SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WODA Mineralna

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9353

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Witam
Mam taki problemik otóż w pracy mamy wode mineralną (taka duża butla 18 L w dozowniku stoi) "DAR NATURY"

Woda źródlana DAR NATURY® posiada optymalny dla człowieka skład mineralny. Zawarte w wodzie minerały są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety i wpływają na dobre samopoczucie, zarówno w pracy jak i w domu.

Skład mineralny wody DAR NATURY®

Kationy
Wapniowy Ca2+ 87,17 mg / l
Magnezowy Mg2+ 15,19 mg / l
Sodowy Na+ 10,00 mg / l
Potasowy K+ 1,50 mg / l
Aniony
Wodorowęglanowy HCO3- 332,50 mg / l
Fluorkowy F- 0,15 mg / l
Chlorkowy Cl- 9,20 mg / l
Siarczanowy SO42- 15,64 mg / l

Naturalna woda źródlana DAR NATURY® wydobywana jest ze źródła w Częstoniewie k/Grójca. Ujęcie wody chronione jest zamkniętą strefą i zabezpieczone przed dostępem. Proces wydobywania i rozlewanie wody do butli jest poddawany starannej kontroli sanitarnej.


I co rano leje sobie 1,5 l do buteleczki i popijam przez 4 h potem ok 1 l i kolejne 3h

Nie wiem czemu ale wszyscy się śmiali że po tej wodzie zobacze żebym lepiej nie pił nie gotowanej... itp

Nie wiem czy mam sie sugerowac ich opiniami (panowie popijają przez ten czas COCA COLE z Biedronki i kawe z 4 łyżeczkami cukru tak sobie na zmianę...)

czy może ktoś sie wypowiedzieć na ten temat? tej wody? lepsza będzie kupowana w sklepie np Polaris w biedronce kosztuje 1,20 (wyprodukowane przez Hoop) Może przesadzam ale chciałem wiedzieć...

Zmieniony przez - King89 w dniu 2007-07-16 22:39:32

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 960 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13597
Na twoim miejscu piłbym tą wode co masz(po co wydawać hajs tę masz za darmo). Ja pije wode prosto ze studni nie przegotowaną od dziecka i wszystko jest wporządku. Także nie wiem o co chodziło twoim kolegą z pracy.
A napewno lepsze to niż coca cola.

Nie wiedzieć i zapytać to wstyd na chwile. Nie wiedzieć i nie zapytać to wstyd na całe życie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 71 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 280
Chłop się wybija, to trzeba go do poziomu sprowadzić, co nie??
Spoko, za 25 lat to ty się będziesz z nich naśmiewał, że mają cukrzycę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
King89 woda wydaje się okej , lecz coś w tym jest że wiele "tanich wód" ktróe kupujemy w sklepie są jak "kranówki". Ja osobiście nie opierałbym się przed piciem owej wody. A panowie niech się śmieją , jeszcze kiedyś będą prosić o zdrowie.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
myślę podobnie :) Kolejny raz dziś naleje sobie pełną buteleczkę :)
a i też unikam tej najtańszej wody 1,20zł za 5 L :P a woda ze studni jest pycha jak jestem u babci tylko taką pije (u siebie niestety nie mam)

chciałem usłyszeć wasze opinie :) Sogi poleciały

Pozdrawiam

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
pije tą wode od trzech lat i nigdy nie zachorowałem..jestem zdrowy i nic mi nie jest..pij śmiało...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1102 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10411
czasami pijac jakas inna wode niz ta do, ktorej jestesmy przyzwyczajeni moga wystapic klopoty zoladkowe. Jest to raczej rzadki przypadek, ale jednak czasami sie zdarza, a szczegolnie, gdy wyjezdza sie za granice. Wystarczy, ze w wodzie sa troszke inne wartosci np. sodu i moze to sie skonczyc lekkim rozwonieniem, ale tak jak mowie. Jest to naprawde sporadyczne, ale coz... Zdarza sie. i tak lepsze to niz gazowane smieci z biedronki.
Pij wode Smialo.

pozdrawiam

"The important thing is not to stop questioning."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 527 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12255
z racje tego ze studjuje chemie i mam dojscie do roznych uzadzen do filtrowanie i zrobilsmy maly test przefiltrowalismy wode z kranu i wode mineralna znanej firmy i co sie okazalo byla prawie tak samo bruda jak kranowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1102 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10411
poniewaz po wejsciu do UE wyogi, by sprzedawac i rozprowadzac wode mineralna drastycznie poszly w dol. Wiec nic dziwneg, ze sporo wod kupowanych w sklepie jest podobnej jakosci co woda, w ktorej sie kapiemy na codzien. Jest to raczej przykre...

Zmieniony przez - WWJD w dniu 2007-07-17 14:33:29

"The important thing is not to stop questioning."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 527 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12255
teraz jak zacznie sie rok i bede mial dostep do laboratorium to moze przetestuje pare butelek wody i okaze sie ktora jest lepsza bo co innego piszza aa co innego jest i kazy mowi ze ich jest naj lepsza

Zmieniony przez - Roki86 w dniu 2007-07-17 14:57:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1102 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10411
To by bylo naprawde spoko.
Postaraj sie i wtedy wklej to na forum.
Wielu forumowiczow bedzie wdziecznych (w tym ja)


pzdr.

"The important thing is not to stop questioning."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak szybko schudnąć ok 10 kg???

Następny temat

Co zrobić żeby mój mężczyzna przytył 15 kg i wyglądał ?

WHEY premium