SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Super Konkurs-Krata Na Lato 2013

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 73466

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10097 Napisanych postów 30430 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 729051


Konkurs Krata na Lato- każdy może wziąć udział


1. Początek 16 marzec 2013
2. Zakończenie 30 czerwiec 2013
3. Każdy forumowicz,bez względu na wiek, staż może wziać udział w tym konkursie.
4. Cel konkursu:poprawa umięśnienia całej sylwetki,redukcja,uzyskanie lepszej definicji,zmniejszenia poziomu tłuszczu w organizmie,zmniejszenie obwodu w pasie i uwidocznienie mięśni brzucha . W tym celu wykorzystamy ,w miarę indywidualnych możliwości, elementy przygotowania się kulturystów do zawodów.

Jak przystąpić do konkursu?


1. W tym temacie należy się zadeklarować akces do konkursu
2. Od 16 marca do 7 kwietnia 2013 należy założyć w dziale +35 temat : Krata na Lato-według -.......tu wpisać swój nick na forum
3. Na początek-to co najważniejsze i co pomoże nam wyznaczyć drogę-CEL-co pragniemy osiągnąć,czyli podajemy oczekiwane parametry i zmiany w wyglądzie sylwetki.
4. Podajemy swój bf i sposób jego pomiaru-może być w oparciu o zdjecia(https://www.sfd.pl/Typy_Budowy,Wzrokowa_Ocena_%_BodyFat-t891653.html),mozna wyliczyc biorąć pod uwage wzrost,obwód w pasie(ale na luzie) i wage(są programy na potreningu) lub samemu posługujac się specjalnym przyrzadem ze sklepu SFD i dołączona tabelą(https://www.sfd.pl/Typy_Budowy,Wzrokowa_Ocena_%_BodyFat-t891653.html)

Na początku i na końcu robimy także badanie analizatorem składu budowy ciała ,który wyznaczy nam wiele parametrów-masa tłuszczu w poszczególnych częściach ciała,masę mieśni,wody itp i zamieszczamy skan wyniku.Koszt badania to w zależności od rejonu Polski i firmy-od 20zł(na siłowniach) do 60 zł(salony kosmetyczne,dietetyczne)

WAŻNE!


Przygotowanie do analizy składu ciała:


- ok. 3 godziny przed badaniem starać się nie spożywać dużych posiłków, nie pić płynów oraz intensywnie nie ćwiczyć
- do pomiaru należy przystąpić z pustym pęcherzem
- podczas badania należy mieć bose stopy, nie smarowane od spodu kremem
- badanie najlepiej wykonać w bieliźnie lub ewentualnie w lekkiej przylegającej odzieży – starać się przy każdym kolejnym badaniu ubierać podobnie by maksymalnie zminimalizować błąd pomiaru


