SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

listka/diastasis, waga up, miesnie na wierzch ;)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 598
Dzisiejszy trening:

Disastasis (Tydzień 2)
Trening siłowy(2 obwody)
Rozgrzewka
1. Kręcenie biodrami + ósemki na piłce. po 10x
2. Sztangielki trzymamy w dłoniach, w zgiętych rekach na wysokości klatki i połączone razem, nogi w lekkim rozkroku i kręcimy tułowiem (twister) w jedna i druga stronę. 30x
3. Boksowanie na zmianę rekami ze sztangielkami ukosem przed siebie. 15x na rękę
4. Przysiad ze sztangielkami trzymanymi z przodu w spuszczonych rekach, nogi w rozkroku, wstając jednocześnie przenosimy proste ręce do góry pionowo, w momencie napięcia powinna czuć mięśnie brzucha. 30x
5. Przysiad nogi lekko w rozkroku, ręce jak do wyciskania stojąc, zgięte w momencie wyprostu nóg wyciśniecie ciężarków w gore. 30x
6. Ręce z ciężarkami wzdłuż tułowia wykrok w przód, równocześnie ciężarki w prostych rekach podnosimy do poziomu ramion. x15 na stronę
Trening A
1. Wznosy nóg z leżenia x15
2. Wspięcia na palce obunóż x15
3. Przysiady klasyczne z hantlami x15
4. wejście na ławkę z hantlami 15x na nogę
5. wznosy z opadu x15
6. Pompki max
7. Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz x15
8. Pompki w podporze tyłem x15
Rozciąganie

Powiedzcie mi jak tu ćwiczyć gdy na dworze jest 35 stopni? Pod tym względem było piekło, lało się ze mnie jak z kranu. Ale wytrzymałościowo już lepiej niż ostatnio
Co do jedzenia to chyba robi mi się nawyk zdrowego odżywiania, bo jak tylko wezmę coś co wiem, że jest "złe" to jakieś wyrzut mam

Na koniec takie pytanie, z ciekawości: Ile mniej więcej wytrzymujecie robiąc Plank?

Cel:
+6kg ; zamknąć szczelinę; wydobyć mięśnie

http://www.sfd.pl/_listka/diastasis,_waga_up,_miesnie_na_wierzch_;_-t876219.html
O próbach osiągnięcia celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 598
Diastasis(Tydzień 2)
Trening siłowy(2 obwody)
Rozgrzewka
1. Kręcenie biodrami + ósemki na piłce. po 10x
2. Sztangielki trzymamy w dłoniach, w zgiętych rekach na wysokości klatki i połączone razem, nogi w lekkim rozkroku i kręcimy tułowiem (twister) w jedna i druga stronę. 30x
3. Boksowanie na zmianę rekami ze sztangielkami ukosem przed siebie. 15x na rękę
4. Przysiad ze sztangielkami trzymanymi z przodu w spuszczonych rekach, nogi w rozkroku, wstając jednocześnie przenosimy proste ręce do góry pionowo, w momencie napięcia powinna czuć mięśnie brzucha. 30x
5. Przysiad nogi lekko w rozkroku, ręce jak do wyciskania stojąc, zgięte w momencie wyprostu nóg wyciśniecie ciężarków w gore. 30x
6. Ręce z ciężarkami wzdłuż tułowia wykrok w przód, równocześnie ciężarki w prostych rekach podnosimy do poziomu ramion. x15 na stronę
Trening B
1. Plank. max
2. Wykroki z hantlami x15
3. Wiosłowanie hantelką(leżąc na brzuchu na ławeczce - skolioza)x15
4. Wyciskanie hantli leżąc x15
5. uginanie przedramion (biceps) x15
6. wyciskanie francuskie stojąc (triceps) x15
Rozciąganie

