SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uzupełnienie białka odżywką

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 65
Witam,
Piszę z zapytaniem dotyczącym rozpoczęcia przyjmowania białka, przy okazji rozpiszę swój problem.
Mój staż na siłowni jest stosunkowo krótki ponieważ trwa on dopiero 3 miesiące. Rozpocząłem w wakacje, ale z tego co widzę to progress jest na prawdę spory. Przez wakacje udało mi się przytyć około 4,5 kg i o ile nie był to problem ponieważ fizycznie miałem sporo czasu wolnego tak, aby na spokojnie przygotować sobie 5 posiłków dziennie to teraz od października kiedy rozpoczął się rok akademicki nie mam po prostu czasu na jedzenie "takich ilości".
Wcześniej nie zażywałem żadnych suplementów, dlatego teraz kieruję do Was pytanie czy w tej sytuacji nie byłoby korzystne dla mnie abym zaczął przyjmować białko? Chciałbym przytyć jeszcze około 3-4 kg a widzę, że mając zajęcia w pewne dni od rana do wieczora nie jestem w stanie przygotować sobie tylu posiłków.
Z góry dziękuję za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Białko stosuje się według braków w diecie. Czyli jeśli nie masz diety, nie ma sensu inwestować w białko, generalnie na masie dużych dawek białka nie potrzeba, nadwyżka kcal idzie z ww lub tłuszczy (rzadziej). Porcja białka na wodzie to ok. 100 kcal - nie zmienia wiele. Praca nad sylwetką wymaga zaangażowania - nie jest problemem wieczorem ugotować worek ryżu i usmażyć kawałek mięsa, zapakować to w pudełko i zjeść w przerwie między zajęciami. To takie same obowiązki jak praca - większosć ludzi pracuje, uczy się, ma rodziny, dzieci, psy, hobby, starszych rodziców którym trzeba pomóc - i jakoś kombinują.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-10-15 21:07:20
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie. Notabene, nie sugeruj się wagą, bo masa ciała nie jest wyznacznikiem jakości sylwetki. Patrz na obwody, gęstość mięśni, ogólną kompozycję sylwetki. Możesz uszczuplić ilość posiłków do czterech, z tym nie ma problemu. Odżywka białkowa może być niezłym uzupełnieniem albo dodatkiem do różnych przepisów, ale bazowanie na wpc to nie jest optymalne wyjście. Ważny jest ogół diety ( jakość produktów/bilans kaloryczny/podział makroskładników/zestawienie posiłków i.t.d ) reszta jak Deja Vu - tak naprawdę ,,nie mam czasu' to tylko ograniczenie w głowie. Ludzie z natłokiem obowiązków są w stanie trzymać miskę całkiem nieźle.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 65
Dietę jak najbardziej mam, tylko różni się ona tym od tej w wakacje, że nie jestem w stanie przygotować sobie tyle jedzenia (koktajle itp.). Obiady przygotowuje sobie w pojemniki, jednakże ile bym sobie nie przygotował nie jestem w stanie zjeść 4-5 posiłków poza domem, stąd moje pytanie o białko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wiesz co?
Wstaw swój model żywienia - postaramy się Ci pomóc skorygować plan wygodny pod Ciebie.

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jw, natomiast ilośc poisłków jest dowolna - dopasowujesz ją do trybu życia. Ja jem śniadanie w domu - potem jedno lub dwa "pudełka" w pracy, i albo obiad i kolację w domu, albo tylko kolację w domu (jeśli były dwa "pudełka")

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ja również zjadam dwa posiłki w pracy.
Przedział czasowy to 10-18 a kończę w domu jeszcze dwoma posiłkami.

Ilość posiłków trzeba dostosować do swojego trybu życia, a wszystko będzie dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Więcej kalorii - wiecej posiłków. Mnie zależy na tym, żeby zjeść obiad z moimi facetami, bo kolację, to już kazdy je we własnym zakresie. Czyli od poniedziałku do piątku: śniadanie przed 7:00, kawa z mlekiem i coś (pudełko) w pracy, obiad między 16-17.00 i jakaś kolacja koło 20.00. Dopasowane do trybu życia.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Skoro nie jesteś w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości białka, to od tego jest odżywka białkowa aby te braki uzupełnić. Aby dokładniej coś napisać musielibyśmy zobaczyć całą dietę i te braki. Wklej więc według regulaminu ankietę i zrzut ekranu diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 65
Wygląda to mniej więcej w ten sposób, tylko tak jak mówiłem - nie zawsze uda mi się zjeść wszystkie posiłki w tym wypadu przeważnie jest to drugi obiad.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 65
@Refresh
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzdety brzuch, gazy

Następny temat

Początki na diecie (problemy z miesiączką)

WHEY premium