SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
Czytałem, że jeśli chcę się dobrze wykonywać serie np. w wyciskaniu na ławeczce to się daję -20kg od rekordu. Np. Jeśli Twój max. wynosi 70kg to serie robisz 50kg.

Właśnie co do tego mam pytanie. Jeśli mój max. wynosi 20kg to jakim obciążeniem robić serie ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1916
acha teraz juz rozumie ze wyciskasz 20 kilo. Trening z własnym cieżarem ciała to cwiczenia typu - pompki, brzuszki, podciaganie na drążku, przysiad bez obciazenia itp, maja 13 lat nie powinienes dzwigac ciezarow

"Jaka jest najlepsza sztuka walki i dlaczego jest to bjj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Robisz takim ciężarem którym dasz rady wykonać serie a 1-2 ostanie powtórzenia wykonujesz ciężej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
No ale z Twojej wypowiedzi wynika, że powinienem machać samymi rękami.
Poza tym chcę robić ćwiczenia na masę, a nie na siłę więc te dwie serie cięższe odpadają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
walcz z ciezarami :) a jak nie dajesz rady to moze zacnzij od wyciskania samego gryfu :P dobrze by bylo jakby ktos Cie jeszcze asekurowal :) btw mozna wiedziec gdzie to czytales?:P

Dla mnie przegrana to wygranej przedsmak...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mów, że max Twój wynosi 20 kilo. No chyba, że masz 10 lat
Ćwicz samym gryfem na razie; przykładaj się do techniki; staraj się stosować progresję z treningu na trening, jak nie ciężaru, to ilości powtórzeń; dobieraj ciężar, aby móc wykonać co najmniej 8 powtórzeń.

Zmieniony przez - Volter14 w dniu 2009-07-21 22:59:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
Na tym forum. Znalazłem taki temat gdzie było napisane że daję się -20kg od rekordu... Tylko że to się chyba nie sprawdza, bo jak zacznę machać samymi rękami to nic to nie da ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1916
ja mysle ze moze bardziej chodzilo o 20% mniej z twojego rekordu tzn 80% tego co podniesiesz to jest bardziej logiczne bo np. ktos wyciska 300kilo i jak da sobie 280 to zrobi tym 2 razy a jak ktos jak ty wyciska 30 kilo albo 20 to musi robic sama sztangą albo rękami, jesli pocisniesz np 100 i darz sobie 80 to zrobisz tym akurat kolo 8-10 powtorze, przynajmnniej tak bylo w moim wypadku....

"Jaka jest najlepsza sztuka walki i dlaczego jest to bjj"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Machaj gryfem (sam tak zaczynałem bo też bałem się machać większym ciężarem) wzrośnie ci siła po pewnym czasie, staraj się dokładać obciązenia co trening (jak masz np 0,5kg albo 1kg).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 27
Czyli, że mam ćwiczyć 16kg ? Przecież jak ja to podniosę 5 razy to będzie dobrze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
No i dobrze, nastepnym razem podniesiesz to juz powiedzmy z 7-8 razy :D musisz walczyc z tymi ciezarami bo inaczej do niczego nie dojdziesz :P

Dla mnie przegrana to wygranej przedsmak...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 820 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11401
Heniu90 dobrze mówi, kriters007 ile masz lat?/ i jaki staż?

"Hope deferred makes the heart sick
but a desire fulfilled is a tree of life"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy kupić pas kulturystyczny?

Następny temat

klatka

WHEY premium