SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szkółki Piłkarskie

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 344573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Selekcja kandydatów



Jest to proces ciągły oparty o obserwację zawodów sportowych na różnych szczeblach rozgrywkowych. Obserwację prowadzą trenerzy poszczególnych roczników szkoleniowych oraz trener "szperacz", który roliczany jest za efekty swojej pracy.


Reprezentanci Polski przyjowani są bez egzaminów

W trakcie roku szkolnego można dostać się do szkoły na podstawie egzaminu sprawności specjalistycznej, po złożeniu odpowiednich dokumentów (podanie o przyjęcie do szkoły, świadextwo ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum, karta zdrowia i szczepień z poprzedniej szkoły, badania lekarskie pozwalające na uczęszczanie do tego typu szkoły).

Czesne w liceum wynosi 350 zł, w gimnazjum 300 zł miesięcznie.


Podstawą selekcji kandydatów do SMS w Łodzi jest kompleksowe wykorzystanie wizualnej oceny predyspozycji do specyficznych wymagań gry w piłkę nożną i obiektywnego selekcjonowania. Selekcja odbywa się w trzech etapach.

Pierwszy wstępny etap to konsultacja, która odbywa się na początku miesiąca kwietnia. Jej celem jest poznanie uczniów - kandydatów oraz wstępna ocena ich dyspozycji psychofizycznej na podstawie udziału w grze selekcyjnej.

W okresie między konsultacją a właściwą rekrutacją trenerzy zatrudnieni w SMS obserwują grę kandydatów w meczach mistrzowskich, poznają ich środowisko hospitując zajęcia w klubach. Na tej podstawie selekcjonuje się podstawową grupę kandydatów, którzy przystępują do egzaminu wstępnego.

Egzaminy do Szkoły odbywają się w miesiącu maju:


egzaminy dla gimnazjalistów oceniające poziom zaawansowania piłkarskiego oraz zdolności motoryczne

egzaminy dla licealistów oceniające poziom zaawansowania piłkarskiego oraz zdolności motoryczne
Właściwą rekrutację przeprowadza się w połowie miesiąca maja.
Obejmuje ona:

Ogólną ocenę stanu zdrowia (na podstawie zaświadczenia z Poradni Sportowo - Lekarskiej i zaświadczenia o stanie uzębienia).

Kontrolę i ocenę wybranych parametrów sprawności fizycznej ogólnej za pomocą następująchych testów:

test szybkości(bieg na 30m)
test gibkości (zakres ruchomości)
Kontrolę i ocenę poziomu sprawności fizycznej ukierunkowanej i specjalnej przy użyciu zadań testowych:

celność, technika uderzenia piłki do bramki

technika uderzenia piłki głową

Ocenę zdolności do gry kobminacyjnej, trafności podejmowania decyzji i skuteczności działania w małych grach metodą kompetentnych sędziów - ekspertów (średnia arytmetyczna ocen punktowych w skali od 0 do 2 dokonana niezależnie przez co najmniej 3 trenerów).TO W SMS

www.trenuj.com - TRENING PIŁKARSKI !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9
Prosze o nr telefonu do szkółek piłkarskich w Polsce. Bardzo mi na tym zalezy a nigdzie nie moge znalezc. Jezeli są jakies stronki o szkółkach to chciałbym zebyscie mi je podali. A jeżeli nie to chociaz e-mail. Z góry dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Łap stronka SMS Łódż.
www.smslodz.pl
a to nr do szkoły- tel.(42)254-05-70 fax.(42)254-05-99 .
To udało mi sie znaleść ale mozesz zadzwonić do nich i zapytać sie o numer do innych szkół.Oni powinni ci powiedzieć
Pozdro!

www.trenuj.com - TRENING PIŁKARSKI !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21
CZESC
Jezeli ktos wie czy moglby przedstawic mi to jak sie selekcjonuje kandydatow w Szamotułach? jakie sa te testy

p******e nie robie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1405 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3601
AA słyszał ktoś o bydgoskim Corimpie? W Finlandi byli w 2004 roku. To chyba ME były

Galaktyczny Madryt F.C
29x mistrzostwo Hiszpani
Nur Real

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 780
Hetman Białystok w roczniku 89 to kozaki. Nie wiem czy szkółka jest dobra ale chlopaki zdobywają najlepsze co mozna. Europejską Coca-cole wygrali i pojechali do Tunezji. A w tym roku wygrali Gimnazjade bo reprezentowali szkołe. Oni caly czas jezdzą na jakieś turnieje a jeden z nich w wieku 16 lat ma zapewnione występny w Jagielloni Białystok za kilka lat. Debiut juz zaliczył w sparingu i grał z seniorami. A z tego co slyszalem to najlepszą szkólke w Europie ma Roma

Chce byc wielki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 654
troche zejde w inna strone tematu. U nas w klubie nie ma klasy wiec dlatego zrezygnowalem grac po zatym mam juz lepsze plany ktore zrealizuje na 1000% . Jeszcze jak gralem w klubie to bylem na turniejach halowych w kolbuszowej dwa razy. I watpie zeby sie tak gdzies dostac bo to zeby cie zauwazyli musial byś nie wiem byc co chwile przy pilce ? bo tak to tylko znajmosci innej opcji nie ma. Albo jestes Talent 1 na 100. I jak juz wybierasz to klub z kasa ;)

::SMITH REVOLUTION:: "FORZA INTER PER SEMPRE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 47
Witam!
Moge dostac jakies info o szkolce MSP Szamotuly?Chodzi mi glownie o nabor,jak wyglada i warunki jakbym sie dostal.Moge tak poprostu tam przyjechac i zagrac w jakims meczu sparingowym czy wejsc na trening?Tak mnie sprawdza?Macie moze jakies numery tel. trenerow koordynatorow czy jakas stronke?Jak moge sie z nimi skontaktowac?Pozdro iczekam na odp!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21
Bardzo mi zalezy zeby wreszcie ktos odpowiedzail mi na moje pytanko-
jak wygladaj testy zeby sie dostac do szkolki w szamotulach

p******e nie robie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3
Ja proponuje Gwarek Zabrze.
Z tej szkółki wywodzą sie m.in. Kosowski, Kuźba, Probierz i ostatnio Piszczek Strona www.gwarekzabrze.pl 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Piłkarski

Następny temat

12 kolejka ekstraklasy

WHEY premium