SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapytaj Dorotę Galińską

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 129153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 453 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2578
miałam chyba robione tego typu badanie ... nie wiem na ile jest precyzyjne ale wykazało, że :

* TBW 56 %
* FM 17 %

Mam jeszcze pytanko jakie powinny być wyniki najbardziej opcjonalne
do jakich dążyć ... dodam, że mam 170 cm wzrostu

Trenuj Do Końca Do Upadłego Bo Życie To Walka By Dążyć Do Czegoś!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 270 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2495
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DORAFIT I.H.S. TEAM
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1551 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3565
Sabinko,
TBW powinno wynosić prawidłowo około 60% (55-75%). FM masz super! Poniżej 20% to naprawdę wzorowy poziom tłuszczyku! Bravo!
a jak wyszedł pomiar masy mięśniowej?

IHS TEAM
Ekspert IHS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak tam po Debiutach, Dorotko? z tego, co widzę, całkiem nieźle wypadła Twoja podopieczna byłaś w ogóle na samej imprezie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DORAFIT I.H.S. TEAM
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1551 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3565
Tak, Iwonka wyglądał przeslicznie. Myślę,że ma wszystko,by zostać zawodową zawodniczką. Nie tylko w bikini . Niestety nie mogłam zobaczyc jej sukcesu w realu. Może bedę na MP :)

IHS TEAM
Ekspert IHS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 318 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18087
Witam pisze w imieniu dziewczyny ma 172 cm wzrostu wazy okolo 80kg chce schudnac za trening juz sie wziela teraz myslimy nad dieta ile dziennie posilkow musi spozywac mogla bys podpowiedziec jakas diete rozpisana narazie chodziaz podstawy jakies dodam ze cwiczy 3 razy w tyg i a reszte dni cos tam w domu praca siedzaca 7h reszta dnia luz ... z gory dziekuje i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DORAFIT I.H.S. TEAM
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1551 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3565
Witajcie kochani,
Moja znajoma instruktorka aerobiku przesłała mi w mailu zapytanie odnośnie stosowania naszej karnityny z zielona herbatą L-CARNITINE GREEN TEA.
Myślę,że warto zamieścić jej message wraz z moją odpowiedzią właśnie tu:

Hej Dorcia

Zapomniałam z Tobą pogadać o suplementach Zaopatrzyłam się w lcarnitine + green tea (iron horse) i mam wątpliwości, jezeli chodzi o stosowanie. W opisie jest wspomniane, ze 4 kapsulki (600 mg l karnityny) dziennie: dwa razy po dwie tabletki min 1 h przed posilkiem, najlepiej rano na czczo lub zaraz przed treningiem.... Kolega mowil mi, ze nie powinno sie tego jesc przed posilkiem ale najlepiej 0,5h - 1h przed treningiem, przy czym ostatni posilek powinien miec miejsce 2-3 h wczesniej. I mowil tez zebym nie brala tak duzej dawki tylko mniejszą (3mg na 1kg masy ciała), a potem sobie zwiększać. Wspomnial tez, zeby nie jesc tej "otoczki" z kapsulki tylko ją wyrzucic, a zjesc to co jest w srodku i w dni nietreningowe w ogóle nie łykać tych tabletek... Wiec bardzo Cie prosze, poradź jak to używać, bo juz zgłupiałam... Dzięki

Hej Ewelinko
Karnityna najlepiej sprawdza się połączona z aktywnością fiz., dlatego nie polecam brania jej na czczo (no chyba,że zaraz będziesz ćwiczyć).
Dokładnie- właściwie żadnego suplementu nie należy przyjmować w porze okołoposiłkowym- zaleca się odstęp okołogodzinny.
Przyjmuj 1000-1500mg na kwadrans przed wysiłkiem. Jeśli zatem 1caps.ma 600mg, to bierz 2-3kapsułki. Ta karnityna z IHS jest wzbogacona o ekstrakt z Zielonej Herbaty,więc mamy zapewnione działanie antyoksydacyjne, co jest ważne zwłaszcza dla nas- babek,które dużo trenują (mamy podwyższone wydzielanie wolnych rodników niestety).
Dodatkowe zalety l-karnityny: usprawnianie metabolizmu węglowodanów i szybsza regeneracja mięśni.
Buziaki

IHS TEAM
Ekspert IHS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DORAFIT I.H.S. TEAM
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1551 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3565
Witaj Pawliczek,
Trudno jest radzić komuś w kwestii diety, jeśli mam tak mało informacji o Twojej znajomej. Na tyle ,co mi napisałeś, mogę zaproponować:

1) 4-5posiłków w dość równych odstępach czasowych
2) ostatni posiłek bez węglowodanów


