SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczynamy trening CROSSFIT. Przykładowe WODy i rozpiski

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 104084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 124
Cześć! mógłby ktoś pomóc przygotować trening dla początkującej , niewielkiej kobiety, która dopiero zaczyna swoją przygodę z Crossfit? :) zależy mi na rzeźbie, ale i na zrzuceniu paru cm głównie w okolicach ud i pośladków.

Pisanka Pisankova

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 124
Czy "2– tygodniowy plan CROSSFIT dla początkujących nie posiadajacych sprzetu znaleziony na jakis crossfitowym blogu" umieszczony wyżej byłby ok? :P proszę o jakieś mądre rady :)

Pisanka Pisankova

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
dontknow
w niektorych WODach pojawia sie wall ball. czym mozna to zastapic?

a może takie ćwiczenie dasz radę wykonać :

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sztangielką to trochę bardziej niebezpieczne, ale spróbuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6935
Pisanka
zależy mi na rzeźbie
skoro tylko taki cel, to radziłbym bardziej przyłożyć się do diety

A co do Cf to ten 2 tygodniowy plan jest właśnie dla osób początkujących :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 893
Witam,dwa razy w tygodniu robimy sobie ze znajomymi takie 20-25min trening na ktorym robimy sobie powiedzmy 10 stacji(kettle,trx,skakanka i rozne inne cwiczenia,typowe dla funkcjonalnego), tylko robimy w trybie 30sek cwiczen,30sek odpoczynek. Oczycwiscie intensywnosc na maxa. Czy na poczatek to dobra droga do kondycji i wiekszej wytrzymalosci? Czy lepiej wziac sobie 3,4 cwiczenia i robic obwodem,chociaz wtedy mysle,ze po 10min nikt by nie mial sily na nic :) Prosze o podpowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
To ja mam takie pytanko. Przepraszam jeżeli takie już padło. Z góry dziękuje za odpowiedź.

A więc chciał bym zacząć swoją przygodę z Crossfitem. Póki co brakuje mi funduszy i nie mam sprzetu. Da rade wykonać trening Crossfit w domu bez żadnego przyrządu? Jestem totalnie zielony w tych sprawach ale patrząc na te WODy z pierwszej strony np.
-pompki
-brzuszki
-przysiady

no i tu pytanie co jeszcze??
Takie coś dało by jakieś efekty?? Pozdrawiam

Zmieniony przez - shockerer w dniu 2012-10-14 01:10:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 5856 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54638
Jeśli jesteś zielony zacznij raczej od nauko techniki ćwiczeń z obciążeniem własnego ciała, tak aby spełniały standardy cf.
Później możesz zabrać się za bardziej złożone wody.
Pierwsza faza zetknięcia z CF jest bardzo ważna, chodzi o wyrobienie właściwych nawyków i pamięci mięśniowej, która pozwoli później na zachowanie techniki przy przejściu do ćwiczeń z obciążeniem.
Także głównym efektem takich ćwiczeń będzie stworzenie dobrej bazy do dalszego rozwoju w kierunku cf.
Jaki masz staż treningowy?

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_DT/Lejjla-t988136.html

"Mięśnie są pojętne jak woły robocze.Jeśli ostrożnie,krok po kroku,
zwiększa się obciążenie,uczą się je znosić."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Jaki z wod-ów byłby odpowiedni na dzień po nogach? Wrzucam rozpiskę treningową:
Pon. Siłownia - Klatka + triceps + przód barków
Wt. Basen
Śr. Siłownia - Plecy + biceps + bok i tył barków
Czw. Siłownia - Nogi
Pt. Crossfit
Sob. - Wolne
Ndz. - Wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Podzialalbym cos z gora ciala. Np dips na kolkach gimnastycznych i drazek (10/1, 9/2, 8/3 etc).

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompleksy metaboliczne poziom 2.0

Następny temat

BEAR COMPLEX JAKO BAZA TRENINGU (PODEJSCIE NR.2)

WHEY premium