SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening i rady dla 14 latka - proszę o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1381

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

14 lat

Waga

52 kg

Wzrost

160 cm

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Piłka nożna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam 14 lat. Do 12 roku życia byłem bardzo aktywny fizyczne, po czym 2 letnia przerwa. Do 13 roku życia byłem bardzo szczupły, a teraz mam "wystający" brzuszek. Chciałbym "zamienić" go w kaloryfer :D wiem, że trochę to potrfa, ale nie wiem czy najpierw
Schudnoć na nim, żeby był płask, czy może od razu zaczynać robić ćwiczynia na sześciopak. Chciałbym również zwiększyć siłę ramion oraz "powiększyć" ramiona. Jestem dosyć wolny i szybko się męcze, nie wiem czy bieganie zacząć od poprawy długości biegu czy jego szybkości. Ćwiczę tak:
Pon, śr, pt - trening na mięśnie brzucha biceps triceps
WT,cz,so- biegam
Niedz- tabata w której wykonuje burpess.
Ćwiczenia na mięśnie brzucha bjceps i triceps wziąłem z YouTube i nie wiem czy to był dobry pomysł. W sprawie treningu od kilku dni czytam po kilka postów dziennie na forum i kompletnie zielony nie jestem( przynajmniej tak mi się wydaje) Macie może jakieś rady dla mnie? Z góry dziękuję za pomoc.
Ps Macie może jakoś fajną muzykę do treningu? Taką po której można dać z siebie 110% ;) Jeszcze raz bardzo dziękuję za jakikolwiek pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ja bym zaczał od treningu całego ciała
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_domu__film!-t825837.html

pokaż zdjęcie sylwetki

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jesli chodzi o muzyke to zapraszam do tego działu na forum :

https://www.sfd.pl/MUZYKA-f454.html 

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli najpierw mam robić trening całego ciała np. Przez miesiąc a później oddzielnie biceps triceps itd? później wyśle zdjęcie sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Mozesz sobie podzielić na partie ale nadal i tak musisz ująć całe ciało bo w w/w rozpisce trenujesz tylko brzuch i ramiona.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozumiem, to jak miej więcej miałby wyglądać plan?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A i ćwiczenia na mięśnie brzucha ramion i innych części ciała szukać lepiej na YouTube czy na różnych forach, stronach tego typu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A dysponujesz jakimś sprzętem ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No mam hantle 1-3 kg drążek do podćiągania, a i mam jeszcze taką ławeczkę , z regulacją wysokości,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
czyli musisz zainwestować w hantelki większe i możesz w miarę normalne treningi robić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli jak polecasz ułożyć plan treningowy i skąd wziąć odpowiednie ćwiczenia?


Zmieniony przez - kpio w dniu 2016-09-27 15:13:03
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kalistenika siłownia dieta etc.

Następny temat

Wzrost w wieku 18 lat

WHEY premium