SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wchłanialność magnezu (p.Ambroziak, Biniu)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3125
Wracając do Magnezu
Olimp 60 tab by było bardziej ekonomicznie koszt 26zł w zaokrągleniu to 6tys mg magnesu w formie chelatu konkurencyjny produkt której nazwę wymieniłem wczesniej to 7zł za 30 tabletek po 400mg czyli odpowiednik olimpa to 120 tabletek za 52zł a konkurencja 7zł Bajeczka o tym ze chelat z olimpa jest tańszy niz magnez nieorganiczny pękła jak bańka mydlana No i te marketingowe badania ze jest 2 razy większa skuteczność wchłaniania wiec jesli w nią wieżyc choc ona ni jak ma sie do rzeczywistości to nadal wychodzi 17 zł wiec jednak drożej prawie 3 razy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1903 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12352
Jeśli chodzi o magnez z Olimpu, najkorzystniej wychodzi ChelaMag Forte. 15tys. mg magnezu za 29 złotych. Przypomnę też, że olimpowski magnez jest laureatem niejednej prestiżowej nagrody, przede wszystkim nagrody
profesorów farmacji, która jest wyróżnieniem dla suplementów diety o właściwościach potwierdzonych opinią wybitnych naukowców. Co do samych chelatów, ich bezapelacyjna przewaga nad formami nieorganicznymi jest faktem i dziwi mnie, że osoba mająca jako takie pojęcie o suplementacji, a za takową LIONS Cię uważam, próbuje to kwestionować.


Zmieniony przez - ADRIANUS88 w dniu 2010-10-08 14:07:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Lions, kurcze, mamy wolny rynek i nie ma przymusu - jedz sobie magnez, jaki chcesz. Siedem złotych też piechotą nie chodzi. Wolałbym kupić sobie 2 browary, bo to wyrzucone pieniądze.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 720
Panie Sławku, ja natomiast mam pytanie odnośnie cytrynianu magnezu, bo w tej materii spotkałem się już z kilkoma opiniami, a nadal wiem tylko jedno - jest na pewno lepiej przyswajalny od tlenku.
Tak się składa, że dostałem pewien produkt właściwie za pól darmo, jedna tabletka zawiera 500mg cytrynianu magnezu, co odpowiada 60mg magnezu. Biorę to w połączeniu z żeń-szeniem z olimpu, bo na niego akurat nie ma tańszej alternatywy ;)

I jeszcze jedno pytanko, mam problemy z zasypianiem, a pisał Pan, że magnez jest dobry jako lekki środek nasenny, z tym, że należy go przyjmować w trakcie posiłków, natomiast przed samym snem to co najmniej 2 godziny nic nie jem, jak się to ma do tego wszystkiego? Brać przy tej kolacji wcześniej, czy na noc?

Zmieniony przez - maras1234 w dniu 2010-10-12 02:01:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
w przypadku Chela Mag sprawa jest prostsza - to chelat i organizm nie potrzebuje niczego aby w pelni z jego korzystac ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jeżeli dobrze pamiętam, to są badania Albionu porównujące chelat z cytrynianem. Wchłania się oczywiście słabiej, ale nie najgorzej. Tyle że te 60 mg to mało. Magnez działa nasennie w dawce min. 250 mg, w formie chelatu. Tego cytrynianu, uwzględniając gorsze wchłanianie, trzeba by brać przynajmniej 5 tabletek naraz. Ciężko mi jednoznacznie ocenić - czy brać to jedynie z posiłkiem, czy można na pusty żołądek. Spróbuj: weź raz tak, raz tak, i oceń - kiedy lepiej się wyśpisz.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 720
Biorę 2 cytryniany do śniadania i 2 kolacji i myślę, że ta dawka jest ok. Nie uprawiam jakoś wyczynowo sportu, ale budziły mnie okropne skurcze łydek, których skutki odczuwałem przez 2-3dni, trochę spokoju i tak w kółko.
Chelatu na razie testować nie będę, bo mam jeszcze zapas 120 tabletek cytrynianu, praktycznie bezkosztowo.

Jakby wziąć 5 tabletek naraz, to bezsenność ze względu na wizyty w toalecie murowana ;)



Zmieniony przez - maras1234 w dniu 2010-10-12 23:42:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
a przy chelacie nie ma takich problemow

mozesz brac np
1 Chela MZB + 2-3 tego co juz masz tuz przed snem

bedziesz mial wersje ekonomiczno-bezpieczno-skuteczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3125
moim zdaniem to wyrzucone pieniadze sa Chelat nigdzie firma niepodała w jakim stopniu jest wchłaniany konkretnie ile procent .A 2 razy wiecej to tak naprawde niewiele :) I no widze same zaprzeczenia najpiersw czytam ze magnez jest chelatowany w zoładku a potem ze to wyzucone pieniadze.Sprawa moim zdaniem jest prosta chelaty sa przereklamowane i trzeba to jakos sprzedac korzysci są minimalne a cena kilka krotnie wyszsza trzeba wymyslic bajeczki i nakrecac ciemniakom makaron na uszy by wydali wiecej. :) Niem zadnych badań które jednoznacznie pokazują wymierne kozysci z brania Chelatów .A zdanie tych którzy pokazuja uwielbienie dla producenta sie nieliczy to chyba kazdy potrafi zrozumiec :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 720
Jeszcze jedno pytanko do Panów. Ile podczas jednego seansu ;) alkoholowego można sobie wypłukać magnezu i potasu? Na przykład damjmy na to wypijając 250-300ml wódki na imprezie. Oczywiście w takie dni staram się suplementować podwójnie, ale nie wiem, jak to wygląda. Były może takie badania?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dawkowanie BCAA Olimp Megacaps - kobieta-bokserka :)

Następny temat

Opalanie - odchudza.

WHEY premium