SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"DIETA"

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1805

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1356
Witam!

Mam pytanie odnosnie diety ktorej stosuje, a chodzi o to ze zwracam uwage jedynie na w miare prawidlowa ilosc bialka w owej diecie(2gr/kg), w miare mozliwosci ograniczam wegle proste( jedyneie w okolicy treningu lub w srodku dnia)po treningu pije gain bolica, oprocz tego bialko wg brakow, jem omega3, mineral magnezu, extra irgin dziennie jakos 10-15gr, dieta sklada sie ze zdrowych produktow, lecz tak jak powiedzialem licze tylko bialka.

Czekam na wasze opinie i sugestie.
PZDR!

Get rich or die tryin'

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 568
Witam Was serdecznie.
Jestem tutaj nowa i chciałabym prosić o pomoc kogoś wyrozumiałego i pomocnego w celu ułożenia diety, myślałam o diecie białkowej, ale nie jestem pewna czy będzie ona odpowiednia dla mnie. Proszę o odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Jeśli liczysz same białka to żadna dieta.Pomijasz bardzo ważną rzecz,a mianowicie to,że organizm do syntezy białka na własne potrzeby zużywa około 24kcal na 1g białka.Jeśli nie dostarczysz tej energii z węglowodanów i w małym stopniu z tłuszczy organizm zacznie na potrzeby energetyczne spalać białko,które jest marnym paliwem dla organizmu.Na forum są ludzie bardziej doświadczeni ode mnie w tej kwestii i oni pomogą Ci ułożyć szczegółową dietę.Jednak zasady pozostaną niezmienne.Około 2-2,5 g białka na kilogram wagi ciała 5-7 g węglowodanów przy budowaniu masy (4g przy rzeźbieniu) i od 1-1,5 g tłuszczu (rzeźba 0,5-1g).To proste.Do tego witaminy i minerały,omega 3 itd.No i nie zapominaj,że jednorazowo nie przyswoisz więcej niż 30-40g białka (niektóre źródła podają 50g)zjesz więcej to wydalisz po prostu...

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-07-02 22:43:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
Pomijasz bardzo ważną rzecz,a mianowicie to,że organizm do syntezy białka na własne potrzeby zużywa około 24kcal na 1g białka

no to akurat dla niego na +, bo ma stale 2g/kg białka

Podstawowym problemem będzie bilans kaloryczny, jak nie będzie on dodatni to nic nie urośnie [a jak urośnie to mało]. Rozpisz sobie raz dietę i możesz manipulować produktami . . . ryż/kasza gryczana/ kuskus możesz dawać zamiennie tak samo jak wiele innych produktów. W praktyce chce się tak robić tylko w wakacje, jak jest czas

Zmieniony przez - coolkill w dniu 2008-07-02 23:11:24

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
"no to akurat dla niego na +, bo ma stale 2g/kg białka",nie bardzo rozumiem.Chyba,że jako jedyny plus tej diety,wtedy owszem.Nie można pominąć węglowodanów i tłuszczy bo to białko obce,organizm musi je przerobić na "własne" i jak pisałem potrzebuje na to 24kcal.Z 1g białka uzyskuje się około 0,8kcal.Łatwo obliczyć ile potrzeba by białka aby przyswoić 1g białka.30g białka z zewnątrz na przerobienie 1g na potrzeby własne organizmu,dlatego tak ważne jest dostarczenie innego "paliwa" dla tego procesu...

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-07-03 08:42:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89
co sądzicie o wątrobie drobiowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
To chyba offtop ale jak dla mnie podroby nie bardzo,jakoś nie uznaję.Jednak są i zwolennicy,takie wątróbki mają w 100g 19g białka,6,3 g tłuszczy,0,6g węglowodanów i 136 kcal.Teoretycznie można coś z tego zrobić,jakieś smażenie z cebulką etc.Jednak ja wolę pierś z kurczaka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
"no to akurat dla niego na +, bo ma stale 2g/kg białka",nie bardzo rozumiem.

tzw. termogeniczny efekt pokarmu, ale co to zmienia ?
to tylko część naszego zapotrzebowania kcl.
poza tym jest jeszcze coś takiego jak stosunek tłuszczy i stosunek węgli.Ciężko to bez diety ogarnąć, a jest to dość ważny aspekt.

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
O.K. i właśnie taki stosunek b-t-w wyłożyłem w pierwszej mojej odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1356
czyli kazdy posilek powinien skladac sie z bialka tlyszcyz i wegli w odpowiednich proporcjach zeby bialko mialo mozliwosc sie wchlonac?

A moja dieta wyglada tak a nie inaczej wlasnie dlatego ze wegle i tluszcz nie stanowily dla mnie problemu, za kazdym razem wychodzily mi dobre ilosci w diecie, no czasem musialem wegle ograniczyc.
Pozdrawiam

Get rich or die tryin'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Nie musisz dokładnie w każdym posiłku trzymać się sztywnych proporcji.Trzymaj się ogólnego zapotrzebowania dziennego.Pamiętaj jednak,że lepiej jest kiedy ilość białka rośnie w następujących po sobie posiłkach.Powiedzmy ważę 75kg, 150g(188g) białka dziennie powinno wystarczyć.Dzielę to na 5 posiłków i wychodzi gdzieś po 30g na posiłek.Jednak na śniadanie mogę sobie zjeść powiedzmy 25g białka,a w kolejnym posiłku powiedzmy 35g.Jak pisałem organizm więcej niż 30-40g nie jest w stanie jednorazowo przyswoić dlatego dzielimy całkowitą wymaganą ilość białka na 5,6 czy nawet 7 posiłków dziennie.Na noc dobrze przyjąć większą ilość białka,a obniżyć znacznie ww i tłuszcze.Nie tylko Ty nie masz problemu z ww i tłuszczami i właśnie tu jest pies pogrzebany jak to się mówi bo o te składniki o wiele łatwiej niż o białko w pożywieniu

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-07-03 18:51:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89
też wole cyc ale raz na jakiś czas takie małe urozmaiconko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o poradę jak zrzucić szybko tkankę tłuszczową

Następny temat

Moja Dieta - ocena+ sugestie

WHEY premium