SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyjście z diety niskokalorycznej i przejście na zdrową redukcję - pomocy!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 3544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 270
Proszę o pomoc. Od dawna mam problemy z nadwagą i od 2 lat praktycznie ciągle się odchudzam. W sposób nie do końca mądry niestety. W ciągu ostatniego roku zrzuciłam prawie 20 kg, ale dopadło mnie jojo i 10 kg wróciło. Przez ostatnie 2 tygodnie miałam okropnie dużo stresów i doprowadziłam do tego, że jadłam bardzo mało, coś pomiędzy 1000-1300 kcal. Chciałabym dojść do swego normalnego zapotrzebowania i wtedy zacząć rozsądną redukcję. Czytałam kilka artykułów na forum, między innymi o "łopatologicznym odchudzaniu" Obliques i tylko nie do końca rozumiem jak w praktyce zastosować fragment: "Jeżeli byliśmy dotychczas na diecie typu 1000-1200kcal to przyjmujemy swój BMR jako wartość startowa i 2,2g białka na kilogram masy ciała (w przypadku dużej nadwagi przyjmijmy za masę ciała średnia ilość kilogramów dla danego wzrostu), a resztę kalorii uzupełniamy tłuszczem". Czy ktoś mógłby mi to objaśnić jeszcze bardziej "łopatologicznie"? I ewentualnie zarzucić kilkoma radami, m.in. dotyczącymi ćwiczeń? Będę ogromnie wdzięczna jak również za wszelkie komentarze i krytykę. Jestem już zmęczona tym wiecznym chudnięciem i tyciem.

Dorzucam swój przykładowy jadłospis (sprzed 2 tygodni oczywiście, bo ostatnio gorzej było pod kątem jakości)

1 posiłek:
chleb żytni pełnoziarnisty - 100g
sałata
masło - 5g
polędwica z indyka - 50g
papryka - 50g
meko 0,5% - 50g

2:
jogurt naturalny - 175g
migdały - 15g
nektarynka - 150g

3:
ogórek świeży - 100g
pomidor - 100g
oliwa - 5g
sałata
pierś z kurczaka - 200g
papryka - 100g

4:
ziemniaki - 250g
oliwa - 10g
szynka - 50g

łącznie ok 1300 kcal

Płeć: Kobieta

Wiek: 24

Waga: 74

Wzrost: 165

Obwód klatki: 97

Obwód ramienia: 32

Obwód talii: 88

Obwód uda: 62

Obwód łydki: 37

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ?

Aktywność w ciągu dnia: niewielka

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: aerobik, ok 4-5 razy w tygodniu po 0,5h-1h

Odżywianie: Staram się jeść produkty pełnoziarniste, sporo warzyw

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: chyba dobry :)

Preferowane formy aktywności fizycznej: w miarę możliwości ile będzie trzeba :)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie

Stosowane wcześniej diety: niskokaloryczna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 365 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9155
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
masło, a to czemu?
większość margaryn to syf, ale masło dobrej jakości jest jak najbardziej ok.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-10-26 15:36:57

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na przyrost tluszczu i miesni

Następny temat

Dieta redukcyjna 80 kg, 2500 kcal

WHEY premium