SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wskazowki do mojego planu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 240
Witam.
Od niedawna zaczalem cwiczyc, mam w domu laweczke pod sztange (mozna regulowac kat oparcia) sztange i hantelki. Mam prosbe, czy moglby ktos pomoc mi ustalic jakis plan treningu?
Na razie mam cos takiego:
1 dzień:
-wyciskanie sztangi na płasko
-wyciskanie sztangi pod skosem
-rozpietki
-podciaganie sztangi w opadzie (grzbiet)
-wznosy barkow-podciaganie sztangi w lezeniu na lawce

2 dzień:
miesnie naramienne :
-Wyciskanie sztangi zza głowy
-Wyciskanie sztangi sprzed głowy
-podciaganie sztangi wzdluz tulowia
-Unoszenie ramion w przód ze sztangą

Poza tym codziennie cwicze miesnie brzucha (A6W)
Glownie chodzi mi o zamiane tluszczyku na miesnie:) chociaz troche zarysowac miesnie.
Jeszcze nie zaczalem cwiczyc wedlug tego planu, bo pewnie jest zly:) na razie staralem sie przyzwyczaic miesnie do jakiegokolwiek wysilku.
Jesli moglby ktos napisac ile mniej wiecej powt. wykonywac itd.
z gory dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 240
chyba macie racje pewnie troche przecenilem swoja sile:). Zaczne od treningu obwodowego:
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).

Te 12 cwiczen robie podczas jednego treningu tak? I trenuje co 2 dzien?
Robie po 12-15 powtorzen ale tylko jedna serie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
Po pierwsze widać że za dużo nie czytałes i nie za bardzo się orientujesz w temacie treningu, nie przejmuj się każdy tak zaczynał
Ale za tekst "Glownie chodzi mi o zamiane tluszczyku na miesnie" mógłbyś zostać porządnie z***any- co Ty Chrystus jesteś żeby zamieniać coś na coś, nie ma możliwości takich przemian to osobne tkanki !!
trening jest słaby poczytaj jeszcze posty na forum wstaw nowy trening i napisz i ocenimy
pozdro

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1855
ja proponowal bym np cwiczyc 3 razy w tyg (jezeli to ma byc trening na mase) np poniedzialek :
KLATA
Wyciskanie sztangi/sztangielek na plaskiej lawce 12/10/8 PROG
Wyciskanie sztangi sztangielek na lawce skosniej 12/10/8 PROG
rozpietki na lawce plaskiej 12/10/8
Triceps
Wyciskanie francuskie sztangi siedzac 12/10/10/8 PROG
szwedki 15/12/10/8

Sroda
Barki
Wyciskanie sztangi zzaglowy 12/10/8 PROG
podciaganie sztangi w zdluz tlowia 12/10/8 PROG
unoszenie sztangielek bokiem w gore 12/10/8

biceps
uginanie ramion ze sztanga 12/10/8 PROG
uginanie ramion ze sztangielkami z suplinacja nadgarstkow 12/10/8
uginanie ramion ze sztangielka chwyt mlotkowy 12/10/8
UDA
nie wiem czy masz na lawce stacje na nogi bo nie napisales
przysiady ze sztanga na barkach 15/12/10/8 PROG
prostowanie nogi z krazkiem 12/10/8

Piatek
Plecy
podciaganie na drążku max max max
przyciaganie sztangi z opadu (wioslowanie) 12/10/8 PROG
wioslowanie koncem sztangi 12/10/8 PROG
unoszenie tlowia z opadu/ albo martwy ciag 12/10/8

łydka
wspięcia na palce stojac 15/12/10/8

Plan nie jest moze najlepszy, ale na pewno lepszy niz ten ktory pokazales na forum. Trening powinien trwac max 5-6 tyg. Ciezar dobieraj tak zebys zawsze mogl zrobic jeszcze 1-2 powtorzenie ale przestajesz zawsze na tych seriach ktore Ci napisalem.
Zycze powodzenia w treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 689 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11502
Glownie chodzi mi o zamiane tluszczyku na miesnie:) chociaz troche zarysowac miesnie.
Jeszcze nie zaczalem cwiczyc wedlug tego planu, bo pewnie jest zly:) na razie staralem sie przyzwyczaic miesnie do jakiegokolwiek wysilku.

to zacznij od obwodow i ACT https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html potem sprecyzuj cel czy chcesz masowac czy rzezbic, nie ma czegos takiego jak zamiana tluszczu na miesnie...

