z tego, co piszesz to wizyta wyglądała ok.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
po zastrzyku zrobiłam tylko jeden trening,faktycznie ręka nie bolała, ćwiczyło się super. Dostosuję się do Twoich zaleceń i nie będę ćwiczyć siłowo. Jak długo???????? RTG i USG zaraz podeślę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Agatka, ślij Saidce - mi nic nie powiedzą wyniki

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-07-28 11:17:02

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
Ruda_29
Agatka, ślij Saidce - mi nic nie powiedzą wyniki


Ruda, wysłałam do Ciebie z prośbą o przeslanie Saidce, dziękuję treningi siłowe chwilowo zawieszam( oby jak najkrócej) pozostają tylko aeroby, czy tak? czy może coś innego w zastępstwie?


Dzisiaj pomiarów nie będzie,przez ostatnie dni zawaliłam miskę i to dość konkretnie:(

suplementy
Omega3, tran, magnez b6 forte, Vit C strong 1000, Collagen,
Fat transporter 2x2tab , CLA+green tea - 1x 2 tab, skrzypstron 1x tab
biotebal 5 mg 1 x tab
warzywa- rzodkiewka, zielona sałata, pomidor, ogórek zielony, pomidor, pieczarki
woda,kawa,pokrzywa,




aktywność - 60 min kijki



Zmieniony przez - agatha38 w dniu 2014-07-28 19:11:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

challenge accepted- by być fit

Następny temat

Proporcje do oceny

WHEY premium