Szczerze, to zayebiście mi się dzisiaj nie chciało ćwiczyć... Ale i tak nie miałam co zrobić ze sobą jak Młody spał, więc się przemogłam Ogólnie to czuję, że mam troszkę mocniejsze nogi ibardziej wyczuwalne mięśnie na brzuchu
Co do maćka właśnie to zastanawiam się czy nie skonsultować go z jakimś specjalistą. Ciągle odstaje tak samo i jeszcze ten wystający pępek... Boję się, że może to być przepuklina

Cel:
+6kg ; zamknąć szczelinę; wydobyć mięśnie

http://www.sfd.pl/_listka/diastasis,_waga_up,_miesnie_na_wierzch_;_-t876219.html
O próbach osiągnięcia celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 598
Zaczynają mi się te treningi na prawdę podobać Potrafię już zrobić całą 1 klasyczną pompkę! A damskie podniosły się z 6 do 17 Wiem, wiem, to i tak słabo ale ja się tym jaram jak małe dziecko nową zabawką
Dodaję trening na dzisiaj (diastasis lecę codziennie)

Disastasis (Tydzień 3)
Rozgrzewka
*Leżąc na plechach obejmij swój brzuch rekami krzyżując je na brzuchu i delikatnie przytrzymując mięsień prosty brzucha z dwóch stron. Wolno unosimy głowę wydychając powietrze i delikatnie ściągając dwa płaty do środka. x20
*Kręcenie biodrami na piłce. 15x na stronę
*Ruszamy biodrami siedząc na piłce w przód i tył (tilt). 15x
*"Ósemki" biodrami na piłce. 15x na stronę
1. Siedząc na piłce podnosimy prostujemy nogę w kolanie i znów wolno opuszczamy. 20x na nogę
2. Leżymy na podłodze i opieramy piety o piłkę podnosimy biodra do poziomu i opuszczamy. 20x
3. Klęk podparty, unosimy lewa rękę i prawa nogę prosto i przytrzymujemy 5 sek opuszczamy i zmiana nogi. 15x na stronę
4. Siedząc prosto na piłce uginany ciało na boki. 10x na stronę
5. Pompki. 2x10
6. Wykopy zgięta noga w gore z pozycji "klęk podparty". 15x na nogę w dwóch seriach
7. Plank. max
8. Vaccum. 3x 15sek
Trening siłowy(2 obwody)
Rozgrzewka
* Kręcenie biodrami + ósemki na piłce. po 10x
* Sztangielki trzymamy w dłoniach, w zgiętych rekach na wysokości klatki i połączone razem, nogi w lekkim rozkroku i kręcimy tułowiem (twister) w jedna i druga stronę. 30x
* Boksowanie na zmianę rekami ze sztangielkami ukosem przed siebie. 15x na rękę
* Przysiad ze sztangielkami trzymanymi z przodu w spuszczonych rekach, nogi w rozkroku, wstając jednocześnie przenosimy proste ręce do góry pionowo, w momencie napięcia powinna czuć mięśnie brzucha. 30x
* Przysiad nogi lekko w rozkroku, ręce jak do wyciskania stojąc, zgięte w momencie wyprostu nóg wyciśniecie ciężarków w gore. 30x
* Ręce z ciężarkami wzdłuż tułowia wykrok w przód, równocześnie ciężarki w prostych rekach podnosimy do poziomu ramion. x15 na stronę
Trening A
1. Wznosy nóg z leżenia x15
2. Wspięcia na palce obunóż x15
3. Przysiady klasyczne z hantlami x15
4. wejście na ławkę z hantlami 15x na nogę
5. wznosy z opadu x15
6. Pompki max
7. Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz x15
8. Pompki w podporze tyłem x15
Rozciąganie

Cel:
+6kg ; zamknąć szczelinę; wydobyć mięśnie

http://www.sfd.pl/_listka/diastasis,_waga_up,_miesnie_na_wierzch_;_-t876219.html
O próbach osiągnięcia celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Witaj Listka
ja też jakiś czas temu rodziłam i walczyłam ze szczeliną, ćwicząc systematycznie z dnia na dzień była coraz węższa, poświęcałam tym ćwiczeniom dokładną uwagę, tj nie robiłam wielu serii, tylko tyle ile w planie, ale nie spieszyłam się z wykonywaniem, skupiałam się na ruchu każdym i oddechu, no i efekty były szybko
Gratuluję i Tobie z szybciutkim uporaniem się powodzenia w osiąganiu celów!!

