SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy a praca fizyczna

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1460

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 78 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 348
WItam, nie wiem czy to odpowiedni dział ale ten najbardziej chyba pasuje do tego tematu, chciałbym was zapytać dlaczego tak jest, że osoby pracujące fizycznie nie radzą sobie tak dobrze na siłowni i na odwrót. posłuże się przykładem... kiedyś ojciec( pracownik fizyczny) kolegi wpadł do nas na siłownie i kazał sobie założyć 200 kg na sztange do wycisku na płaskiej, założyliśmy mu 60 i wymiękł a mój kumpel syn tego pracownika fizycznego poszedł do niego do pracy i również nie dawał tam sobie rady chociaż na siłowni świetnie mu idzie. Dlaczego siła z siłowni nie przekłada się tak na siłe w pracy? (wiem, że pytanie jest dziwne i słabo sformułowane ale nurtuje mnie to i na pewno wiecie o co mi chodzi)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5821
Inny rodzaj wysiłku, w pracy fizycznej większą rolę gra wytrzymałość, na siłowni raczej siła, chociaż to też zależy od treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136805
każda czynność wymaga treningu a dochodzenie do dobrego wyniku odbywa się przez stopniowanie wysiłku. Nie ma tak że ktoś nie ćwiczący wchodzi i z marszu wyciska 100 kg, nawet Pudzian bez rozgrzewki w wl doznał kontuzji, a co dopiero pierwszy lepszy człowiek z ulicy. A temu koledze zwyczajnie brakowało wytrzymałości siłowej, załadunek busa na tempo to zupełnie inne tętno i ruchy niż 4 serie po 8 powt z przerwami po minucie. Ale swoją drogą jak ktoś podnosi w mc 200 % wagi ciała to chyba nie ma problemu z pchaniem taczki czy wniesieniem we dwóch okna, taki ktoś chwyt, plecy i nogi ma już silne

Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2013-09-02 00:17:22

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1024 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7990
to wez goscia z silowni on wycisnie te 60 kg czy wiecej ale wez tego goscia na budowe i np. niech przezuca cegly przez jakis czas nie da rady bo to kwestia wytrzymalosci

Pomogłem? Daj SOG'A! ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18405 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 78720
wytrzymałość też można wyćwiczyć i jak porobi na budowie któryś miesiąc to będzie śmigał bo jeszcze będzie umiał spożytkować tą siłę z siłowni

Never give up!



Temat motywacyjny : http://www.sfd.pl/Poczuj_Sport_/_Feel_Sport-t1003135.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
ja jak zaczalem tyrac w hurtowni to silowo szlo swietnie, podnoszenie roznych ciezkich rzeczy, ale wytrzymalosciowo gowniano... po jakims czasie sila troche spadla, za to wytrzymalosc ogromnie wzrosla i bylo mi duzo lzej niz stalym pracownikom wiec silownia sie bardzo przydała

Zmieniony przez - __Kamil__ w dniu 2013-09-06 00:35:19

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9231
Fighter, Kamil dokładnie tak, sam pracuje fizycznie przy załadunkach samochodów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Praca a siłownia :(

Następny temat

czy sie oplaca

WHEY premium