SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEN-SHIN / DZIENNIK / TS CZYLI SIŁA PO 30-TCE

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5069

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Cześć!
Znów jednodniowy poślizg.Próbuję sobie jakoś czas czas ustawić żeby mieć możliwość uzupełniania dziennika i zaglądania do Waszych ale jak się ma dwoje małych brzdąców pod opieką to nie jest to takie proste Muszę sobie po prostu jakiś schemat działania opracować. No nic, koniec marudzenia i jedziemy z wypiską:

- wyciskanie leżąc 52,5/5x5
- martwy ciąg 40/10, 60/8, 80/6, 100/4, 115/3x3
- biceps 25/5x5
- wiosłowanie półsztangą jednorącz 35/5x5
- pompki na porzeczach 5x8p

Dość długi trening, najdłuższy chyba jaki mam w planie ale nie nudny.Ciężary śmieszne ale to pierwszy tydzień treningów, później dołożę więcej.
Mam pytanie do znawców w kwestii wiosłowania jednorącz.Gdzieś wyczytałem w dziennikach że wiosłowanie powinno robić się tak: prawa ręka – minuta przerwy – lewa ręka – minuta przerwy – prawa ręka – minuta przerwy itd. Chciałem tylko potwierdzić czy dobrze zrobiłem czy może jest inna wersja tego ćwiczenia?
Dziś na raty będę odwiedzał Wasze dzienniki. Znaczy na tyle,na ile pozwolą mi dzieciaki
Pozdrawiam!

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14164 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53932
No rzeczywiście trening lekki i przyjemny

"Miota nim jak szatan..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
O widzę powrót w wielkim stylu. Oczywiście będę wpadał Trening ciekawy i czekamy na efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Witam!
Szybciutko, korzystając z okazji że dzieciaki śpią, wypiska z sobotniego treningu:

- wyciskanie leżąc - 20/10, 40/8, 50/4, 65/3x3
- wąski docisk – 50/5x5
- skos góra - 40/5x5
- przysiady - 60/5x8p
- brzuch(unoszenie nóg w zwisie) - 3x8

Trening nie za długi. Sobota była więc szybko chciałem skończyć. Popalić dały siady trochę. Mimo, że ciężar niewielki to kondycyjnie słabo wypadam i nieco się zdyszałem. Zakwasy na udach trzymają. Chodzenie trochę kłopotu sprawia a i siąść na kiblu nieco boleśnie jest .Ale co tam...niebawem będzie lepiej!

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
ANIMAL - ten tytuł to chodził za mną od dawna już. Generalnie, jakby kto nie wiedział, nie chodzi o 30g wódki

HELSSING - najbardziej poszła siła w przysiadzie i z tego najwięcej się cieszę. Przykładałem się też do ciągów ale wyciskanie leżąc ostatnimi czasy mocno olewałem.

MICHAŁ, HADES, WUCHTA - ze starą ekipą wrócą piękne czasy do dzienników

GRUBY - witam w dzienniku! Od dłuższego czasu podglądam Twój dziennik i widzę że całkiem dobrze sobie radzisz.Twój plan również jest długoterminowy ale dużo bardziej wszechstronny.

GIAUR - o ile się nie mylę to też miałeś swój dziennik ale chyba na "tamtym" forum, prawda?

POLACO - kiedy zamienisz przysiady na suwnicy na przysiady ze sztangą na karku? W ogóle to zazdroszczę hiszpańskiego słońca

SENE - czy w wielkim stylu to się okaże za jakiś czas kiedy będę dokładał obciążeń. BTW - gratki za 215kg w siadach! Olbrzymi progres od ostatniego roku (170kg bodajże, prawda?)

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Pamiętaj, że prawdziwego faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna tylko po tym jak kończy Rozumiem, że od przyszłego roku zaczynasz starty w lidze brytyjskiej

PS: Fakt, sporo się poprawiłem. Na treningu nawet 220 wstawałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Nie, nigdy nie miałem dziennika - ja tylko przeglądam. Powodzenia.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Kiedy kolejna wypiska bo zapuściłeś się strasznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Słusznie Sene opieprzył, że dziennik zapuszczony Jestem w plecy aż dwie wypiski ale już nadrabiam. Na początek małe sprostowanie - byłem zmuszony z przyczyn niezależnych ode mnie przesunąć wtorkowy trening na czwartek.

- barki(lekko) 40/5x8p
- przysiad (ciężko) 20/10, 40/8 60/6, 80/4, 95/3x3
- przysiady ze stojaków 115/3x3
- wspięcia na palce 115/max
- brzuch(skłony boczne ze sztangielką)

Przysiad nieco ciężko był ale nogi nie były ruszane niemalże 6 tygodni. Półprzysiad niespodziewanie lekko. Sztangę ułożyłem nieco poniżej pępka na stojakach - tu mniej więcej mam martwy punkt. Zanim pojechałem na urlop postanowiłem zrobić mały eksperyment i pokombinować z wysokością sztangi na stojakach. Założyłem 170kg a sztanga była nieco powyżej pępka. Zrobiłem 3 powtórzenia bez jakiejś specjalnej walki. Następnie obniżyłem wysokość stojaków o 1 stopień więc sztanga znalazła się nieco pod pępkiem(na takiej wysokości jak teraz była) i tylko lekko udało mi się ją ruszyć! Zdjąłem 10 kg i ledwo ledwo wymęczyłem 2 powtórzenia. Uznałem więc, że sztangę będę kładł właśnie na takiej wysokości, żeby gryf znajdował się pod pępkiem a ciężar by był 20kg większy od ciężaru w przysiadzie.


Zmieniony przez - TEN-SHIN w dniu 2009-05-24 10:38:08

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
I jeszcze, korzystając z okazji że synek śpi a córka się bawi, wypiska z wczorajszego treningu:

- MC 50/10, 60/8, 70/6, 80/5x5
- barki 20/10, 30/8, 40/6, 50/4, 60/3x3
- podciągnie na drążku 5x5
- brzuch(skłony na maszynie) + 15kg/3x10p

Powoli, powoli z tygodnia na tydzień wbijam się w treningowe ciężary.Za 3 tygodnie będą to ciężary rzędu 85%maxa. Jednak barki na takim ciężarze muszą trochę popracować.Barki robię na suwnicy i nie wliczam ciężaru gryfu bo nikt chyba nie wie ile gryf waży.Na gryf założyłem 60kg obciążenia.

Zmieniony przez - TEN-SHIN w dniu 2009-05-24 10:46:07

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek. Trening

Następny temat

Coś nie tak z brzuchem

WHEY premium