5. W temacie podajemy swoją wagę startową+zdjęcie na wadze,
6. obwód w pasie na maksymalnym wciągnieciu brzucha-zdjęcie z przodu z miarą i z boku(bez miary) oraz oraz obwód pasa na luzie-zdjęcie z miarą.
7. zdjecie torsu w najlepszej pozie eksponującej talie i mieśnie brzucha oraz widoczny dowolny magazyn kulturystyczny z marca/kwietnia lub inne czasopismo wydawane co miesiąc,może być także gazeta codzienna ale z widoczną datą..
8. Zdjęcia całej sylwetki z przodu i z tyłu w pozie kulturystycznej ocena sylwetki przód,tył-napięcie mięśni(patrz zdjecie)
9. Zdjecia staramy się wykonac w ciagu całego konkursu w takim samym miejscu i oświetleniu oraz z takiej samej odległości.Nie dotyczy to zdjecia torsu i najlepszego wyeksponowania talii i mięsni brzucha.
10. Konkurs będzie trzy etapowy + finał,dlatego co miesiąc będziemy załączać dane i zdjecia od pkt 4,5,6,7,8
11. Terminy podawania w/w danych
w etapie drugim:30 kwiecień do 5 maj 2013
12. Etap trzeci: od 28 maj do 2 czerwiec 2013
13. Finał:25 czerwiec do 30 czerwiec 2013
14. Oceny postepów konkursowiczów beda odbywały się w etapie I, II,III i oczywiście całościowo w finale.
15. Sposób oceny róznic wagi:spadek wagi jest niezbedny przy osiagnieciu zakładanych celów i tu same kilogramy wiele nam nie powiedza-spadki wagowe obliczymy procentowo w stosunku do wagi .Najwyższy spadek procentowy-to 6 pkt ,za szóste miejsce 1 pkt(przyznajemy pkt za pierwsze 6 miejsc).
16. Podobnie oceniamy spadek obwodu w pasie na maksymalnie wciągnietym brzuchu.Punktacja analogiczna ,jak przy wadze.
17. Ocena sylwetki wg zdjęć-z przodu ,z tyłu oraz zdjęcie torsu najlepiej prezentujace talie i mięśnie brzucha .Ocena przez userów (punktacja za najlepsze miejsca od 6 pkt za pierwsze,1 pkt za szóste miejsce) oraz ocena przez modów-punktacja taka sama.Suma punktów wyznaczy nam kolejność zawodników za którą otrzymają nastepujace punkty:pierwsze miejsce 12 pkt,dwunaste miejsce 1 pkt.18. W trakcie konkursu będą miały miejsce czterokrotne oceny sylwetki i talii-na początku i w pozostałych etapach.
19. W finale jeszcze raz podajemy aktualny bf i sposób jego uzyskania oraz wklejamy wydruk z analizy składu ciała.Za każdy procent obniżonego bf w stosunku do startu-otrzymuje się dodatkowe pkt , - 1 % to 1 pkt.
20. Każdy uczestnik opisuje w swoim temacie plan treningów na cały konkurs oraz założenia diety. Oczywiście w trakcie konkursu można modernizować te plany.


Pakiet oceny siły i kondycji mieśni brzucha:
1.Na poczatku konkursu i na finał każdy uczestnik wykona próbe siły i wytrzymałości mięśni brzucha-załączamy video.
2.Sprawdzian siły-w zwisie na drązku unosimy nogi do poziomu i w tej pozycji staramy się wytrzymać jak najdłużej-L-sit-można obejrzeć w miesięcznym konkursie L-sit.
Ocena:
0 punktów-czas od 0 do 10 sekund
1 punkt-czas od 10 sek do 20 sek
2 punkty-czas od 20 sek do 30 sek
3 punkty-czas powyżej 30 sek3.Sprawdzian wytrzymałości mięśni brzucha:
Ilość skłonów z leżenia w poziomie do ok 45 stopni,dłonie na karku lub przy głowie,nogi ugiete pod kątem prostym, tylko wsparte o podłoże - w ciagu jednej minuty.
Ocena:
0 punktów-od 0 do 25 skłonów
1 punkt-od 25 do 35 skłonów
2 punkty-od 35-45 skłonów
3 punkty-powyżej 45 skłonówPakiet anty-anoreksyjny

Dość intensywna redukcja w celu uwidocznienia zarysów mięśni a szczególnie mieśni brzucha ,może się przekształcić w odchudzanie aneroksyjne-wbrew pozorom jest to dość wciagajace-ta walka o spadek wagi,można czasem zatracić cel do jakiego dążymy i wejść w faze odchudzania za wszelką cenę.

Zapobiegnie temu pakiet anty-anoreksyjny.

1.W etapie początkowym wklejamy też film z prób siłowych lub wytrzymałościowo- siłowych do wyboru.

2.Test maksymalnej siły:wklejamy film z maksymalnym wyciskaniem sztangi o takim obciażeniu,by wykonac prawidłowo 5 powtórzeń-tak jak na zawodach-bez odbijania,odrywania bioder od ławki.

Ewentualnie:

3.Wklejamy film z wyciskania wielokrotnego sztangi o wadze 50 kg -staramy sie uzyskać maksymalna ilość powtórzeń.

4.Wklejamy film z wykonania maksymalnej ilości pompek na poręczach-ruch od prostych ramion do ramion równoległych do poręczy-to obowiazkowe dla wszystkich.

