SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyjście z diety ketogenicznej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1269

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
Cześć.

Chciałbym się dowiedzieć jak powinienem wyjść z diety CKD i wrócić na węgle.
Mam w planie robić lekka mase (100-200) kcal ponad zero lub trzymać się w okolicy zera.

Obecne makro to :
Kalorie - 2320
Bialko - 146,3
Węgle - 25,5
Tluszcz - 183,2

Pierwszy miesiąc byłem na low carb (wcześniej redukcja zbilansowana )w lutym wszedłem na CKD i planuje jeszcze pociągnąć miesiąc jeżeli dam rade.
Trenuje FBW 3x w tygodniu. Od marca planuje dodać aero jeżeli będzie trzeba.
Suplementuje mono kreatyny i beta-alanine.

Pytam o to teraz bo wolę się do tego przygotować miesiąc wcześniej niż na ostatnią chwilę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Nie jesteś z tego co piszesz na systemie dietetyczno-treningowym CKD, tylko na dietę ketogenicznej, a to różnica. Ten pierwszy zakłada specjalistyczny trening na pozbycie się jak największej ilości glikogenu z mięśni i ładowania węglowodanów co dwa tygodnie.

W sytuacji, gdy chcesz wyjść z diety ketogenicznej możesz to zrobić od razu, dodając większą ilość węglowodanów i zmniejszając ilość spożywanych tłuszczów. Tak, aby w sumie dostarczyć ilość kalorii bliską zerowego bilansu energetycznego. Możesz też stopniowo podnosząc węglowodany do 150 gramów na tydzień i dopiero wtedy podbić ponownie.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33055 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Jak wyżej zostało wspomniane a ja tak z ciekawości zapytam na co jesteś chory że padł wybór na taką ciężką i skrajną dietę ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2477 Napisanych postów 5798 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106161
ja bym stopniowo z tygodnia na tydzień zamienial cześć tłuszczów na rzecz węglowodanow i obserwował bo przy tej samej ilości kalorii pewnie w początkowym etapie wystąpi zatrzymanie wody itp. A po 2-3 tygodniach szukał zera kalorycznego i powoli zwiększał żeby być na delikatnym plusie kalirycznym i budował suchą mase
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
domer
Nie jesteś z tego co piszesz na systemie dietetyczno-treningowym CKD, tylko na dietę ketogenicznej, a to różnica. Ten pierwszy zakłada specjalistyczny trening na pozbycie się jak największej ilości glikogenu z mięśni i ładowania węglowodanów co dwa tygodnie.

W sytuacji, gdy chcesz wyjść z diety ketogenicznej możesz to zrobić od razu, dodając większą ilość węglowodanów i zmniejszając ilość spożywanych tłuszczów. Tak, aby w sumie dostarczyć ilość kalorii bliską zerowego bilansu energetycznego. Możesz też stopniowo podnosząc węglowodany do 150 gramów na tydzień i dopiero wtedy podbić ponownie.


Myślę że od razu z tych 30 wegli wskoczę na 100 i pociągnę to na low carb i po tym już powoli bym wchodził wchodził zero.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
monkey22
Jak wyżej zostało wspomniane a ja tak z ciekawości zapytam na co jesteś chory że padł wybór na taką ciężką i skrajną dietę ?


Na nic nie jestem chory. Podobno to najlepsza dieta na redukcje więc chciałem sprawdzić jak dziala .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
arturl1986
ja bym stopniowo z tygodnia na tydzień zamienial cześć tłuszczów na rzecz węglowodanow i obserwował bo przy tej samej ilości kalorii pewnie w początkowym etapie wystąpi zatrzymanie wody itp. A po 2-3 tygodniach szukał zera kalorycznego i powoli zwiększał żeby być na delikatnym plusie kalirycznym i budował suchą mase


Czyli jak zamienię tluszcz na węgle to ma być taka sama kaloryka ?
Załóżmy 2300 kcal z 150 tluszczy i 30 wegli mam zamienić na 2300 kcal 100 tłuszczu 70 wegli ? To tylko przykład ale chcę wiedzieć o.co chodzi. Czy zakienic te tluszcze na węgle i jeszcze dodać np 100 kcal na 2400 z wegli ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Jeżeli chcesz dalej być na ujemnym bilansie kalorycznym i prowadzić redukcję tkanki tłuszczowej, to zrób tak, jak to napisałeś w swojej wypowiedzi powyżej. Zamiana źródeł energii, przy zachowaniu tej samej ilości spożywanych kalorii i ewentualnie stopniowe wychodzenie z redukcji, dodając co tydzień np. 150-200 kalorii. Jeżeli jednak chcesz zakończyć redukcję, to osobiście bym od razu zwiększył ilość spożywanych kalorii, do bilansu energetycznego bliskiego zapotrzebowaniu kalorycznemu organizmu. Jak uważasz.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
domer
Jeżeli chcesz dalej być na ujemnym bilansie kalorycznym i prowadzić redukcję tkanki tłuszczowej, to zrób tak, jak to napisałeś w swojej wypowiedzi powyżej. Zamiana źródeł energii, przy zachowaniu tej samej ilości spożywanych kalorii i ewentualnie stopniowe wychodzenie z redukcji, dodając co tydzień np. 150-200 kalorii. Jeżeli jednak chcesz zakończyć redukcję, to osobiście bym od razu zwiększył ilość spożywanych kalorii, do bilansu energetycznego bliskiego zapotrzebowaniu kalorycznemu organizmu. Jak uważasz.


Okej. Wejde na low carb 100 wegli od razu żeby jeszcze trochę poredukowac ,a jak już stwierdzę że jest gicior to tak jak napisałeś powoli będę dodawał wegli żeby być w okolicy zera przez miesiąc i zobaczyć co i jak i ewentualnie dodam lekka nadwyżkę.

Taki plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33055 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
M12345
monkey22
Jak wyżej zostało wspomniane a ja tak z ciekawości zapytam na co jesteś chory że padł wybór na taką ciężką i skrajną dietę ?


Na nic nie jestem chory. Podobno to najlepsza dieta na redukcje więc chciałem sprawdzić jak dziala .
Jeśłi jesteś zdrowy to nie baw się w tak cieżkie i skrajne diety bo mozna sobie narobic kłopotów i zrazić się do dalszych działań. Skup się na diecie zbilansowanej i zrobisz dokłądnie to samo co na dziwnych dietach a nie obciążasz sie tak cieżkimi dietami .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Wiek 2 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 5699
No właśnie dzis drugi dzien pod rząd wstałem z bólem głowy i w ogóle jakiś beż życia itp.Nie wiem czy to przez dietę czy co ale doszedłem do wniosku że nie bede się w to bawił i wchodzę na low carb który mi pasuje .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolejność posiłków - praca zmianowa

Następny temat

Brak efektów - pomoc

WHEY premium