Od razu kilka pytań:
-czy Twoja znajoma potrafi określić,w jakich produktach znajdzie węgle, białko,tłuszcze?
-ile węgli, białka i tłuszczy przyjmowała do tej pory?
-jak wyglądają jej treningi? Sama siłownia,czy w połączeniu z sesjami aero? A może fitness?
-czy ma możliwość zrobić sobie badanie składu masy ciała?
Pozdrawiam :)

IHS TEAM
Ekspert IHS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 318 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18087
potrafi okreslic;) tylko teraz jak wykorzystac te produkty np rano jajecznica chcleb razowy , obiad ryz z piersiami z kurczaka trzeci posilek makaron brazowy z twarozkiem chudym 4 tunczyk w sosie wlasnym zapewne tak jak napisalem to chyba nie bedzie wygladac za madry bym byl oczywiscie jeszcze trzeba to wszsytko policzyc ile czego itd ale najpiwerw chodzi mi o jakis przyklad tej diety i jakie produkty.
pyt.2 przyjmowala okolo 2-3 tysiecy z tym ze np rano nic nie jadla a pozniej fastfoof i pozniej na noc glodna i cos podjadala .
pyt 3. trening wyglada tak ze np bierznia godz pozniej jeszcze troche na silowni w inny dzien fitness na sali.
Postaramy sie zrobic w najblizszym czasie pomiar składu ciała za pomocą wagi i analizatora japońskiego producenta Tanita BC 420 S MA - takie cos moze byc ??
Dziekuje za poswiecony cenny czas . Pozdrawiam

Zmieniony przez - Pawliczek4 w dniu 2013-03-27 09:46:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DORAFIT I.H.S. TEAM
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1551 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3565
Witaj
1) Pytanie-ile tego chleba razowego, ryzu,makaronu……
2) Produkty są „czyste”- tylko ta jajecznica….jak ją robi ? ina maśle? Jeśli tak, niech ją zastąpi PAMem-polecam Oli Oli (zero tłuszczu,zero kcal) Ile żółtek? Proponuję 5-6 białek i 1 żółtko
3) Ryż niech wybiera brązowy
4) Rozumiem, że ten tuńczyk to ostatni posiłek. Je go tak samego? Może niech doda warzywa: szczypiorek,sałata i może wszystko wymieszać z 100ml kefiru naturalnego
5) Przyprawy też może używać, ale niech wybiera te bez dodatku cuktu i bez glutaminianu sodu
Przedstawiam przykładową dzienna dietę. Podkreślam-jest to PRZYKŁADOWY jadłospis. W 3 pierwszych posiłkach jest około 50gr węglowodanów.

I POSIŁEK / 8:00
A)2 kromka ciemnego pieczywa + 150g.chudej wędliny drobiowej + warzywa (szczypiorek, cebula, papryka czerwona, sałata, pomidor) + 10gr orzechów
B)omlet : 50 gr płatków owsianych, 5 białek, 2 łyżki otrębów, orzechy lub siemię lniane, cynamon do smaku lub/i kilka kropel aromatu do ciast, słodzik

II POSIŁEK / 12:00
A)60g ryżu lub kaszy +150g filetu z kurczaka lub indyka+ warzywa +oliwa z oliwek
B)60 gr makaronu razowego+ 200gr chudej ryby+ surówka
C)omlet: 50 gr płatków razowych, 2 białka, miarka (ok.0gr) proteiny waniliowej, 2 łyżki otrębów, orzechy lub siemię lniane, słodzik lub stewia
D) sałatka : kefir 150ml+ kurczak 150gr+ ryż 60gr+warzywa

III POSIŁEK / 16:00
A)60g ryżu brązowego lub kaszy gryczanej+ 200g filetu z kurczaka lub indyka+ warzywa +oliwa
B)50gram makaronu razowego+ ser biały chudy 200 gr+ cynamon+ orzechy włoskie 10gr
C) Sałatka: tuńczyk 120gr + warzywa + 50gr sera białego chudego+ 100ml kefiru lub jogurtu naturalnego


V POSIŁEK / 21-22:00
A)koktajl białkowy (po treningu)
B) 100gr sera białego chud.+ 2białka jaj+warzywa+100ml kefiru lub jogurtu naturalnego
C) 200gr fileta z kurczaka z warzywami gotowanymi (seler,pietruszka, kalafior itp.)

W kwestii treningu, proponuję wpierw ćwiczyc na siłowni, a potem robic sesje aerobową. Jeśli Twoja koleżanka lubi ćwiczyc na Sali fitness,niech wybiera zajęcia kształtujące, np. ze sztangami typu PUMP, TBC

Pozdrawiam!

IHS TEAM
Ekspert IHS

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kila slow o mnie i pewnie trenning do poprawy

Następny temat

trening sugestie/poprawki

WHEY premium