5.Takie same próby bedą do wykonania w finałach-w przypadku wiekszego spadku niż 15 % cieżaru lub ilości powtórzeń-3 pkt karne.które odejmujemy od uzyskanego wyniku z poprzednich punktowanych konkurencji.

6.Za poprawienie swoich wyników o min 10 % od wyjściowych-dodatkowe 3 punkty dodane do całości.


Uwaga


W tych zadaniach bardzo pomoże uczestnikom drugi konkurs,który rozpoczyna sie od 1 kwietnia:
Konkurs:10 tygodni,które zmienią nasze wyciskanie

Można oczywiście brać udział w obu konkursach.
Też mamy tam konsultanta/doradcę,vice mistrza świata w wyciskaniu sztangi leząc a także moderatora naszego forum i nicku Wzorek


Czynniki Wspomagajace Osiągnięcie Celów Konkursu

Wspomaganie : trening & dieta

1.Specjalnie dla uczestników konkursu-zorganizowaliśmy pomoc na wysokim poziomie-aktualnie startujacy,utytułowany i odnoszący sukcesy w kraju i Europie kulturysta a jednocześnie i trener personalny-bedzie Waszym doradcą/konsultantem.
Pomoże wyeliminować błędy w Waszych treningach,diecie i doprowadzić do kraty na lato.Jego tożsamość poznacie już 1 kwietnia a może trochę predzej,gdy pojawi się w temacie....:)


Wspomaganie moralne i motywacyjne

Jak ktoś próbował juz coś zrobić ze swoim ciałem-rozpocząć regularne treningi,zwiększenie siły i masy mieśniowej lub zwykłe zwiększenie ogólnej sprawności,redukcji,diety odchudzajacej-wie że nie jest to takie proste.

Przeszkód jest wiele-od zwykłych codziennych obowiazków,pracy,szkoły rodziny,zmeczenia,braku czasu lub po prostu brak oczekiwanych postepów,zniechęcenia,racjonalizowania typu"bez sterydów i cieżkiej farmakologii to nic nie pójdzie..."

Tu bedzie Was wspomagać,kontrolować i oceniać Wirtualny Trener,czyli:


1.Prowadzenie dziennika bardzo mocno wpływa na systematycznośc i brak odpuszczania sobie w treningu i diecie

2.Wrzucenie swoich konkursowych zdjęć też mocno dopinguje do zmian-niezależny osąd innych uczestników konkursu,forumowiczów- kibiców,naszego doradcy/konsultanta na pewno rozwieje szybko Wasze złudzenia i zmobilizuje do porządnego wzięcia się za siebie-bez taryfy ulgowej.

3.Kolejne etapy podlegajace ocenie,czyli sportowa rywalizacja także niesamowicie motywuje.
Cieszy każdy,nawet najdrobniejszy sukces ,który ujawnia w nas siły,dyscypline i koncentrację na celach- o których nawet nie wiedzieliśmy.I tak naprawdę chyba to jest najważniejsze.

4.Udział w konkursie to prawie jak indywidualna opieka trenera personalnego 24/na dobę-nie ma cukrzenia sobie-ocena i porównanie z osiagnieciami innych szybko nas naprowadza na właściwą drogę.


Nagrody

1.Pod koniec etapu drugiego i trzeciego(koniec kwietnia i koniec maja) zostana nagrodzeni uczestnicy z najwiekszą ilością punktów w danym miesiacu- suplami firmy Hi-tec i Peak.
2.Na finał konkursu(koniec czerwca) nagrody otrzynmają uczestnicy o najwiekszej sumie punktów ze wszystkich etapów konkursu.
3.Finaliści bedą też mieli możliwość wyjścia na scene z zawodnikami podczas najbliższych zawodów po zakończeniu konkursu.To ,myślę,że jeszcze bardziej zmobilizuje uczestników do zachowania a nawet podniesienia uzyskanej formy podczas konkursu...
by nie wypaść tak ,jak zawodnik po prawej stronie(co prawda jest to kategoria +60 lat ale mocno odstaje od kolegów).

Myślę też ,że uda się zorganizować program SFD Tv z uczestnikami tego konkursu i przyjedzie Was wiecej niż ostatnio-bedzie to super pamiątka i okazja do poznania na żywo swoich rywali w konkursie.

