SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening wyciskania wielokrotnego- na maks. ilosc powtórzen

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21557

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10066 Napisanych postów 30398 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728830
spróbój najpierw ustalicjaki robisz wynik z obciązeniem ,które bedzie na zawodach.
pozniej najlepiej przeplatac metody-by nie dopadło znuzenie psychiczne
np
-trening ciagły
-interwalowy
-ciagly

interwalowy
-ciagly
-interwalowy

co jakis czas spróbowac pozostalymi metodami
a jak czujesz spadek wynikow
normalny trening w seriach ppo 8-10 powtorzen-uzupelni sie poziom energii oraz odpoczna włókna wytrzymałościowe.
mozna wtedy tez zrobic dluzsze przerwy miedzy treningami...(3-4 dni)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 38 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 803
metoda progresji chodzonej doszedlem do 15 powtorzen czyli 120łacznie sztanga 50 kg. na zawodach bedzie 50% masy ciala czyli aktualnie 45 kg(waga spada ze wzgledu na diete i rower ktorym jezdze codziennie na uczelnie 8km w jedna strone). trenuje 4 razy w tygodniu i do 2 dolacze treningi ukierunkowane na wyciskanie wielokrotne. jesli masz lepszy pomysl to slucham z zaciekawieniem.

Chcę,mogę wiem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10066 Napisanych postów 30398 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728830
moze byc,tylko co jakis czas trzeba zrobic próbe jak na zawodach-czyli non stop...
Wyczynowi wyciskacze polecaja te wykonywanie wyciskania z mniejszym ciezarem by zrobic naprawde duzo ruchow i oswoic sie psychicznie z tym,czyli z samym gryfem zrobis150 powt(ciezko z poczatku),pozniej 30 kg x 100 powt itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
masti
-w 2/3do 3/4 ilosci powtorzen bardziej pracuja miesnie typu I-czerwone -praca tlenowa- nastepnie dolaczaja sie miesnie typu mieszanego IIa-koncowe 12-6 powtorzen(w zaleznosci od formy) dolacza sie praca wlokien beztlenowych IIb-miesnie biale...
i miesnie zostaly kompletnie wyczerpane...nie zrobimy z tym ciezarem juz zadnego powtorzenia.


W tych niskich zakresach nie powinno być, że bardziej pracują białe włókna, praca beztlenowa ?

Następnie dołączają się typu mieszaneo.

Największe zakresy powtórzeń ( np. 30 rep ) anażuja mięśnie czerwone, tlenowe odpowiadające za trenin o charakterystyce wytrzymałościowej.

Nie wiem czy wkradł Ci się błąd czy może ja to źle zinterpretowałem

Pozdrawiam !

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10066 Napisanych postów 30398 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728830
-w 2/3do 3/4 ilosci powtorzen bardziej pracuja miesnie typu I-czerwone -praca tlenowa- nastepnie dolaczaja sie miesnie typu mieszanego IIa-koncowe 12-6 powtorzen(w zaleznosci od formy) dolacza sie praca wlokien beztlenowych IIb-miesnie biale...
i miesnie zostaly kompletnie wyczerpane...nie zrobimy z tym ciezarem juz zadnego powtorzenia.


Dotyczy to przebiegu wyciskania wielokrotnego a także innych cwiczeń,gdzie ilośc powtórzeń jest wieksza niz 20-30 ruchów.
Taka kolejnośc odkrył w swoich badania naukowiec zajmujacy sie treningiem siłowym- Len Kravitz

Przy ciezarach maksymalnych i sub maksymalnych-pracuja od razu wszystkie mieśnie na maksymalnych poziomach...Nie ma tam obijania sie:).


O propos tego zjawiska:mozna zaobserwowac wiele osob na siłowniach,które dokładaja co jakiś czas obciażenia do danych cw ale w sposób wręcz aptekarski(czyli po 1kg-2,5 kg....)

Pózniej okazuje sie ,że tym cięzarem moga zrobić nawet 20-30 powtórzeń(autentyczny przypadek-gość trenował bicepsy sztangą 30 kg a na zawodach uginania ramion na biceps 30 kg podniósł 30 razy!!!)

Co to powoduje?
Właczamy do pracy wlłókna czerwone(mało istotne w sile i masie),czasem może też włókna typu mieszanego a najistotniejsze białe nie zostały nawet poruszone...
Powoduje to brak postępów w sile i masie mięśni..ale fajnie i nie męcząco się trenuje..:)
Ale przecież nie o to chodzi...:)




Zmieniony przez - masti w dniu 2013-02-02 14:37:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Dzięki za sprostowanie !

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10066 Napisanych postów 30398 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728830
pewnie zmyliło Cie to 2/3 ,3/4 powtórzeń......to znaczy 2/3 liczby powtórzeń a nie samych powtórzeń,podobnie z 3/4...troche to moze niejasno napisałem..:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 344
Witam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 344
Wyciskanie wielokrotne zacząłem ćwiczyć razem z początkiem roku. Do ostatniego tygodnia potrafiłem wycisnąć ok. 100 razy... i nastąpił kryzys, z którego nie potrafię wyjść. Drugi tydzień nie mogę przejść bariery 50 powtórzeń (zrobiłem nawet 6 dni przerwy po pierwszym regresie). Czy moglibyście powiedzieć, jak zachowalibyście się w takiej sytuacji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
zmień ową monotonie- nie zawsze musisz w takiej sytuacji trenować na największą ilość powt.- w dosłownym znaczeniu.

trenujesz wedle tego co Masti umieścił w tym art.?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sucha masa do oceny

Następny temat

trening czy dobry taki?

WHEY premium