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 240
Dzieki za wskazowki. Moje stwierdzenie, o tej zamianie tluszczu na miesnie dowodzi tylko tego, ze jestem zoltodziobem, ale dzieki za pomoc czlowiek uczy sie na bledach. Na lawce mam przyrzad do nog, ale nogi musze cwiczyc codziennie, bo jestem po kontuzji i na razie lajtowo traktuje nogi. Mam pytanie co to sa "szwedki"?
dzieki za zainteresowanie moim postem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 240
sorry, ale zapomnialem zapytac od razu.
Chodzi mi o to jak powinien wygladac stosunek ciwczenia z jedzeniem.
Powinno sie jesc zaraz po cwiczeniach? Ile przed cwiczeniami? Staram sie powoli zaczac jesc potrawy, o ktorych przeczytalem (ryz z tunczykiem np. itd.) Mozna cwiczyc naczczo?
z gory dzieki za odp i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 689 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11502
szwedki jak dobrze pamietam to tzw. pompki tricepsowe, http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.htm#t10
co do odzywiania to popytaj w dziale "odzywianie", tutaj chlopaki zajmuja sie treningiem

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 689 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11502
ale po krotce to:
nie mozesz trenowac z pustym zoladkiem, nie mozesz tez isc na trening najedzony tak wiec:
posilek przedtreningowy 1-2godz przed treningiem nie przesadzamy z bialkiem (np. piers kurczaka) dodajemy wiecej wegli (np. kasza, ryz)
posilek potreningowy:
zaraz po skonczeniu spozywasz weglowodany proste (np.wafle ryzowe, odzywke carbo)i bialko "szybkoprzyswajalne" np.WPC albo zamiast tego odzywke garnier
okolo godziny po treningu posilek potreningowy np tunczyk z wody
to podstawa po szegoly tak jak wczesniej pisalem dzial "odzywianie"

Zmieniony przez - Ghost. w dniu 2007-02-09 13:42:27

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 240
Dzieki Ghost.
Jeszcze jedno pytanko, mam nadzieje, ze na razie ostatnie zeby was nie meczyc:)
jak zrobie np. 3 serie wyciskania na plasko to brakuje mi juz sil na wyciskaniu skosnym. Powinienem robic wieksze przerywy miedzy cwiczeniami? czy moze miedzy wyciskaniem na plasko i skosnym zrobic inne cwiczenie? Czy zmiejszyc obciazenie?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 689 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11502
to cos nie tak... mozliwe ze jestes "zbyt ambitny" dopiero co zaczoles trenowac i odrazu skaczesz na gleboka wode, a to krok od przetrenowania i zniechcecenia... zrob trening obwodowy ACT, sa to lekkie treningi majace na celu przygotowanie Twojego organizmu do ciezkiej pracy, po 2-3 miesiacach takich treningow wytworzy sie odpowiednie "srodowisko chormonalne", a Twoje miesnie beda gotowe stawic czolo ciezszym treningom. Cierpliwosci to podstawa.

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1855
ja tez uwazam tj ghost zebys zrobil ogolno rozwojowy trening (kazda partia na treningu) a jak nie masz sil po plaskiej na skosna to zrbo mniejszym ciezarem a przezrwy w granicach 2 minut, pamietaj ze technika jest wazniejsza niz ciezar :) moze nie mam zbyt duzego doswiadczenia ale przeczytalem to co tutaj Ci pisze na tym forum wiec mysle ze to nie sa glupoty :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tak sobie rozważam na temat treningu...

Następny temat

Panowie, co bedzie lepsze ?? .... <problem>

WHEY premium