SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Super Konkurs-Krata Na Lato 2013

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 73150

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja znalazłem w Katowicach jakąś firmę, w poniedziałek przedzwonię i dopytam jakie koszty (akurat głównie zarabiają na pełnych programach dietetycznych, dlatego podejrzewam że będą chcieli skroić trochę). Sam chciałem się zmierzyć, więc taki ""regulaminowy przymus" tylko przyspieszył działanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23094
tez jestem chętny na udział w konkursie . Temat ze zdjęciami ,filmami , pomiarami założę najpóźniej we wtorek . Co do tych profesjonalnych pomiarów - to skorzystam z uproszczonej wersji w aptece

Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych.Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.

— Mahatma Gandhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Przez uproszczony rozumiemy tutaj pomiar TYLKO calkowitej masy tk. tluszczowej itd., bez rozbijania na poszczegolne partie ciala? Bo jak tak to zrobienie czegos takiego to nie problem. Z ta analiza sa tylko schody troche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
ten kto śledzi mój dziennik od początku to wie że już dość długo walczę z redukcją
niestety po drodze popełniałem masę błędów i dalej je popełniam ale jest już coraz lepiej (a nawet powiem że ostatnie wyniki przerastają moje oczekiwania)
dlatego po tych doświadczeniach powiem że taka analiza składu to jest wg mnie kluczowa sprawa podczas redukcji, bo chodzi nam o to żeby pozbyć się z organizmu tłuszczu a nie wody albo tym bardziej ciężko wypracowanych mięśni
żałuję że wcześniej nie robiłem takiej analizy bo ona naprawdę jest mocnym wyznacznikiem w jakim punkcie jesteśmy i jakie cele możemy sobie wyznaczyć, a potem możemy te cele weryfikować

też jestem w podobnej sytuacji jak spora część użytkowników, ja możliwość zrobienia takiej analizy najbliżej swojej mieściny znalazłem w Rzeszowie do którego mam 70km, a punkt jest czynny tylko od poniedziałku do piątku co tym bardziej utrudnia sprawę,
ale uważam że podczas redukcji taka analiza jest mocno pomocna

dziś byłem w Rzeszowie (małżonka miała jakąś konferencje) i w jednej z galerii handlowych była jakaś akcja Zdrowe Serce (czy jakoś tak) i między innymi można było zrobić analizę za free, także trzeba szukać (chciałem zrobić sobie taką analizę jeszcze raz, żeby zweryfikować poprzednią, ale kolejka ponad 10 osób mnie odstraszyła)

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
He zapomniałem się zadeklarować ze chcę startować w konkursie,a wątek swój już utworzyłem :)

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2013-03-16 15:53:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130956
Dla mnie analiza składu ciała jest zbyteczna!
Aby była krata trzeba się odtłuścić!
Wtedy tracimy wodę i tłuszcz (a czasem też podobno mięśnie - przy zbyt ostrej diecie).
Na podstawie zdjęć eksperci ocenią % tłuszczu na początku i na końcu (sam mogę być nieobiektywny). Dla mnie takim ekspertem, któremu ufam jest masti!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Cieszy mnie aż takie zaufanie z Twojej strony ojan ale prawda jest niestety inna...:)

Kiedyś bardzo mnie ten problem bf intrygował(szczególnie ze wzgledu na trening typu u2.0 i jego liczne odmiany) i przez ponad rok zebrałem ok 100 wyników pomiarów róznymi metodami-i obliczeniowe,pomiarowe,oraz analizą składu ciała uproszczona i bardziej rozbudowana.

Wyniki pokazały ,że jest duzy margines błędu ,jak na nasze potrzeby-w zalezności od metody-wyniki wahały sie od 3-5 % bf(co pkazał przykład drązekm).Podobnie z ocena wzrokową-jeżeli widzi się kogoś na zawodach-jest to teoretycznie troche dokładniejsze(zależy też z jakiej odległości i przy jakim oświetleniu ale itak trudno ocenić-czy ma ktoś 5% bf,czy 8 %(bo pewnie wygrywajacy maja takie wyniki)
Skrajne 3-4 % to ma pewnie miedzy innymi Alex Galli(ale moze faktycznie ma wiecej a taki efekt to specyficzny typ budowy?,skrajne odwodnienie skóry? ) -ale tez brak potwierdzenia w jakimś konkretnym badaniu.

