SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wchłanialność magnezu (p.Ambroziak, Biniu)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 51573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
djfafa'e

trudno posadzic o kierowanie w strone jakies firmy

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2010-10-04 16:29:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53593
Lion masz racje, ale wchłanialność tlenków, węglanów itp. to chemia organiczna i te badania są znane od dawien dawna, więc nie ma nic wspólnego akurat z chelatami.

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3125
Najlepszą wchłanialnosć to ma gorzka czekolada i kakao :) A z vitaminy C Grejfruty :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4196 Wiek 44 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53593
Ale rozmawiamy o suplemantacji czy żywności? Wiesz nikt Ci nie karze brać magnezu, jedz kilka tabliczek czekolady dziennie i problem będziesz miał z głowy.

Tu masz info o formach magnezu:

Bioavailability of US commercial magnesium preparations.

Firoz M, Graber M.

Department of Veterans Affairs Medical Center, Northport, NY 11768, USA.
Abstract

Magnesium deficiency is seen with some frequency in the outpatient setting and requires oral repletion or maintenance therapy. The purpose of this study was to measure the bioavailability of four commercially-available preparations of magnesium, and to test the claim that organic salts are more easily absorbed. Bioavailability was measured as the increment of urinary maginesium excretion in normal volunteers given approximately 21 mEq/day of the test preparations. Results indicated relatively poor bioavailability of magnesium oxide (fractional absorption 4 per cent) but significantly higher and equivalent bioavailability of magnesium chloride, magnesium lactate and magnesium aspartate. We conclude that there is relatively poor bioavailability of magnesium oxide, but greater and equivalent bioavailability of magnesium chloride, lactate, and aspartate . Inorganic magnesium salts, depending on the preparation, may have bioavailability equivalent to organic magnesium salts.


Zmieniony przez - djfafa w dniu 2010-10-04 16:54:48

Zmieniony przez - djfafa w dniu 2010-10-04 16:57:10

Życie jest za krótkie aby brać ciągle te same suplementy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
LIONS

pozwole sie nie zgodzic ze najlpesza wchlanialnosc mineralow (ogolnie rzecz ujmujac) mamy z zywonosci
organizm musi pokonac kilka barier zanim bedzie na etapie rownym chelatacji mineralow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
LIONS albo kłamiesz albo jeśli mi to udowodnisz przyznam że jestem z matmy gorszy niż dziecko z pierwszej klasy podstawówki

mi wyszło że magnez z chelatów olimpu jest albo w tej samej cenie albo nawet tańszy!

porównując do tlenków z apteki oczywiście

obliczałem tylko ilość a to że produkty olimpowe są lepszej jakości to taki dodatek

zwróć uwagę że producenci często podają wagę związku chemicznego czyli cząsteczki a NIE minerału zawartego w tej cząsteczce

olimp podaje masę całego chelatu i ile jest w tym magnezu

ty podajesz 400 mg tlenku magnezu więc ja ponawiam pytanie Pana Ambroziaka a ile jest w tym magnezu?

ps. pytałem się już ale zapomniałem Biniu w multiple sport jest 15 mg ale cynku czy chelatu? bo tam akurat nie pisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Oli zawsze podaje w przeliczeniu na jony pierwiastka.

A czekolada i magnez są znakomitymi przykładami przydatności suplementów. Wiele osób stosuje np. magnez jako łagodny środek nasenny. Jak ktoś się naje przed snem czekolady, to się nabuzuje teobrominą i kofeiną - i z nasennej aktywności magnezu - 'nici'.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23497
Oli zawsze podaje w przeliczeniu na jony pierwiastka.

i wszystko jasne kto jest liderem na naszym rynku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 452 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3125
Jesli ja kłamie to znaczy ze ty nieumiesz czytac :)Juz nie wnikam jakie są twoje zdolnosci posługiwania sie komputerem bo kazdy potrafi sam sprawdzic to nie wymaga jakiejs wiedzy tajemnej rodem z Harrego Pottera :)Wszystko jest dostepne w internecie i wszystko tez skopiowałem i wkleiłem do posta wystarczyło przeczytac.:)Wiec wyrecze cie i napisze ponownie pisze jak byk ze ma 400mg magnezu jesli producent kłamie znanna niemiecka firma to mozna ich zgłosic do inspekcji handlowej za to grozi mandat i musieli by zmienic opakowania albo skład.
djfafa zawsze odzucam wszelkie skrajnosci kazdy potrafi jakies głupoty opublikowac w necie naukowcy tez. Olimp twierdzi ze chelat wchłania sie 2 razy lepiej niz tlenek skoro tlenek w 5% to schelat w 15% .Wiec to kolejna bajeczka Bo niesłyszałem by Albion Czy Olimp kiedy kolwiek udowadniał ze tlenek wchcłania sie ,10 czy 30 % ale otym to juz niepomyslałes nie? Łykasz wszystko jak leci?
Poczytaj MD tam na jednej stronie podaja badania a na drugiej podaja inne badania które tym pierwszym zaprzeczaja :)Jutro sobie kupie i sprawdze nasobie jak jest róznica miedzy nimi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Panowie, spoko... Te różnice we wchłanianiu mogą wynikać z faktu, że pierwiastki ze związków nieorganicznych wchłaniają się w dużej mierze, poprzez tworzenie chelatów w przewodzie pokarmowym z aminokwasami z pożywienia. Wile może zależeć więc tutaj od modelu badawczego. Dowodzi to jednego - wchłanianie pierwiastków ze związków nieorganicznych jest niepewne, czyli urąga jednemu z podstawowych wymogów farmakologii.

S. Ambroziak

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dawkowanie BCAA Olimp Megacaps - kobieta-bokserka :)

Następny temat

Opalanie - odchudza.

WHEY premium