SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szkolenie "Dieta i suplementacja w sportach walki" - propozycje zagadnień

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 2739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Witam,

z racji tego, iż oprócz pracy dietetyka sportowego zajmuję się także prowadzeniem szkoleń(dla SFD-EDUKACJA), planuję także przeprowadzenie jedno lub dwudniowego (o ile dojdzie częśc warsztatowa) szkolenia z zakresu żywienia i suplementacji w sportach walki, które byłoby adresowane i do zawodników i trenerow. W związku z tym chętnie dowiedziałbym się czy w ogóle byliby chetni na takie szkolenia a jesli tak - to jakie zagadnienia szczególnie byłyby warte uwagi. Ja mam swoje typy i ramowy plan zajeć konsultowany z kilkoma zawodnikami, niemniej jednak w celu najnajbardziej skrupulatnego przeanalizowania potrzeb samych zainteresowanych - zadaje pytanie otwarte w dziale SW

A wiec reasumując:
- czy wśród forumowiczów istnieje zapotrzebowania na takie kursy i szkolenia?
- jakie zagadnienia szczególnie Was interesują (tu mogą być np. pytania które spokoju nie dają)

Z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45897
inicjatywa super.myślę że chętni znaleźliby się na pewno.sam chętnie bym skorzystał.warto poszerzać swoją wiedzę w tym temacie jeżeli zależy nam na tym.co do pytań to już raczej prowadzący wie najwięcej,poprawiłby tylko błędy słuchaczy.gdzie planowane byłoby takie szkolenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Prowadzący może zna odpowiedzi, ale pytania znają fighterzy, więc śmiało. Ja w planie mam z jednej strony omówienie zasad bilansowania diety i doboru supli pod trening i SW w róznych okresach przygotowawczych + dodatkowo temat "robienia wagi" - przy czym tutaj jednak ograniczęsię do aspektów żywieniowyc oraz strategii pozwalajacych odrobic wagą miedzy ważeniem a startem. To będą głowne założenia. Pomysle, czy nie podzielić szkolenia na dwa etapy (kurs podstawowy, kurs specjalistyczny).

Planowane miejsca szkolen to Wawa, Krk, Pń, 3M. Start zapewne na przelomie marca i kwietnia. Info o szkoleniach sa na razie w dziale "Aktualnosci kulturystyka i fitness"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Ja! Ja! Jaaa!
Tadeuszu, gdyby starczyło czasu, chciałabym się dowiedzieć na temat korelacji między antykoncepcją a suplementacją dla kobiet w sportach walki i zbijaniem wagi Mało gdzie można znaleźć info na ten temat, a ciekawy

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
OK, poszukam czy jest jakieś info na którym mozna byłoby się oprzeć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Lady M

na temat korelacji między antykoncepcją a suplementacją dla kobiet w sportach walki i zbijaniem wagi


temat który i mnie mocno interesuje z tym że suplementacja niekoniecznie musi być zawężona do sportów walki.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 39442
Ja też bym się pisał jak najbardziej, fajna inicjatywa

" the journey is what brings us happiness not the destination "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
świetnie. PW do tematu mam włączone. Zobaczę co sie urodzi jesli chodzi o zainteresowanie i propozycje zagadnień. Mysle, że opracowanie takiego szkol to kwetsi kilku tyg + misiac zapasu na zapisy. W kwietniu juz nawet mozna byłoby ruszyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 231 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12482
Bardzo dobry pomysł, jeśli będzie w Wawie to byłbym jak najbardziej chętny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Ja i moja szanowna małżonka na pewno.

Tematyka to: redukcja wagi w okresie startowym, przykładowe posiłki przed/po treningowe jak i przed startem w zawodach, alternatywne źródła wapnia w diecie bezmlecznej, jak wzrasta zapotrzebowanie na składniki mineralne i witaminy w zależności od intensywności treningu.

I teraz petarda - wpływ żywności GMO na efekty treningowe i wynik sportowy da radę?

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Wpływ diety bezglutenowej i/lub paleo na trening oraz na samopoczucie po treningowe.

Te 2 ostatnie wymyślała moja żona, żeby nie było że ja wpadłem na takie petardy.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapytanie odnośnie tajskiego lkinczu

Następny temat

Lekarz sportowy

WHEY premium