SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 5-3-1

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58558

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chyba najsilniejszy wokalista świata Niesamowicie uzdolniony - futbolista, trójboista, muzyk...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Autopsy a da sie jakos zrobic w 5/3/1 siady 2x w tyg zamiast martwego? Moj kolega z ktorym cwicze ma OGROMNA dysproporcje miedzy martwym a siadem (2:1) i chcemy zrobic wszystko zeby to troche wyrownac. Moga byc np 2x fronty zeby nie bylo za ciezko...
Jeden trening typowo procentami 5/3/1 a drugi moze na stalym ciezarze? Albo cos innego proponujesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Więc tak-dysproporcja między siadem, a ciągami (pomijając kwestie techniczno-anatomiczne) wynika z:
-płytkiego siadu
-słabych czwórek
-braku pauzy
jednym słowem- poprawisz front squat- poprawisz siady tylne(i ciągi przy okazji).
Cały trening RAW ma to do siebie, by ćwiczyć w najcięższej pozycji (na dole).
A więc w tym przypadku fronty/atg/high bar/jump squat/pause squat/safety squat bar itd itd

Siady w 5/3/1 dają ostre DOMS'y co uważam, że jest fajne, ale jak się siada co 5-7 dni, a nie co dzień czy dwa.
Wendler by powiedział pewnie
PON-MC 5/3/1
ŚR-front/high bar itd
PT-SQ 5/3/1

Ja Ci standardowo powiem:
PON-SQ/FRONT
ŚR-SQ/FRONT
PT-FRONT/SQ (1/3, 1/2 objętości środowego czy poniedziałkowego) + MC 5/3/1

2-5p, duża objętość (np fronty 10s x 3p przy +85%CM)

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
gdzies Wendler pisal o przysiadach dodanych do wyciskania na lawce, tam bylo cos o 75% x 5 ale znalazlem to na jakis forum gdzie cytowali Wendlera, ale nie doslownie, i nie wiem czy to nie bylo przypadkiem 55% x 5, 65 x 5, 75 x 5....nie obilo Ci sie o oczy cos takiego?
na razie kolega nie robi W OGOLE tylniego siadu bo poprostu pieprzy na maksa technike i wychodzi mu good morning. Skupiamy sie na frontach i delikatnie tylni jako asystujace (tak jak kiedys pisales). Mamy w planie cwiczenia olimpijskie takze martwy kompletnie wylatuje z planu i zostaje troche sily i regeneracji na dodatkowy siad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
jest to na t-nation , tu masz zbiór jego rzeczy, w którejś części blood and chalk
http://www.t-nation.com/ALSAuthor.do?p=Jim Wendler&pageNo=1

Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2012-10-26 23:53:30

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
dzieki, wszystko sie zgadza tak jak pisalem. Zobaczymy czy ruszy mu troche siad takim treningiem
ps. ja jutro koncze 10 miesiac 5/3/1 i bede sie cofal troszke...tylko ile? 3 cykle? 2? Ostatnie dwa zrobilem na kreatynie takze napewno bylo troche latwiej niz np teraz bedzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
2-3, tylko tak z miejsca może Ci sie nie udać pobić tamtych rekordów na powtórzenia, to się nie zrażaj.

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
domyslam sie, nawet nie bede probowal chyba...5 i trojki bede robil zalecana ilosc powtorzen, maksowal bede chyba tylko na ostatnim tygodniu. Musze troche odpoczac wiec "cofka" w ciezarach chociaz troche pozwoli mi zlapac oddech na dluzszy progress...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeczytałem cały wątek i jestem zdziwiony, że robicie siłe trenując kazdą partie 1 raz w tygodniu. No chyba, że ja źle to rozumiem. Boje sie, że przy takiej długiej przerwie między sesjami(7dni) progresu nie będzie w ogóle a co gorsza cofne sie z ciężarem w tył.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
to jest dlugofalowy plan rozpisany przez osobe ktora bierze prawie 0,5 tony w przysiadzie...mysle ze troche sie zna ja przez 9 miesiecy 165kg -> 207 kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja a poprawa wyniku w przysiadzie

Następny temat

odrzywjenie i trening

WHEY premium