SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZAPASY - KILKA PYTAŃ

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2879

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Witam, dowiedziałem się że nie daleko mnie leży klub zapaśniczy, i w związku z tym mam parę pytań:

- Zapasy to dobra alternatywa jeśli ktoś nie lubi pizgać ciężarem a chce mieć fajną sylwetkę ? Ew, dojdą do tego indywidualne treningi w domu typu(pompki na poręczach czy podciąganie) czy przy dobrej misce możliwe jest że złapie się trochę kg chodząc na zapasy ?

- Gram w koszykówkę często, a czy zapasy nie będą wraz z tą dyscypliną się wykluczać ? Chodzi mi oto że chce grać w akademii po skończeniu technikum, a nie wiem czy zapasy mogą w jakimś stopniu zaszkodzić temu...

- Co można zyskać na takich treningach ? i czy zapasy nie obciążą mi zbytnio stawów, kręgosłupa?

17 lat

wzrost 183-4

72kg

pozdrawiam !

edit:

Moja inspiracja




Zmieniony przez - Igor101 w dniu 2012-10-13 11:24:01

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
No i jeszcze jedno, nie wiem czy się zapisać bo jestem słaby np na rozgrzewcę, nigdy nie byłem tym typem który potrafił zrobić dobrze przewrót w przód itd... natomiast mostek zapaśniczy mi idealnie wychodzi

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 503 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3832
Na siłowni masę złapał byś szybciej co nie oznacza że na zapasach nie da się tego zrobić, dodatni bilans kaloryczny, dobra dieta i tyle. ;) Na pewno rzeźba Ci się poprawi od treningów. Co do przewrotów etc. po to idziesz na trening, żeby się nauczyć tego wszystkiego więc tym sobie głowy nie zaprzątaj. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Właśnie siłka jest jedna fajna ale drogi karnet dosyć jest, więc wolał bym przykładowo iść na zapasy i ćwiczyć w domu, przy czym zamiast wydania więcej na karnet wyłożyć więcej kasy na jedzenie + jeszcze nauczę się chwytów itd... / A jak to z tym koszem będzie np ? i co mnie najgorsza martwi to kalafior, a więc czy kupić jakiś specjalny ochraniacz na uszy ? Ciekaw też jestem czy trykot i buty od razu trzeba będzie kupić też pozdr !

i sog oczywiście

Zmieniony przez - Igor101 w dniu 2012-10-13 12:09:23

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
Jeśli ci zależy tylko na wyglądzie , sile to jednak lepszy wybór to siłownia by była .
Z koszem niby się gryźć nie powinno , ale musisz się liczyć ze zmęczeniem , zakwasami (zwłaszcza na początku , zależy od ilości treningów w tygodniu ), zdarzają się i kontuzje .
Kalafior - ochraniacz kupić , są . Sprzętu od razu kupować nie musisz , z czasem dokupuj :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
idz na zapasy. Sylwetke zrobisz i przy okazji bedziesz umial rzucac fajnie. Co do kalafiorow to mam ale mlodym i glupi bylem i nie zakladalem ochraniaczy ale tak od razu tez Ci sie nie zrobi to nie sie martw. Jak zacznie Cie bolec ucho wtedy zakladasz ochraniacz albo tydzien przerwy i jest dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Świetne odpowiedzi, już jestem zdecydowany :) chce pokazać ojcu że mam charakter i przy okazji zrobić coś dla siebie :) // swoją drogą ost pytanie: ta dynamika na zapasach która jest do wyćwiczenia, ma jakiekolwiek zastosowanie w innych dyscyplinach sportowych ? jak np koszykówka/futbol amerykańki itd... ? Będę wdzięczny bardzo

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
Co do tego to nie ma nawet watpliwosci:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 6418 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17630
Kurczę jestem mile zaskoczony jutro idę prawdopodobnie do sekcji, więc być może już się zapiszę Dzięki SiwY, sog jak jeszcze nie wszedł. W razie pytań dotyczących zapasów, temat odświeżę by nie robić bałaganu / dzięki pozdr!

G.O.A.T:

The Truth
Dr. J
Sugar Ray
CP3
RJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
powodzenia i milego treningu :) odbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 249
Igor 101 zapasy to doskonały sport rozwijający nie tylko siłę , ale i szybkość, spryt i zwinność. Tak , że na pewno nie zaszkodzi to twojej koszykówce, a wręcz odwrotnie, będziesz przez to lepszym koszykarzem. A co do masy mięśniowej to i bez niej można mieć dużo siły. Zapaśnicy to wiedzą, a ja cię zapewniam , że tak jest. Tak , że śmiało zapisuj się na zapasy i powodzenia!!!
PS. Kalafiorami się nie przejmuj, to jest wyznacznik , że spędziłeś na macie trochę czasu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia uzupełniające Muay Thai ?

Następny temat

Mięsień Dwugłowy Uda Pomocy !

WHEY premium