W planku zazwyczaj dawałam radę ok. 1 min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 598
Witam w moich skromnych progach Zyrafka Też staram się ćwiczyć dokładnie i widzę kolejny efekt, bo szczelina na samej górze jest już zamknięta Jak znajdę więcej czasu to poczytam Twój dziennik
No i muszę kończyć, bo się Młody obudził

Cel:
+6kg ; zamknąć szczelinę; wydobyć mięśnie

http://www.sfd.pl/_listka/diastasis,_waga_up,_miesnie_na_wierzch_;_-t876219.html
O próbach osiągnięcia celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 598
Na wczoraj wypadał trening siłowy, ale nie było mnie w domu przez większość dnia, więc nie dało rady. Zrobię go dzisiaj a jutro już normalnie wg planu.

Diastasis (Tydzień 3)
Trening siłowy (2 obwody)

Rozgrzewka
1. Kręcenie biodrami + ósemki na piłce. po 10x
2. Sztangielki trzymamy w dłoniach, w zgiętych rekach na wysokości klatki i połączone razem, nogi w lekkim rozkroku i kręcimy tułowiem (twister) w jedna i druga stronę. 30x
3. Boksowanie na zmianę rekami ze sztangielkami ukosem przed siebie. 15x na rękę
4. Przysiad ze sztangielkami trzymanymi z przodu w spuszczonych rekach, nogi w rozkroku, wstając jednocześnie przenosimy proste ręce do góry pionowo, w momencie napięcia powinna czuć mięśnie brzucha. 30x
5. Przysiad nogi lekko w rozkroku, ręce jak do wyciskania stojąc, zgięte w momencie wyprostu nóg wyciśniecie ciężarków w gore. 30x
6. Ręce z ciężarkami wzdłuż tułowia wykrok w przód, równocześnie ciężarki w prostych rekach podnosimy do poziomu ramion. x15 na stronę
Trening B

1. Plank. max
2. Wykroki z hantlami x15
3. Wiosłowanie hantelką(leżąc na brzuchu na ławeczce - skolioza)x15
4. Wyciskanie hantli leżąc x15
5. uginanie przedramion (biceps) x15
6. wyciskanie francuskie stojąc (triceps) x15
Rozciąganie

Cel:
+6kg ; zamknąć szczelinę; wydobyć mięśnie

http://www.sfd.pl/_listka/diastasis,_waga_up,_miesnie_na_wierzch_;_-t876219.html
O próbach osiągnięcia celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Listkaa powiedz z jakim obciążeniem robisz te ćwiczenia???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 598
Do każdego siłowego mam po 2,5kg. W niektórych ćwiczeniach to akurat jest mój max ale inne mogłabym robić z większym obciążeniem, tylko że na razie nie mam

Cel:
+6kg ; zamknąć szczelinę; wydobyć mięśnie

http://www.sfd.pl/_listka/diastasis,_waga_up,_miesnie_na_wierzch_;_-t876219.html
O próbach osiągnięcia celu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
tylko bez progresu w obciazeniu cały trening zmienia si ew machanie, równie dobrze i łatwiej było by jakbys poszla biegac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 598
Mimo to widzę na razie, że ćwiczenia które wcześniej ledwo co dałam radę w ogóle wykonać teraz prawie nie stanowią problemu, a niedługo i obciążenie większe mieć będę

Cel:
+6kg ; zamknąć szczelinę; wydobyć mięśnie

http://www.sfd.pl/_listka/diastasis,_waga_up,_miesnie_na_wierzch_;_-t876219.html
O próbach osiągnięcia celu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Byście rozwiesiły pranie zamiast ciągle siedziec w spamie, mieszkanie posprzatały i obiad ugotowały

Następny temat

miss elfik- dziennik na poprawę siły

WHEY premium