SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wchłanialność magnezu (p.Ambroziak, Biniu)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Istnienie tzw. "pseudochelatów", jako faktycznych molekuł, nie zostało potwierdzone fizycznie - metodami analitycznymi. Pozostają więc one przewidywaniami teoretycznym: z założeń reakcji wynika, że powinny powstawać, ale - czy powstają i ile ich jest w gotowym produkcie - do końca nie wiadomo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Tak... Lub nie spełnia definicji chelatu - nie zawiera wiązania koordynacyjnego, które determinuje jego właściwości.

Faftag - słowa "pseudochelat" też nie używam. Ponieważ padło w tej dyskusji - posłużyłem się nim. Ale dosyć zgrabne - oddaje istotę zagadnienia.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Według założeń reakcji, powinno się otrzymać chelat, ale czy w rzeczywistości tak jest nikt tego do końca nie dowiódł, czyli nie jest pewne, że związek chelatopodobny w ogóle istnieję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
pseudochelat uknulem na potrzeby tej dyskusji jako ze najbardziej mi pasowal :D
nie spokalem sie z nim wczesniej

dla przypomnienia pelna definicja chelatu - taka ktora spelnia Albion - jak widze sa nie tylko zawarte podstawy teorii w nij ale i konkretne wymagania liczbowe

Metal Amino Acid Chelate is the product resulting from the reaction of a metal ion from a soluble metal salt with amino acids with a mole ratio of one mole of metal to one to three (preferably two) moles of amino acids to form coordinate covalent bonds. The average molecular weight of the hydrolyzed amino acids must be about 150 AMU (Atomic Mass Units) and the resulting chelate must not exceed 800 AMU. The minimum elemental metal content must be declared. It will be declared as a METAL amino acid chelate: e.g. Copper amino acid chelate.
-Adapted by the NNFA Board of Directors, July 1996
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Slawku ta dyskusja oczona byla dawno temu -
a tyczyla o ile pamietam ZMA

byc moze to to ??

https://www.sfd.pl/ZHA_zamiast_ZMA%-_-t188460.html
ale nie chce mi sie czytac 50 stron
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
W takim razie, na jakiej zasadzie chelat aminokwasowy kreatyny spelnia wspomniane kryterium (Metal Amino Acid Chelate is the product resulting from the reaction of a metal ion from a soluble metal salt with amino acids with a mole ratio of one mole of metal to one to three (preferably two) moles of amino acids to form coordinate covalent bonds), skoro masa molowa magnezu wynosi 24, a kreatyny - 131..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Znowu powracamy - jak w tamtej dyskusji - do chemii związków koordynacyjnych. Nie pamiętam już tego wszystkiego, a siedzę teraz na wsi - i nie mam tu mądrych książek.

Nie chcę walnąć jakiejś gafy, ale wydaje mi się, że 24 to masa atomowa magnezu, zaś ten występuje jako cząsteczka Mg2 - o masie 48.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
to moją wyobraźnie w takim razie to przerasta,

z tego co wiem jako czasteczki dwuatomowe wystepuja gazy, wodór i fluorowce... ale o Mg2 nie słyszałem.

ok - poczekam jeszcze na jakies wyjasnienie tej kwestii. Jakbys miał gdzies wzór magnezowego chelatu kreatyny chętnie bym rzucił okiem

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-07-03 16:42:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829


o, znalazlem, ale tylko taki:

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-07-03 16:48:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dawkowanie BCAA Olimp Megacaps - kobieta-bokserka :)

Następny temat

Opalanie - odchudza.

WHEY premium