REGULAMIN WERSJA SKRÓCONA

Etap I-start od 16 marzec do 7 kwiecień 2013
-założyć temat konkursowy
-wpisujemy nasz cel-parametry, itp
-aktualna waga +zzdjecie na wadze(wyniku)
-pomiar pasa na wdechu + zdjęcie
-zdjecie pasa na wdechu-z boku
-pomiar pasa na luzie +zdjęcie
-wyznaczamy nasz bf wg wzoru,programu na potreningu itp
-analiza składu ciała-załaczamy skan
-załaczamy zdjęcie całej sylwetki-poza -ocena sylwetki-przód
-załączamy zdjecie całej sylwetki-poza -ocena sylwetki-tył
-załączamy zdjęcie najlepiej prezentujace nasz tors ,talie i mieśnie brzucha-ewentualne wstawiamy zdjęcie sylwetka przód
-wstawiamy video z naszym l-sit
-wstawiamy video z naszymi brzuszkami w ciagu 1 minuty
-wstawiamy film z wyciskania max na 5 powt lub z wyciskania 50 kg na max ilość powt
-wstawiamy film-pompki na poręczach na max ilość powtórzeń


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2013-03-15 23:30:17
Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 06:43:49

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 06:45:01

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 07:13:15

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 11:29:16

Zmieniony przez - masti w dniu 2016-06-05 14:32:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10097 Napisanych postów 30430 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 729051
Start konkursu uległ przyspieszeniu,by uczestnicy mieli więcej czasu na zrealizowanie zakładanych zamierzeń i celów.
Jeżeli są jakieś uwagi,propozycje zmian,modernizacje zamieszczonego regulaminu-do końca miesiaca marca jest to możliwe.

Aktualne zgłoszenia:

nr 1 -kuba_n
nr 2-Kapitan Wodka
nr 3-ArturJasio
nr 4-Gajor
nr 5-voldi99
nr 6-drązekm
nr 7 -astry1
nr 8-
.
.
.

ostatni na liście-RafalRRRR
Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 07:07:19

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 12:49:55

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 17:10:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
o cholerka, mocny ten regulamin strasznie
będzie sporo pracy przy nim, już widzę że będę musiał uruchomić moją starą siłownię w domu u mamy bo tam będzie mi najłatwiej ponagrywać filmy
jestem ciekaw czy znajdzie się ktoś kto będzie szukał dziur/furtek w regulaminie

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51581 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na moje to nie ma czasu na kombinacje tylko na konkretna prace :). Regulamin mocny, fakt. Wczytam sie w weekend.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Czy mozna zglosic sie do konkursu i pozostac anonimowym poprzez niepokazywanie/zakrywanie twarzy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12165 Napisanych postów 30584 Wiek 75 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1131378
Trochę dużo trzeba włożyć pieniędzy w start w konkursie: 2 x analiza ciała.
Plebiscyt userów - głosować będzie każdy kto chce z sfd? (wygra nie najlepszy lecz ten z największym gronem zdobytych znajomych).
Punktowanie utraty wagi ciała - a jeśli komuś wzrośnie? U mnie obecnie tak jest mimo utraty tłuszczu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Serdecznie prosze o wpisanie mnie na liste, o ile to mozliwe. Jesli tak, w ciagu najblizszych kilku dni zaloze swoj temat i podam wymagane zdjecia, dane etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10097 Napisanych postów 30430 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 729051
Oczywiście,że twarzy nie trzeba pokazywać ale też zdjęcia musza byc takie,że nie będziemy mieli problemu ze stwierdzeniem,ze to ta sama osoba..
Analiza ciała-to wydatek na 3,5 miesiąca od 40 zł-120 zl w najgorszym przypadku.Ojan-Tobie na pewno policza ulgowo albo za free-w końcu aktualny mistrz Polski-to reklama dla każdego,gdzie to zrobisz...
Ogólnie ponegocjujcie,powołajcie się na konkurs i SFD i na to ,że napiszecie,gdzie te pomiary zrobiliście-bedą mieli reklamę i może inni forumowicze z ciekawości tam sie przejdą..:)

Co do wzrostu wagi-po prostu za to nie będzie pkt i nie ma pkt karnych ale się nadrobi ocena sylwetki(zwróćcie uwagę,że jest to podwójnie punktowane),bf i ćwiczeniami.


