SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wooda - tylko bez skojarzeń :) Początki - trening, dieta itp.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
No to ja Ci powiem wprost , skoro podstawowe wielostawowe ćwiczenia nie przynoszą u Ciebie efektów to znaczy, że choojowo ćwiczysz. Innej możliwości po prostu nie ma .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
Może i choojowo ale za to bojowo

pabelo
Jak rozumiem siłownia pro?


A co to znaczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542

obawiam się, że jak pójdziesz w splita i oprzesz go na izloacjach to rozczarujesz się jeszcze bardziej. więc bojowe nastawienie jak najbardziej potrzebne .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 320 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5191
wooda
Może i choojowo ale za to bojowo

pabelo
Jak rozumiem siłownia pro?


A co to znaczy?

normalna siłownia z trenerem, który pokieruje Cie i pokarze co i jak, a najlepiej kopnie od czasu do czasu w d....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
pabelo

normalna siłownia z trenerem, który pokieruje Cie i pokarze co i jak, a najlepiej kopnie od czasu do czasu w d....


No niestety, nie mam na to czasu. Sam będę musiał sobie poradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
Witam!

W tym tygodniu kończę P90X, w zasadzie zostały mi dwa treningi siłowe. Zrobię jakieś podsumowanie i napiszę koło weekendu.
Od niedzieli tak jak chciałem zacząłem biegać.
W niedzielę było 5,5 km, wczoraj 6,5 km w niezbyt szybkim tempie 11km/h.
Jestem mocno zdziwiony że w zasadzie idzie mi to bezproblemowo, bo nawet zbytnio się nie zmęczyłem.
Myślę, że te 10 km bym pyknął bez problemu, jednak różnego rodzaju skoki i inne wygibasy z Focusa i P90X coś dały hehe.

Piszę bo mam pewien dylemat z jednej strony mam chęć na bieganie z drugiej jednak widzę, że treningi bardziej siłowe pozytywnie wpływają na sylwetkę. Pytanie jest czy można pogodzić jedno z drugim?
Pomysł jest taki aby 3 razy w tygodniu robić trening siłowy i 3 razy bieganie.
Co o tym myślicie?

Z góry dzięki za sugestie

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
wooda

Piszę bo mam pewien dylemat z jednej strony mam chęć na bieganie z drugiej jednak widzę, że treningi bardziej siłowe pozytywnie wpływają na sylwetkę. Pytanie jest czy można pogodzić jedno z drugim?
Pomysł jest taki aby 3 razy w tygodniu robić trening siłowy i 3 razy bieganie.
Co o tym myślicie?



pogodzić się oczywiście da bo dwie aktywności nie wykluczają się, ale jak ze wszystkim sprowadza się to bilansu oraz rozważenia za i przeciw, ja to widzę tak:
teoretyczne za:
- lepsza wydolność
- lepsza kontrola tkanki tłuszczowej
- lepszy metabolizm
- konieczna zwiększona podaż kcal, niby lepsze odżywienie komórek, lepsza jakość

przeciw:
- ciężej budować cokolwiek ogólnie
- konieczna zwiększona podaż kcal

ja teraz żeby szło mi na plus przy moich treningach mam podaż ~4000kcal, jakbym zamiast leniwego cardio zaczął biegać to musiałbym wrzucać 5000+kcal, więc mi się nie chce, a biegać przy mojej masie i tak by mi było ciężko i w ogóle nie lubię ,
czyli jak widzisz gotowej recepty nie ma,
każdy sam musi sobie przeanalizować co chce osiągnąć,
najlepiej jest reagować odpowiednio bazując na obserwacji organizmu i w zależności od celu korygować bilans energetyczny
a bilans można korygować zarówno miską jak i treningami ,
powodzenia



Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2015-03-11 18:46:57

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2015-03-11 18:47:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
Dzięki za wypowiedź.

W zasadzie priorytetem będzie nie dopuszczenie do odbudowy warstwy tłuszczowej, ale jeśli uda się złapać jeszcze trochę suchej masy to jeszcze lepiej.
Z tym jedzeniem kurde jest problem bo przez najbliższe pół roku na budowie będę siedział i pewnie jak zwykle (szczególnie pod koniec) nie będzie czasu, żeby coś zjeść :(
Zobaczymy jak to będzie.
Póki co muszę przemyśleć rodzaj treningu siłowego no i zamówić stojaki pod sztangę, ale to po wypłacie hehe.
Kończę P90X i robię sobie ze 2 tygodnie odpoczynku, tzn tylko będę biegał 3 razy w tygodniu a potem zobaczymy na co się zdecyduję.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
wg mnie such masa jest jak yeti, ale próbować nie zaszkodzi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

38 lat program treningowy 2 dniowy

Następny temat

Pomoc dla małego Igorka - serdecznie zapraszamy !

WHEY premium