SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 5-3-1

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58546

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Dzięki,już Ci dawałem soga w tym temacie

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Autopsy a jesli ja bym chcial dodac fronty jako cwiczenie asystujace to na jakim % je robic i ile powtorzen? Nie widzi mi sie 5 x 10 co wendler proponuje. Chcialbym dodac max 2-3 serie po siadach bo pozniej robie wykroki a przed siadami robie jump squaty.
Mam jeszcze pytanie apropo maksowania w ostatnich seriach, Wendler zaleca maksowac raz na jakis czas, Ty kiedys mowiles zeby jechac na maksa co tydzien (poza odladowaniem), dobrze zrozumialem?

Zmieniony przez - soltys88 w dniu 2012-06-11 01:55:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Wendler mówi- maksuj kiedy jesteś w stanie (pick up your battles).
Ja-trenując grupę raz w tyg (de facto jedną serią) trzeba mieć nie pokolei w głowie, żeby nie iść na maksa (lepiej zrobić jedną serię do porzygu i zero asystujących). Ale z drugiej strony są osoby, które taka nieudana próba zablokuje psychicznie.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Teraz jak robiłem dogcrapp/rest-pause w siadach, to niestety nie byłem wstanie zrobić już niczego innego po takiej jednej serii.
Możesz sobie sprawdzić maksa dla frontów i wbić go w formułę 5/3/1 z tym, że ograniczając "maksa treningowego" nie do 90%, a np. do 70-80%

Co do frontów to mam swoje osobiste zboczenie pod tytułem: 10s x 3p przy +85%CM(to może być trudne po serii 5/3/1) i gorąco polecam :)

Zmieniony przez - Autopsy w dniu 2012-06-11 03:00:05

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja tam dam rade sie zmusic za kazdym razem by maksowac...
pojde chyba jego pomyslem i bede maksowal w "trojkach" i 5/3/1...w "piatkach" bede robil zalozona liczbe ruchow.

11. Kiedy powinien robić ostatnią serie na maksa?

Ja zazwyczaj wybieram swoje bitwy z miesięcznym wyprzedzenie ALE jak czuję że jest dobry dzień to robię wtedy ostatnią serię na maksa (i dostosowuje pozostałe treningi do tego)

Najlepiej rób na maksa tydzień ‘trójek’ i 5/3/1

Zostawiaj przynajmniej 1 powtórzenie w zapasie (Jim zostawia 2-3)

Czasami myślę że ludzie przeginają w ostatniej serii i lepiej by było gdyby robili tylko przepisaną ilość powtórzeń lub kilka więcej i tyle. Pamiętaj że trenujesz nie dla dnia dzisiejszego tylko żeby postęp był na dłuższą metę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
Autopsy a jak sie zachowac w razie stagnacji? Na razie jeszcze idzie ale robi sie coraz ciezej (7 cykli za mna)...Wiadomo ze deload ale jak z ciezarami? O ile cykli sie cofac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Cofasz tylko ten bój, w którym jest stagnacja, to oczywiste
1-3 cykle w tył. Dobrze by było pobić rekordy powtórzeń, które się ustanowiło w tym cyklu, który niejako powtarzamy.
Sprawdzasz, czy przypadkiem nie przegiąłeś z ilością i objętością assistance'u (jak Ty łoisz w kosza Sołtys to dla Ciebie assistance powinien pełnić rolę jedyne prehabilitacyjną wyrównując braki z głównych bojów).
Może być też tak, że dany bój za długo ryjesz na danym zakresie powtórzeń, to wtedy można się cofnąć sporo cykli wcześniej, próbować bić tamte rekordy i masz nowy bodziec na zasadzie kontrastu (niskie/wysokie powtórzenia).

P.S. Polecam zasadniczą serię robić systemem rest/pause (jak w DoggCrapie)

P.S.2 Tam były pytania czy nie mam czasem drugiej edycji 5/3/1- tak mam (+5/3/1 for footbol i 5/3/1 for powerlifting), więc jakby ktoś sobie życzył to dyskretnie mi wysłać powiadomkę z mailem

P.S.3 Jeżeli kogoś interesują proste treningi i cała Wendlerowska filozofia życia to polecam bloga Paul'a Cartera-wieloletniego przyjaciela Wendlera. Koleś absolutnie niszczy system, ma zaj**iste pomysły i "no bullshit aproach" ;)
www.lift-run-bang.com 

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 318 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18087
wrzuci ktos ten nowy plan Wendlera 3/5/1 rowniez po sprzet ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 346 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14367
Ma ktoś może drugą wersję książki 5/3/1? Może Autopsy?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 644 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8193
Panowie a co powiecie na taką moją skomplikowaną sytuację.
Trening w pon i piątki sztuki walki, 5-3-1 chciałbym we wtorek i czwartek, dwa razy w tyg. Tylko jest problem Co drugi tydzień prawdopodobnie będę musiał ćwiczyć w domu.
Czy takie coś ma sens?

tydz 1 - siłownia
wt:
przysiad 5/3/1
klatka 5/3/1
przysiad 5x10
wycisk wąsko 5x10
podciąganie między seriami przysiadów oraz klatki

czw:
martwy ciąg 5/3/1
wyciskanie żołnierskie 5/3/1
"dzień dobry" 5x10
wycisk hantlami 5x10
wiosłowanie t-bar 5x10

tydz 2 - dom
wt
pompki na poręczach w wersji na klatkę
podciąganie podchwyt między seriami
wyciskanie hantli na piłce gimnastycznej
pompki z "klaśnięciem"
wykroki z hantlami
martwy proste nogi z hantlami
wysoki step z hantlami
skoki dosiężne
francuz z hantlem na triceps

czw
podrzut hantlem
snatch hantlem
martwy proste nogi ?? / przysiad z hantlami ?? nie wiem czym martwy zastąpić
pociąganie nachwytem
wiosłowanie hantlom
unoszenie hantli w przód razem z unoszeniem hantli na boki na barki
uginanie ręki z hantlą w oparciu o kolano (bic)

takie luźnie rozmyślanie, nie mam pojęcia jaki zakres pow robić w domu, praktycznie nie wiem jak te dwa treningi zgrać...O Ile na poręczach i podciaganiu mogę łatwo zwiększać ciężar tak nogi z tymi małymi hantelkami trudno będzie odpowiednio przećwiczyć. W domu dostęp do niedużych hantli (8 tależy po 3 kg, 4 po 2 kg), drążka do podciągania (ale tu może się zmienić bo wyprowadzka do innego mieszkania), gumy naciągowe, poręcze.
Co do stażu na siłowni to za duży jest w porównaniu do osiągnięć ;/ próbowałem różne fbw, splity a stagnacja w sile i masie jest i jest. Cel poprawa siły użytkowej (przydatne w parterze) oraz wzrost masy mięśniowej (bo mimo, że ćwiczę na siłce te kilka lat to wyglądam jakbym nic nie ćwiczył)
Tylko czy ćwiczenia w domu nie popsują założeń 5/3/1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 191 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6182
Dlaczego co drugi tydzień w domu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja a poprawa wyniku w przysiadzie

Następny temat

odrzywjenie i trening

WHEY premium