SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja przy sportach walki - zapytanie.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1543

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3295
Tak, mam świadomość, że tematy podobne już były, no i że może nie jest to odpowiedni dział, ale chciałbym się zwrócić do ludzi, którzy trenują style stójkowe, e.w. mieszane. A temat zakładam, ponieważ mój problem troszeczkę odbiega od schematu.

Od dwóch miesięcy trenuję wg. takiego rozkładu:
pon. Muay Thai [godzina] Capoeira [półtorej]
wt. Muay Thai [godzina] Grappling [godzina]
śr. Muay Thai [godzina] Capoeira [półtorej]
czw. Muay Thai [godzina] Capoeira [45 minut - roda, wtajemniczeni wiedzą ocb.]
piątek - odpoczynek, weekend to samo.

W sztukach walk siedzę od 3 lat [Capoeira], mam za sobą około dwa lata BJJ i rok tajskiego boksu. Z racji, że te 2 miesiące temu rozpocząłem studia i mam trochę lepsze panowanie nad swoim życiem, chciałbym popracować nad rzeźbą swojego ciała. Zdaję sobie sprawę, że przy takiej intensywności treningów i zerowej pracy na siłowni prawie niemożliwym jest praca nad masą, ale w kwestii rzeźbienia jesteśmy chyba na dobrej drodze. Moje zapytanie brzmi, czy da się, a jeśli tak, to jakim suplementem, poprawić dotychczasową rzeźbę, bez odwiedzania siłowni [nie chcę zmieniać planu treningowego, a studia i wydolność organizmu nie pozwolą mi na dodatkowe treningi na siłce] ? Interesują mnie rozsądne ceny i konkretne nazwy produktów [ogólniki typu "a, weź fatburnera jakiegoś" mnie nie zadawalają, bo nie poruszam się płynnie w świecie suplementacji].

Dodam, że mam 178 cm wzrostu i 73-75kg [zależnie od tego, jak mi się wiedzie]. Walczę w formule do 73. Nigdy nie bawiłem się w żadnej formy suplementację, no może prócz faktu, że łykam magnez : )

Chętnie posłucham rad speców każdej maści, zarówno fighterów jak i speców od suplementacji. Liczę na konstruktywne rady [nawet niekoniecznie nawiązujące do zapytania] i ograniczenie hejtu, wzajemnych przepychanek.

Pozdrawiam : ]


Zmieniony przez - Artysta w dniu 2012-10-14 01:46:45

www.fb.com/pawarts
Sztuka Ruchu - treningi, seminaria, pokazy, eventy sportowe

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
kolego, nie msuisz sie tez bawic w kcal jesli nie chcesz, codzi o to zebys sie racjonalnie zdrowo odrzywiał, nie siegasz po przetworzone, złe produkty ( i nie chodzi tu o ze jogurt light, wrecz przeciwnie bierzesz normalny jogurt 2%, a ser tłusty) chodzi zeby jedzenie było blizsze naturze;) i zdrowe i tez w rozsadnych ilosciach, powiedz nie 400g makaronu i 50g sera tylko racjonalnie wg potrzeb, zapotrzebowanie na kcal ułatwi Ci to i mniej wiecej odzywianie sie w ciagu dnia wg tego zapotrzebowania tez Ci pomoze, ale tez bez skrajnosci, pizza w dobrej pizzeri, sprawdzonej to OD CZASU DO CZASU nie taki zły posiłek, ale takich kebabów hotdogów, hamburgerów itp gówna bym nie jadł ;)

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
bez siłowni to raczej rzeźby nie zrobisz.czyli dieta+siłownia+suplementacja.to tak w skrócie.poczytaj tematy podwieszone nie bądź leniem.i pytanie czy zalega na tobie tłuszczyk czy jesteś chudy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
jak bez siłowni rzeby nie zrobi? WTF? czy masz kaloryfer to zalezy od diety i treningu, mam kumpla pływaaka(8lat na basenie, ani razu nie miałsztangi w rekach i ma kaloryfer), a to autora to suplementy to dodatek nic nie pomoga jesli sie z dupy odzywiasz(powiem na włąsnym przykłądzie, jesli mam za mała podasz kcal i ch**owe zródła pozyienia to przy suplementacji i ciezkim treningu czuje sie jak bez supli, a gdy tylko poprawie jedzenie to z suplami jest reelka) oprócz tego suple i dieta to jedna a pójsc spac i sie regenerowac to drugie, wybierasz melnaz i cofniecie sie w tym lub idziesz spac i masz progreess , suple i dieta snu tez nie zastapia;)

