SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

praca fizyczna,a trening siłowy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2026
Od dłuższego czasu z lepszym lub gorszym skutkiem walczę z swoją sylwetką. Zaczynając walkę o 6ściopak ważyłem 110kg przy wzroście 1,92-1,93m. Najmniejszą wagą jaką udało mi się osiągnąć było 88kg, w tamtym momencie zacząłem pracę jako kurier. Na początku praca zajmowała mi cały dzień, wstałem o 6 wracałem do domu o 19, nie miałem czasu, ani siły kompletnie na nic. Po wdrożeniu się w pracy, aktualnie jest już lepiej, jednak gdzieś straciłem ten zapał do treningów, bo wracam z pracy zmęczony. Co innego siedzieć sobie przy biurku cały dzień, a co innego latać z paczkami po blokach oraz przerzucać te paczki na sortowni ładując auto. Jednak stwierdziłem, że muszę się przemóc i wrócić na siłownie. Mam kilka pytań>
1. Czy w moim przypadku trening fbw 3x w tygodniu ma sens, czy jednak zminimalizować go do 2 serii fbw+ np jeden dzień na aeroby?
2. Z jaką kalorycznością powinienem waszym zdaniem wystartować, tak żeby mieć potem z czego ucinać?
3. Czy warto stosować większą kaloryczność w dni treningowe niż w dni nt?
4. Czy dieta tłuszczowa w moim przypadku byłaby dobrym rozwiązaniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851

Mało kto może sobie pozwolić na beztroskie kształtowanie sylwetki i nie przejmowanie się pracą zawodową. Konieczne jest zarobkowanie i tutaj często nasza praca zawodowa jest w stanie utrudnić kształtowanie sylwetki.

Nie każdy z nas ma pracę biurową po 8 godzin w komfortowych godzinach, niejednokrotnie pracujemy nie tylko w różnych godzinach nawet nocnych, ale i ciężko fizycznie i jak wówczas podejść do kształtowania sylwetki?

Przede wszystkim musimy dostosować nasz trening do naszej pracy, jeśli pracujemy po 10 godzin dziennie intensywnie fizycznie to nie możemy sobie dołożyć 5 treningów w tygodniu bo najprawdopodobniej szybko dopadnie nas przemęczenie.
Oczywiście można dać większą ilość treningów, ale muszą one być odpowiednio dostosowane pod względem objętości i intensywności treningowej.

Kolejny aspekt to uwzględnienie pracy fizycznej w diecie. Nie dość, że musimy zabezpieczyć trening siłowy to jeszcze naszą pracę intensywną więc przy planowaniu diety też trzeba zwrócić na to uwagę.
Ważne jest również abyśmy poświęcili odpowiednią ilość czasu na regenerację, a przede wszystkim odpowiednią długość snu. Aby dać wypocząć ciału i układowi nerwowemu powinniśmy spać po 7-8 godzin na dobę.

Polecamy również: Jak poprawić regenerację




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-06-10 10:57:28

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Tak trening 3 razy w tygodniu fbw będzie dobrą opcją bo aerobów to Ty masz wystarczająco

Tego nie wie nikt z jaką kalorycznością musisz sam do tego usiąść i to policzyć żeby mieć jakiś punkt wyjścia

To zależy od Twojego celu

Tego nie wiadomo

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 Lepiej dać 3 x fbw aeroby możesz sobie w dzien wolny zrobić, soboty niedziele raczej nie pracują kurierzy
2 najlepiej je wylicz https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html
3 Daj stałe kalorie, z czasem jak redukcja będzie postępował i się spowolni to obetniesz w nietreningowe
4 Co organizm to inaczej reaguje, trudno powiedzieć na jakiej diecie co osiągniesz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Dostosuj intensywnośc i objętośc treningów pod swój tryb życia. Proponuję zacząc lekko, po jednym ćwiczeniu na każdą partię w 3-4 seriach z daleko od CM. Organizm musi mieć trochę czasu na adaptacje. Później będziesz mógł trenować coraz ciężej, skoro ludzie po 10 godzinach na budowie dają rade

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening fbw 4-dniowy

Wiecej