SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Twaróg w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4190

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
Witam mam pytanie, bowiem zastanawiam się, czy można jeść dziennie, aż 500gram twarogu, bo ostatnio mnie do niego giga ciagnie i duzo go szamie Nie jest to zly pomysl? Moim celem jest redukcja tkanki tluszczowej, bo mam odstajacy brzuszek waga: 58kg, 164cm. Aktualnie białka jem około 2g-3g/1kg ( ogladalxm takiego goscia i mowil ze 3g jest okej jesli sie przy tym dobrze czujemy ) ja osobiscie po takiej ilosci bialka problemow nie mam. u mnie znajduja sie tez jaja, mieso ( nie tylko twarog ) ale nie zawsze jest w domu jem okolo 110-170g bialka dziennie. Mam nadzieje ze sie ktos wypowie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Otóż to. Picie litra mleka tylko po to, żeby dostarczyć 35 gramów białka i 45 gramów laktozy nie jest rozsądne w zasadzie pod żadnym kątem. Nie ma z tego specjalnych plusów (tylko kwestia smakowa o ile ktoś bardzo lubi). Jeżeli ktoś chce je pić pod kątem dostarczenia w łatwy sposób białka, to wystarczy zjesz 300 gramów skyra, który jest nawet troszkę tańszy lub w podobnej cenie, a przy okazji mniejszy pod kątem objętości (co ma znaczenia w sytuacji spożywania dużej ilości kcal), a składem dużo lepszy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
Zapewne teraz Cię ciągnę, a za kilka dni na takiej ilości Ci ta ciągota przejdzie. W każdym razie, jak pozwala Ci to wytrwać na deficycie i całokształt diety się zgadza, to ok - możesz jeść tyle twarogu.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
Siemka, moje zdanie jest takie że jeżeli dobrze tolerujesz ten twaróg nie jest ci po nim niedobrze czy nie czujesz że zalega w jelitach nie masz jakieś wzdęć biegunek i tym podobnych to jak najbardziej możesz szamać nawet pół kilograma dziennie. Wiadomo według mnie nie jest to jakieś najlepsze źródło białka ale to jak wyżej już kolega powiedział jeżeli pozwala ci to wytrwać w redukcji to jak najbardziej może być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 545 Napisanych postów 1472 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20878
Jak wyżej. Sam zajadam 250g dziennie bez jakiejś większej reguły. Jest to dosyć uniwersalny produkt, jest neutralny w smaku, także można go robić na słodko, jaki na słono. Jeżeli tolerujesz, nie ma problemu, abyś jadł go nawet pół kilo, zwłaszcza, że jest lekkostrawny. Mówię oczywiście o samym surowym twarogu.
1

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100293
Jedź śmiało, tak jak wyżej koledzy napisali jest to fajny uniwersalny produkt bo można przyrządzić go na słodko lub na słono, w dodatku mamy też fajne chude twarogi które nie mają fatu więc pod makro bardzo dobre, no i przy obecnych cenach mięsa fajna alternatywa jako źródło białka, na redukcji bardzo często stosuję właśnie ze względu że można fajny objętościowy posiłek zrobić
1

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
Nie ma w tym nic złego i jeśli ci smakuje a do tego odpowiednio potrafisz urozmaicić jadłospis aby w skali tygodnia zaspokoić organizm na wszystkie makro ,mineraly i witaminy to jedz na zdrowie .Twaróg to świetne źródło białek , tłuszczy , witamin i minerałów a jeśli twój organizm toleruje i nie masz problemów ze strony układu pokarmowego czy skórnych to nie ma powodów aby ograniczać bo przeciez nie będziesz jadł latami codziennie po 500 g, Sam osobiscie lubie twaróg i też jadam codziennie ale bardziej w okolicy 200g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
dziekuje za odpowiedzi panowie. sogi dla was a jeszcze pytanie co do mleka jezeli pije go okolo 1l dziennie takie mrozone mi latwo wchodzi ( nie codziennie, ale pare razy w tygodniu ) wiem ze duzo laktozy i cukru ale moj organizm to dobrze toleruje. poza tym w mojej diecie tez codziennie twarogu nie ma np. dzis bo sie skonczyl hehe, raz to mieso np. dzisiaj, raz jaja i tak dalej. trzeba sobie dietke urozmaicac



Zmieniony przez - polin2710 w dniu 2022-07-28 08:12:55

Zmieniony przez - polin2710 w dniu 2022-07-28 08:13:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
Jakie to pytanie co do mleka?
Masz chęć pic to pij,choć litr to sporo,to pij tylko wlicz b są i ww I tl bo takie 3.2 % ma 32gr tl na litr wiec prawie 300kcal
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 11 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 196
dziekuje za odp :)


Zmieniony przez - polin2710 w dniu 2022-07-28 09:00:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
możesz śmiało jeść, sam od jakiegoś czasu zacząłem znów jeść twaróg po prawie rocznej przerwie, taki miałem jego przesyt już chyba i zamiast niego brałem serki wiejskie, serki homogenizowane itp., a terz leci codziennie 250-500g i żadnych kłopotów z tym związanych nie mam, więc jeżeli u Ciebie też nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków, nie masz żadnej nietolerancji to śmiało jedz, bo innych przeciwwskazań nie ma, na studiach żeby podciagać białko niskim kosztem potrafiłem jadać i po 1kg dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 37 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 1611
Ps. Litr mleka 3.2 to 600 kcal czyli już całkiem sporo :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie w wieku 15 lat

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium