SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Unieś się!", czyli Art. o PODCIĄGANIU by CZAWAJ

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 160259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 149 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3751
dzis pierwszy raz sie podciagalem(szeroki nachwyt) dzieki temu ze wlasciciel silki zakupil fajne maszyne ktora pomaga sie podciagać no i teraz juz wiem ktore cwiczenie na plecki jest najlepsze

Zmieniony przez - dragoslaw w dniu 2006-06-01 14:13:39

trzymaj sie kupy bo kupy nikt nie ruszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Witaj Dragoslaw.

Mógłbyś opisać co to za maszyna lub wkleić fotkę jeśli posiadasz? Ciekawa rzecz to musi być. Pewnie prosta a bardzo pomocna. No ja dzis akurat mam trening pleców więc czeka mnie podciaganie między innymi

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 149 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3751
przyząd jest firmy HES , bylem na ich stronce ale nie udalo mi sie tego wlasnie znalezc dziwne
wyglada to tak : lepiesz za drażek kolana kladiesz na ruchomej lapie ktora pomaga ci sie podciagac , ofkorz ustawiasz sobie ciezar im wiekszy tym latwiej

trzymaj sie kupy bo kupy nikt nie ruszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 401
Witam!!!
Dzisiaj znalazłem ten temat i jestem mile zaskoczony:]
Chciałbym abyście doraddzili mi czy z moim sprzetem i mozliwosciami moge zrobić jakis sensowny trening?
Mam drążek, hantelki 2x5kg i2x2kg, robiąc pompki można stworzyć jakiś sensowny trening???
Z góry dziekuje i czekam na odpowiedź pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Witaj Adrian182!

Jak pewnie zauważyłeś to temat dotyczący przede wszystkim podciagania, no może jeszcze się tu załapie trening pleców Nie będziemy tu robic śmietnika więc:

-najpierw zajrzyj tutaj:

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

-użyj szukajki:

https://www.sfd.pl/Search.asp?wczym=tytul&search=trening

-podbij do mnie na gg to pogadamy o treningu (dziś powinienem być, ale ja za Ciebie nie ułożę, mogę pomóc/doradzić)

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22
Witam wszystkich i mam wielką prośbę. Chodzi mi mianowicie o to że starać się bede o przyjęcie mnie do Szkoły Strażackiej a tam oczywiście potrzebne jest zaliczenie testu sprawnościowego i jednym z ćwiczeń jest podciąganie na drążkui to minimum 15 :( ZOstało mi niecałe 3 tygodnie i jestem załamany ponieważ jak dziś ćwiczyłem to 12 maxymalnie i niewiem co zrobić aby jak w najszybszym tempie dojść do kluczowej formy. Proszę o ułożenie mi odpowiedniego treningu po którym bede mógł spokojnie zdać test(mogę włożyć całą swoja siłę i czas bo mom wolny), i jak najłatwiej wykonywać to ćwiczenie, jak je łączyć z innymi?? Zależy mi na czasie mam nadzieję że mnie rozumiecie. Mam długie ręce i jak zwisam to musze długo się podciągać i dlatego jest mi bardzo ciężko. Dziś zrobiłem 3x10 i naprawde niemam siły. Zalezy mi zeby zrobić jak najwięcej powtórzeń za jednym razem. Czekam na propozycje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Cześć Czesiu_b!

Jeśli możesz to napisz coś więcej o sobie:
-wiek
-waga
-wzrost

-czy ćwiczysz całe ciało czy tylko zalezy Ci na tym podciąganiu koniecznym do dostania się do szkoły?
-jeśli trenujesz to napisz jaki staż i jakie możliwości sprzętowe.

Wybacz tę biurokrację, ale to umożliwi pełną pomoc z mojej strony.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22
Więc mam 18 lat, 190cm wzrostu i waze 75 kg. Głównie zależy mi na tym podciąganiu aby dostać się do tej szkoły. Chodziłem na siłownie 3 miesiące troszke mało ale zawsze coś. Mam w domu dobry drążek, sztangę i hankle. Czy da się coś robić w te niecałe 3 tygodnie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
Fajne szkoda ze S([])G duchowy...

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Skoro teraz podciągasz się max 12 razy to wydaje mi się, że w 3 tygodnie da się dojść do 15x. Proponuję 3x w tygodniu trenować podciąganie stosując różne uchwyty (nachwyt, podchwyt) oraz różne szerokości rozstawu dłoni na drążku. Tak mi przyszło do głowy, że nie głupim pomysłem byłoby zastosować takie coś:
jak sam mówisz podciągasz się w 3 seriach 10 razy. W takim razie po tych 10 razach w każdej serii, od razu bez odpoczynku, zastosuj fazę negatywną (opuszczanie) minimum te 5x. Wiesz na czym ta faza polega- podstawiasz krzesło pod drążek, łapiesz się w górze i bardzo powoli opuszczasz.

Jest jeszcze parę, wypróbowanych przeze mnie sposobów jednak wydaje mi się, iż 3tygodnie to trochę za mało czasu aby owe sposoby w pełni zadziałały...

Dla przykładu, jak kiedyś już tu pisałem, zastosowałem serię łączoną podciagania nachwytem oraz wiosłowania ze sztangą w jednym z cyklów treningowych. W kolejnym cyklu nie stosowałem już tej serii łączonej i okazało się, ze dynamika i siła w podciaganiu znacznie wzrosła!

Możnaby też przy każdej sesji podciagania dodawać sobie choćby po 0,5kg obciążenia (wkładać do plecaka). Po jakimś czasie (myślę że po 3-4 miesiącach) gdy doszlibyśmy do kilkunastu kilogramów balastu, zrzucając go ostatecznie, siła przy podciaganiu bez obciążenia wzrosłaby (a przynajmniej powinnaby teoretycznie). U mnie tak było.

Jednak pomysl: brakuje Ci tak niewiele do sukcesu! Starannie spożytkuj te niecałe 3 tygodnie, nie przemęczaj się zbytnio, aczkolwiek na treningu, czy przy podciąganiu dawaj z siebie wszystko. Zieniaj uchwyt, rozstaw dłoni i myśl o swoim celu. Ostatecznie możesz przy podciąganiu na egzaminie tak balansować ciałem (nogami przede wszystkim) by siła nie spoczywała tylko na najszerszym grzbietu i rekach. Dla dopingowania możesz wywiesić sobie w pokoju kartkę ze swoim celem (nie śmiejcie się, to pomaga). Ja trzymam kciuki Jak masz jakieś pytania to wal śmiało.

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BIG problem :/

Następny temat

Przyrosty

WHEY premium