SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 5-3-1

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 58646

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 904 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43576
jak na razie kontynuuję ten trening, bardziej wyobrażam sobie reset ciężarów za kilka miesięcy i zmianę formuły z "Boring but big" na coś innego, niż rezygnację z 5/3/1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
chcesz powiedzieć,że przez rok jechałeś na tym samym assistancie ?

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Jak coś działa to po co zmieniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Boring but big ma swoje wady ;)
ok,tylko w przypadku wszystkich ćwiczeń dodatkowych,robienie ich tak długo prowadzi do pogłębiania różnicy w sile głównych mięśni i "słabych ogniw".
Właściwie tylko siad tu wyszedł na konkretny +.
p1r3k przypominam,że Wendler zaleca zmianę ćwiczeń dodatkowych co najmniej co 2-3 cykle

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3630
p1r3k, podziwiam za wytrwałość- 15kg w 12 m-cy co daje 1.25kg/m-c w WL, no chyba że z przerwami a nie nieprzerwanym 12 miesięcznym treningiem ;) ja robiłem swój własny plan od lutego do czerwca zeszłego roku, na początku były przyrosty ok 7,5kg w miesiąc, pod koniec spadło tak do 2,5-3,5kg/mc to pojawiła się irytacja choć zaplanowany z góry cel na 5 miesięczny trening zrealizowałem z dokładnością co do kilograma xD

Głowa podnosi, ręce prowadzą.
Jan Łuka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 904 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43576
jak Sene

u mnie nigdy nie będzie konkretnych wyników, nie mam predyspozycji, dopóki nie trenowałem nie wyróżniałem się siłą spośród rówieśników, teraz gdy trenuję liczę się z tym, że nie będę wyróżniał się wśród trenujących

ćwiczę sam dla siebie i doszedłem do własnej filozofii, która zresztą pokrywa się trochę z tym, o czym pisze Wendler i dążę do tego, aby po prostu był progres, nie musi być szybki ani stały, ważne, żeby był

mam czas, zawodowcem nie będę a pokochałem po prostu taki lajfstajl zdrowe żarcie co 3h, warzywka z parowaru do każdego posiłku, mega śniadanie co dnia, odwalanie dobrej roboty na siłce, zdrowy sen, ograniczenie używek itp itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1489 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13806
Nie zrozumiałeś trochę. Ja też jestem zwolennikiem Wendlerowskiej "ekonomii treningu" i ogółem całej tej otoczki,którą wytwarza 5/3/1. Zresztą mój dziennik ma nawet tytuł "Moving North of Vag".

Rzecz w tym,że- zrobienie "boring but big" przez 2 miesiące,później przejście do "the triumvirate" następnie zrobienie swojego assistance,które uwzględni słabe punkty-to wszystko zwiększy Twoją siłę,a i tak spędzisz na siłowni max 45min i jak to ujął Wendler-wiesz,że po każdym treningu wychodzisz silniejszy w przeciwieństwie do całej tej bandy "hardkorowych koksów",którzy ćwiczą na granicy
przetrenowania/regresu.

Skoro potrafisz jeść regularnie,to takim problemem jest usiąść raz na 2 miesiące i pomyśleć jaki assistance jest teraz potrzebny ?

mój DT->http://www.sfd.pl/Autopsy_Exercises_in_Extremity/cel_600kg_w_TS-t681885-s6699.html#eot

Powerlifting is an external view of how pissed off I really am at the world- Kirk Karwoski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
p1r3k - to był żart Zgadzam się z Autopsy. Ćwiczenia pomocnicze należy zmieniać co jakiś czas. Trzeba je dobierać pod słabe ogniwa. Oczywiście jak ktoś ma np słabą górną fażę w mc to nie będzie rypał przez cały rok dociągań z tej samej wysokości. Trzeba zmieniać warunki ćw np dociąganie z różnych wysokości, mc z gumami oporującymi, z łańcuchami itd dzięki temu mamy pewność, że cały czas dostarczamy organizmowi nowych bodźców do wzrostu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 904 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43576
wiem, że żart

będę zmieniał assistance
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
panowie, a co sie dzieje kiedy juz nie moge wykonac zakladanego 1 powtorzenia? wracam do poczatku planu? czyli nowe maxy -10% ?

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kontuzja a poprawa wyniku w przysiadzie

Następny temat

odrzywjenie i trening

WHEY premium