Głosowanie-połowa oceny-to userzy a druga połowa to moderatorzy-suma miejsc a nie punktów wyznaczy nam końcowy wynik.
Już to testowałem w ocenie klipów i wg mnie wyszło ok-niweluje to głosowanie po znajomości.

Zmieniony przez - masti w dniu 2013-03-16 07:02:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Dwie sprawy od razu piszę że nie będę robić analizy składu ciała z dwóch powodów-kasa,a drugi techniczny-nie ma takich pomiarów w mojej miejscowości (miasto 15 tys. mieszkańców) i proszę w związku z tym o odpowiedź czy mimo to zakwalifikuję się do konkursu i zakładać wątek?
Dalej czy mogę wrzucić swój najlepszy film z L-sit czy muszę ponownie nakręcić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11150 Napisanych postów 51581 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Super konkurs i super ciezkie zasady w mojej ocenie, jak na potencjalnych uczestnikow - czyli ludzi aktywnych zawodowo i poza zawodowo. Rowniez mam pewne watpliwosci co do glosowan userow m.in. Polowa glosow to bardzo duzo. Nawet Rutkow - pozdrawiam Cie :) - sam przyznal w filmie po ostatnim konkursie ze udalo mu sie wygrac jeden z etapow dzieki temu ze ma duzo znajomych na forum - od razu powiem ze nie uwazam tego za cos negatywnego - ale w kontekscie konkursu i wkladanego wysilku przez uczestnikow wydaje mi sie to aspekt dosc mocno zaburzajacy calkowita ocene. Moze wypadaloby zmniejszyc wplyw oceny userow na ocene koncowa a zwiekszyc udzial oceny obiektywnej wynikajacej z osiagnietych efektow przez uczestnikow opartej na twardych danych liczbowych?

Osobiscie sklaniam sie ku udziale w konkursie poza konkursem czyli realizowanie zalozen konkursu ale bez oficjalnego udzialu czyli prowadzenie wpisow w swoim dzienniku tylko - obawiam sie ze nie uda mi sie spelnic wszystkich wymagan konkursowych w tak dlugim okresie czasu - pomijam fakt ze ostatnio w ogole wypadlem z formy (aktualnie chory).


Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-03-16 09:02:24

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2013-03-16 09:03:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Odnośnie analizy składu ciała to owszem koszt jest znaczący i pewnie każdego to "trochę boli". Dlatego Masti, zastanów sie nad tym jeszcze raz i zdecyduj. Będzie bardzo nie fajnie jeśli będą jakieś wyjątki w tej materii. Albo wszyscy albo nikt.

Jeśli weźmiesz tą uwagę pod rozwagę to chciałbym też, żeby było wiadomo kiedy będzie ostateczna decyzja. Bo sytuacja, że pójdę i zrobię ta analizę a potem się okaże, że jednak nie jest to wymóg obligo spowoduje

Jeszcze mam uwagę odnośnie wykonywania pomiarów w pasie. Proponuję żeby mierzyć na wysokości pępka. Nie pod, nie nad tylko centralnie na pępku. Będzie to powtarzalne i najbardziej jednoznaczne.

Konrad - ten konkurs to w dużej mierze "test charakteru". Trzeba być twardym, nie miętkim . Przy B&T też były infekcje i to więcej bo sezon przeziębień, teraz będzie tylko lepiej. Jedziesz kolego...

ps. Jeszcze tak myślę nad tą analizą - to jest tak naprawdę bariera wejścia do tego konkursu. Biorąc pod uwagę, że jesteśmy w 35+ to ja jestem za utrzymaniem tego wymogu.

Zmieniony przez - astry1 w dniu 2013-03-16 09:16:12

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

arginina

Następny temat

Dziennik budowania formy na 40 urodziny. Kettlebell, siłownia, bieganie, rower.

forma lato