SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening kalisteniczny - jak ułożyć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 412

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Meżczyzna

Wiek

21

Waga

109

Wzrost

181

Cel treningowy

Wymodelowanie zmiana Sylwetki

Staż treningowy na siłowni

3miesiące

Uprawiane inne sporty

Kick boxing

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Drążek gumy

Dieta

Brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Podwyższone ciśnienie

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

Brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie wiem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 22 lat Na forum 319 dni Przeczytanych tematów 24
Cześć!
Mam 21 lat
Wazę 109kg
181cm wzrostu
Nie mam problemów zdrowotnych.
(Jedynie podwyższone ciśnienie w stopniu lekkim)

Poszukuje pomocy w ułożeniu planu treningowego na Kalistenike dostosowanego do mojego poziomu.
Będąc Szczery na ten moment nie jestem w stanie wykonać nawet 1 pompki o prawidłowej technice nie wspomnę o podciąganiu
Dlatego przychodzę tutaj czy jest ktoś w stanie mi pomoc w ułożeniu planu
Chciałbym trenować w warunkach domowych
Posiadam Drążek i gumy
Potrzebuje planu który zbuduje pewny fundament żebym mógł wykonywać chociaż podstawowe ćwiczenia bez trudu
Z Góry dziękuje każdemu za pomoc.


Zmieniony przez - KubaTrenujePP w dniu 2023-06-16 08:43:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Kalistenika daje fajne możliwości zbudowania bazy aby w późniejszym czasie trenować siłowo. Przy czy jeśli nie jesteś w stanie wykonać poprawnie nawet jednej pompki to trudno mówić o konkretnym planie treningowym.

Tutaj masz konkretne wskazówki odnośnie rozpoczęcia przygody z kalisteniką ale zaproponowany plan będzie dla Ciebie zbyt wymagający.

Polecamy również: Kalistenika - jak zacząć?


Jednak w Twoim przypadku na razie nie ma zbytnio potrzeby z kombinacjami. Ułóż prosty zestaw w sensie jakieś przysiady, pompki, wykroki, podciąganie na drążku itd w wersji jaką będziesz w stanie wykonać. Gdy nie jesteś w stanie wykonać pełnej pompki to wykonuj wersję na kolanach, jak nie dasz się podciągać na drążku to rób wersję z podparciem nóg lub z pomocą gum oporowych.

Wbrew pozorom ćwiczenia kalisteniczne nie są takie łatwe jak by się wydawało i trzeba nie lada formy żeby je wykonać w pełnej wersji. Zrób rozruch tak abyś był w stanie ćwiczenia wykonywać poprawnie. W tzw. między czasie dostosuj dietę pod wybrany cel, a jak będziesz w lepszej formie to wówczas rozbudujesz plan treningowy.


Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-16 14:59:56

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136811
Ja bym na Twoim miejscu poszedł na normalną siłkę i robił ćwiczenia z ciężarami, maszynami oraz wplatał w to ćwiczenia z własnym ciężarem ciała.
Wg mnie da Ci to lepszy bodziec niż sama kalistenika, która - biorąc pod uwagę Twój słaby poziom, z konieczności byłaby bardzo okrojona i zwyczajnie zbyt słabo stymulująca.

Idź na siłkę, weź plan góra-dół 4x w tyg. W jeden dzień góry dodawaj ćwiczenia kalisteniczne na plecy, w drugim dniu na klatę.

Jakie ćwiczenia kalisteniczne mam na myśli?
Inverted rows, negatywy na drążku (czyli samo opuszczanie się), pompki damskie (czyli z kolan).

Do tego ciężary i maszyny, w zupełności wystarczy. Do tego dieta redukcyjna + cardio i za rok coś z Ciebie będzie:)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
Po pierwsze redukcja wagi. Łatwiej Ci będzie wtedy wykonywac ćwiczenia z masą własną. Zwiększ ilośc ruchu i zadbaj o dietę.

Trening jak już poprzednicy wspomnieli, póki co, najlepiej by było gdyby był oparty o podstawy. Jak nie chcesz iść na siłownie,a wolisz w domu, to ma start oraz przy redukcji wagi dobrze się sprawdzaja treningi obwodowe. Masz gumy i drazek, wiec tego typu plan da radę sklecić.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zdecydowanie zgadzam się z jedną z wypowiedzi powyżej. Jesteś osobą mocno początkującą z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej i brakiem jakiejkolwiek sprawności fizycznej. W takiej sytuacji sugeruję Tobie skupić się na nauce podstawowych wzorców ruchowych, bazując na ćwiczeniach wielostawowych/złożonych. Żeby nie tracić czasu i możliwości zrobienia sobie krzywdy, najlepiej jakbyś robił to pod okiem trenera personalnego. W ten sposób najszybciej nauczysz się jak i co.

Polecam również szczególną uwagę zwrócić na Twoje odżywianie. Ujemny bilans energetyczny, odpowiednia ilość makroskładników i jakość pożywienia.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW - ocena

Następny temat

Trening dla osoby początkującej

WHEY premium