Dlatego takie badanie bf bardziej by uwiarygodniło wyniki uzyskane inna drogą.
Dlatego warto wg mnie troche poszukać i zrobić choc to uproszczone w jakiejś aptece...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
ojan - ja zrobiłem ostatnio taką analizę (szczegóły mój dziennik strona 58)
i o ile poziom procentowy BF jest średnim wyznacznikiem to ilość tłuszczu w kilogramach, ilość mięśni i wnętrzności też w kilogramach oraz ilość wody w kilogramach obrazuje punkt w jakim jesteśmy
i jeśli zrobimy taką analizę po 3 miesiącach będzie widać ile tłuszczu nam spadło bez względu czy nasza waga poszła w dół, w górę czy stoi w miejscu

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
A propos wpisów w dzienniku konkursowym:


REGULAMIN WERSJA SKRÓCONA
Etap I-start od 16 marzec do 7 kwiecień 2013
-założyć temat konkursowy
-wpisujemy nasz cel-parametry, itp
-aktualna waga +zzdjecie na wadze(wyniku)
-pomiar pasa na wdechu + 1 zdjęcie
- 1 zdjecie pasa na wdechu-z boku
-pomiar pasa na luzie + 1 zdjęcie
-wyznaczamy nasz bf wg wzoru,programu na potreningu itp
-analiza składu ciała-załaczamy skan
-załaczamy zdjęcie całej sylwetki-poza -ocena sylwetki-przód-1 zdjęcie
-załączamy zdjecie całej sylwetki-poza -ocena sylwetki-tył-1 zdjęcie
-załączamy zdjęcie najlepiej prezentujace nasz tors ,talie i mieśnie brzucha-ewentualne wstawiamy zdjęcie sylwetka przód (1 zdjęcie!!!)
-wstawiamy video z naszym l-sit
-wstawiamy video z naszymi brzuszkami w ciagu 1 minuty
-wstawiamy film z wyciskania max na 5 powt lub z wyciskania 50 kg na max ilość powt
-wstawiamy film-pompki na poręczach na max ilość powtórzeń

Zwracam uwage na wymóg konkretnych zdjęć w ilościach 1 sztuka.Nie wrzucajmy w etapie I innych zdjęć w innych pozach-To można w dalszym dzienniku wklejac ale do oceny sa potrzebne konkretnie przez Was wybrane w ilości 1 sztuka na pozę.

Ocena sylwetki przodem i tyłem-robimy to tak jak obecnie na zawodach kulturystycznych sie robi-czyli cała sylwetka napieta,uwidocznione najszersze,mieśnie brzucha moga być napięte lub lekko jakby rozciagnięte-przy słabszym brzuchu fajnie się to prezentuje a w napieciu znika jakakolwiek krata...


Dowolne zdjęcie torsu lub talii-jak jest dobry brzuch można jakąs fajna poze z odpowiednim oswietleniem wstawić-ale 1 i wybrana przez WAS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 688 Wiek 49 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8399
Wszyscy korzystamy z kalkulatorów do obliczania %Bf dostępnych w internecie. Problem polega na tym, że co kalkulator to podaje inny wynik
np. ja uzyskałem od 15% do 22%

Masti może byś podał jakiś link do takiego wzorcowego kalkulatora (najsensowniejszy wg. ciebie), którego wyliczenia zamieszczać będą wszyscy uczestnicy konkursu ?

Tak wiem, analiza ciała da dokładniejszy obraz ale do tego dopiero dojdziemy i pewnie nie wszyscy...

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

arginina

Następny temat

Dziennik budowania formy na 40 urodziny. Kettlebell, siłownia, bieganie, rower.

WHEY premium