SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szybkość i przyspieszenie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2826

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
Witam Was, postanowiłem wziąć się za poprawę swojego przyspieszenia i szybkości. Potrzebna mi jest Wasza pomoc

Oto moje dane:
Mam 15 lat.
Ważę 77kg.
Mam 1.9 m
Moim celem jest poprawienie swojej szybkości(nóg) i przyspieszenia
Sport towarzyszy mi codziennie. Obecnie gram w drużynie piłkarskiej(3x w tygodniu trening). Od 7 lat jeżdżę na basen (pływam w grupie zaawansowanej- 1x w tygodniu), a i raz w tygodniu chodzę grać w piłkę ręczną

Potrzebuję jakiś skuteczny plan na poprawę szybkości, przyspieszenia i zachowania równowagi.
Chciałbym, aby ktoś DOŚWIADCZONY (najlepiej ktoś kto się na tym zna, a nie ktoś kto tylko uprawia sport się wypowiedział)

Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie wiem czy padło- ale nie zauważyłem- na tym etapie i wieku w ktorym jesteś wlaściwie powionienes poprzestac tylko na wykonywaniu glównych ćwiczeń dynamicznych rozwijających cale cialo lub wybrane duże obszary, wspomagając ćwiczeniami uzupelniającymi- chocby wspominane wykroki.

gdy przyjdzie czas na zdobywanie wiekeszej siły- b. istotnej zresztą- trening może byc wtedy dopracowany w ten sposob.

wtedy połączyc bedzie juz można wszystkie wspomniane elementy

trening dynamiczny
trening silowy
i uzupełniajacy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 19
nie ma chętnych do pomocy ? :/

Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi na ringu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
I chcesz tego dokonac za pomoca treningu na siłowni ? Jeśli tak to coś wymyślimy a jeśli nie to niestety nie w tym dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22171
Wykonuj zwyczajny trening z wolnymi ciezarami, skup sie na takich cwiczeniach jak: Przysiad,pompki na poreczach, podciaganie,wioslowanie, rozne wyciskania

Tak właśnie trenują piłkarze.

Poprawa siły statycznej w przysiadzie w bardzo duzej mierze przekłada sie na sprint.

Dodatkowo mozesz wykonywac sprinty , tak tak, nic innego nie jest lepsze na poprawe osiagu w czyms niz praktyka.

Dr.Wielkoszanski(najlepszy fizjolog w polsce i trener od przygotowania motorycznego sportowcow) powiedzial, iz w dzisiejszym futbolu najwazniejsza jest szybkosc i siła, oczywiscie pomijajac takie kwestie jak technika,koordynacja itp. - takze zmierzasz w dobrym kierunku.

Pamietaj, ze jezeli trening w klubie jest dla Ciebie zbyt wyczerpujacy, a Ty dodatkowo bedziesz katował sie na siłowni dzien po meczu cwiczeniami fizycznymi to nie bedzie prowadzilo to do niczego dobrego. Ze wszystkim trzeba zachowac umiar.

Polecam taki plan(2xtydz) w dni wolne od treningu:

A)
1.Przysiad 3x5
2.Pompki na poreczach 3x8-12
3.Podciaganie podchwyt 3x8-12

B)
1.Martwy Ciag 2x5
2.Wyciskanie stojac 3x5
3.Podciaganie nachwyt 3xmax

+
ewentualnie jezeli bedzie sprawiało Ci to frajde dodaj po 1,2 cwiczenia na ramiona do jednego zestawu.

Pamietaj o odpowiedniej rozgrzewce.
Przed przystapieniem do serii właściwej, ktora bedzie wynosiła np.80kg , wykonaj taka rozgrzewke.

Gryf x 5
40kg x 5
60kg x 5
70kg x 3-5

Technika(zapoznaj sie bardz dokładnie):














Pozdrawiam

Zmieniony przez - DrSTRONG w dniu 2010-03-17 18:25:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Za przyśpieszenie w sprincie odpowiadają te same mięśnie co za podnoszenie ciężarów.

Zestaw dobry, tylko wyciskanie stojąc dałbym z wybiciem, tzw push press. Główne ćwiczenia zakres dobry, typowo siłowy.

Jednak do pozostałych ćwiczeń dodałbym po serii i zmniejszył zakres powtórzeń do maks 8 we wszystkich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134
Tak jak DrSTRONG z tym ze mozna MC na prostych zamiast klasyka, co wzmocni udział dwugłowych ud odpowiedzialnych w największej mierze za szybkość. Poszukałbym jeszcze miejsca dla rwania/podrzutu i tak jak Hubert prawi push press/push jerk

Do tego jakis plan typowo na sprint zawierające sprinty przyspieszenia skipy wieloskoki itp pelno takich w dziale ogólnorozwojowe. Ale o ile trening silowy ok, to taki typowo sprinterski napewno nie w srodku sezonu, a przed.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
No właśnie zamiast tego podciągania podchwytem wrzucić można zarzut albo rwanie, to dynamiczne siłowe ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 347 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22171
Chyba zartujecie z tym rwaniem.Zgadzam sie cwiczenia olimpijskie maja zastosowanie w treningu sportowym, szczegolnie sprinterskim,ale chłopak ma dopiero 15 lat, nie ma odpowiedniej bazy siłowej. Pozatym nauka tych cwiczen zajmuje miesiace pod okiem TRENERA. Zrobi sobie tym wiecej krzywdy, niz pozytku.

Lekkie cwiczenia plyo tj. skok w dal, skok na skrzynie predzej.


Zmieniony przez - DrSTRONG w dniu 2010-03-17 22:18:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Tak samo musi się nauczyć techniki mc, przysiadów etc... To dział dla zaawansowanych.
Nawet nie spojrzałem na jego wiek, faktycznie jest za młody i w ogóle temat założony w niewłaściwym dziale.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
przede wszystkim dwuglowe, dupa, brzuch
polecam wykroki, trenuje koszykowke i mocno poprawiaja mi pierwszy krok takze smialo polecam
nie trzeba duzych ciezarow a efekty sa swietne
ps. co do sily statycznej to ogolnie ona zamula, potrzeba do tego wlasnie treningu szybkosci/dynamiki.

Zmieniony przez - soltys88 w dniu 2010-03-17 22:41:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
ps. co do sily statycznej to ogolnie ona zamula

Sołtys ten mit już dawno został obalony.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problemik

Następny temat

Trening redukcyjny do oceny i poprawy.

WHEY premium