SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wooda - tylko bez skojarzeń :) Początki - trening, dieta itp.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
OK, mam taki plan... zmieniłem trochę ćwiczenia na bardziej złożone, zwiększyłem obciążenia i jeszcze może uda mi się trochę zwiększyć po 2 tygodniach - czyli FBW 3x tygodniowo (pn, sr, pt)
Do tego Hiit na zmianę z jakimś CF jak polecał kabo9 (wieczorem przetestuję i coś męczącego dla siebie wybiorę) 3x tygodniowo (wt, czw, sob)

Jeśli po miesiącu nic się nie zmieni to myślę o przestawieniu się typowo na walkę z tłuszczem a dopiero jak to się uda budową mięśni, zobaczymy.

Poniżej wczorajsza miska i trening.








Ps. Dla każdego ćwiczenia robiłem jedną serię rozgrzewkową z mniejszym obciążeniem - nie ujęte w treningu.

Zmieniony przez - wooda w dniu 2014-06-05 11:15:03

Zmieniony przez - wooda w dniu 2014-06-05 12:38:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
micha się niby poprawia, ale nadal dużo masz węgli prostych - ciężko walczyć z tłuszczem w ten sposób, nawet jak to miałby być recomp
dużo białka z prochu, mi się osobiście nie podoba
o której był trening?
jak wygląda ćwiczenie nożyce z obciążeniem bo jakoś nie kojarzę?

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-06-05 16:20:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
Te "nożyce" to jak przysiady wykroczne tylko wykrok jest robiony do tyłu zamiast do przodu, jakoś łatwiej mi utrzymać równowagę.

Trening zazwyczaj najwcześniej zaczynam koło 21.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
No to posiłki około treningowe są do dupy
Poczytaj
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety-t367367.html

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-06-05 16:49:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
Napisze jutro bo takiego CF sobie zrobiłem że chyba zaraz puszcze pawia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
i o to chodzi

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2014-06-05 21:56:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
Dzięki za linka odnośnie posiłków.
Generalnie trochę inaczej będzie to wyglądać na tygodniu a pewnie inaczej na weekendzie.
Na tygodniu porozsuwam posiłki tak żeby ten który jadłem o 16 wypadał o 18 i wtedy będzie chyba lepiej. Dla mnie 2 godziny przerwy przed treningiem po takim obfitym posiłku to zbyt mało dlatego jeśli zjem koło 18, potem ew. popije białkiem a o 21 będę ćwiczył to będzie w sam raz.
Banana z rana wywalę i przestawię na wieczór po treningu no i przed snem kazeina. Będzie OK?

Poniżej wrzucam dietę i trening z wczoraj z małym komentarzem...






Generalnie przeglądając ćwiczenia CF pomyślałem sobie, że wybiorę coś prostego żeby nie mieć problemu z wykonaniem, najlepiej bez dodatkowych obciążeń itp. Czytając opis tych ćwiczeń czy oglądając filmiki wydaje się że to bułka z masłem. Szybko się przekonałem jak bardzo się myliłem...

Zaplanowałem 4 obwody z 4 ćwiczeniami po kolei po 10 powtórzeń, wydawało mi się że będzie delikatnie...
Wymachy sztangielką - to akurat ok, dałem chyba za małe obciążenie 7,5kg bo w następnym ćwiczeniu też wykorzystuje hantle i nie chciałem tracić czasu na zmiane obciążenia - następnym razem dołoże więcej
Lift thrusters - tu już pojawiły się schody, niby 15 kg to niezbyt dużo ale przy ostatnich powtórzeniach ciężko było się podnieść
Burpees pomka dynamit - myślałem że to będzie pikuś a ćwiczenie to mnie rozwaliło, masakra
Brzuszki - w sumie bez problemu chociaz pod koniec bylem tak zmeczony ze nawet to ciezko bylo mi zrobic.
Generalnie po pierwszym obwodzie byłem mocno zdziwiony, po drugim byłem przekonany że jak dojadę do końca trzeciego to będzie sukces, czwarty zrobiłem chyba tylko siłą woli bo tak sobie zaplanowałem nieświadomy tego co planuję.
Nie zmierzyłem czasu ale myślę że trwało to jakieś 20 minut, byłem cały mokry i na maksa zmęczony... ale podobało mi się :) To chyba coś dla mnie :)
Tyle pisarstwa :)

kabo9 - jeszcze raz dzięki.


Zmieniony przez - wooda w dniu 2014-06-06 10:20:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
wooda
Dzięki za linka odnośnie posiłków.
Generalnie trochę inaczej będzie to wyglądać na tygodniu a pewnie inaczej na weekendzie.
Na tygodniu porozsuwam posiłki tak żeby ten który jadłem o 16 wypadał o 18 i wtedy będzie chyba lepiej. Dla mnie 2 godziny przerwy przed treningiem po takim obfitym posiłku to zbyt mało dlatego jeśli zjem koło 18, potem ew. popije białkiem a o 21 będę ćwiczył to będzie w sam raz.
Banana z rana wywalę i przestawię na wieczór po treningu no i przed snem kazeina. Będzie OK?



chciałeś napisać - "dzięki za linka ale zrobię po swojemu" . - OK

jak masz problem z obfitym posiłkiem przed treningiem to go rozbij na dwa i daj część po treningu , a nie kombinujesz jak koń pod górę
w Twoim rozkładzie to aż się prosi żeby trening był pomiędzy 2 a 3 posiłkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1590
Godziny treningu nie przestawię więc muszę do niego dopasować posiłki.
Jeśli muszę coś zjeść "po" to może faktycznie coś podzielę chociaż prawda jest taka że wcale jeść mi się wtedy wogóle nie chce. No ale jak koniecznie trzeba to się zmuszę :D

Zmieniony przez - wooda w dniu 2014-06-06 10:49:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Nie wiem czy trzeba, ale chyba nieprzypadkowo wszyscy tak robią . Zjesz mniej przed to będziesz głodniejszy po ;).
Zresztą węgle na noc i po treningu to samo dobro podobno, wspomogą regenerację itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

38 lat program treningowy 2 dniowy

Następny temat

Pomoc dla małego Igorka - serdecznie zapraszamy !

WHEY premium