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
kaloryfer się da bo do ćwiczeń na brzuch raczej nie wykorzystuje się ciężarów.to chyba jedyny wyjątek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
no tylko sie nie rozumiemy, aby było widac miesnie musi byc niski poziom tkanki tłusczowej, a zeby taki był musi byc dobra dieta i trening(nie koniecznie siłowy) trening siłowy przy redukcji wspomoze kształtowanie miesnia, ale beda pięściażem i nie trenujac na siłowni, zapiedalajac na trening majac odpowiednia diete z ujemnym bilansem, po pewnym czasie bedziesz miał też rzeźbe ;) to tak samo z masą samo "pakowanie"nie zrobi z Ciebie Ronnie Colmana, trening to bodziec a regeneracjia po treningu i odpowiednia dieta to klucz do sukcesu;),

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
dlatego zapytałem się go w pierwszej odpowiedzi czy jest chudy czy tłuszczyk.raczej rzeźby nie a jeśli już to taka nikła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3295
Chudy, 4 górne mięśnie brzucha widać, mam niski procent tłuszczu w organizmie, wydaje mi się, że bardzo mało mi brakuje, żeby odsłonić te ostatnie 2 mięśnie brzucha <dolne partie>. I z początku wydawało mi się, że potrzebuję po prostu jakiegoś fatburnera [ale tu nie znam się na marce], by przyspieszyć spalanie tych 'resztek'. Pytania też bez pokrycia nie zadałem, na Capo mamy faceta, który również nie latał po siłowni, ale jest pływakiem od jakiegoś czasu i wygląda zaj**iście, mimo, że nie jest jakoś ogromny. A i miałem nadzieję, że przy takiej intensywności treningów i ewentualnej pomocy suplementem, uda mi się poprawić też swój wygląd. Przecież trening sztuk walk to również katorga dla mięśni, spalanie tłuszczy, itp. Możliwe, że plotę bzdury, ale dlatego piszę do was, bo temat siłowni jest mi obcy i z rozsądku szukam rad kogoś obeznanego : )

Łaa, prawie zapomniałem. W kwestii odżywiania, nie wiem czy to jedzenie śmieciowe, ale jem głownie to, co przywiozę z domu na studia, to jest tak:
śniadanie - bułka z serem/szynką
obiad - paczka ryżu + kotlet schabowy albo mielony [ale jeden] /ALBO/ ryż+udko z kurczaka [normalny kurczak, nie g**** z kfc, żeby jasne było]
kolacja - bułka z serem e.w. masłem orzechowym.

I nie ma tu zbytnio urozmaiceń, bo staram się na jedzeniu oszczędzać... Studia : P

Zmieniony przez - Artysta w dniu 2012-10-14 14:54:12

www.fb.com/pawarts
Sztuka Ruchu - treningi, seminaria, pokazy, eventy sportowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45904
micha to podstawa.co do twojej to tylko obiad jest dobry.może i tam typ wygląda tylko to są lata treningów bez siłowni.na cud nie licz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 318 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5250
Bez podnoszenia ciężarów na siłowni i brania chemikaliów na porost mięśni o rzeźbie ciała możesz zapomnieć.

Nie da się mieć rzeźby ciała bez podnoszenia ciężarów (po uprzednim zażyciu chemikaliów na porost mięśni).

paker95
aby było widac miesnie musi byc niski poziom tkanki tłusczowej


A bez podnoszenia ciężarów na siłowni mięśnie będą żałośnie małe.

Zmieniony przez - Frosti w dniu 2012-10-14 21:48:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 125 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3295
dziękuję wszystkim za rady : ) temat do zamknięcia.

www.fb.com/pawarts
Sztuka Ruchu - treningi, seminaria, pokazy, eventy sportowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
Frosti prosze Cię nie gadaj głupot ;) :D

Ja nie chce! Ja to zrobie!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

po czym będą lepsze wyniki

Następny temat

Price niszczy Harrisona ( filmik YT)

WHEY premium