SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementy - jak stosować?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 45 dni Przeczytanych tematów 35
Witam

Redukcja idzie mi mozolnie i chcialem wspomoc sie spalaczami itp.
Natknalem sie na jakis zestaw w ktorym znajduje się:
Trec Clenburexin
Trec L-Carnitine + Green Tea
Trec HMB

Postanowilem go zakupic i co do tego HMB to wiem jak dawkowac, ale co do dwóch pierwszych nie mam pojęcia jak to zgrać z treningami.
Jakies rady jak moge polaczyc dwa pierwsze specyfiki ? Czy ja w ogole moge je brac jednoczesnie czy lepiej oddzielnie ?
Bo do tego dochodzi mi tez praca która dzieli mi treningi na 3 różne godziny. ( praca 3 zmianowa - 6/14/22 )
Jest ktos w stanie pomoc mi w polaczeniu tych rzeczy ?
Do tego rowniez dochodzi kreatny CM3 której używam i tyle tego na siebie nachodzi, ze nie wiem jak to ogarnac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958391
Na wstępie - na pewno nie jest Ci do niczego potrzebne HMB, czyli inaczej beta-hydroksy-beta-metylomaśla od lat jako suplement diety - wzbudza wiele kontrowersji. Do dziś pamiętam słynne reklamy, pewnej dużej firmy na "O", która obiecała nam 300% więcej mięśni, 200% mniej tłuszczu, dzięki zastosowaniu ich produktu z HMB. Taka jest bolesna - dla fanów tej substancji - prawda, substancja ta zanika na rynku suplementów. Produkuje ją tylko kilka firm, które trzymają HMB chyba dla fanatyków sprzed lat, albo też nowych osób, które trafiają na jakiś stary marketingowy bełkot i chcą sprawdzić , co to za nowość to całe "HMB". Szkoda wydawać na to pieniądze, lepiej zainwestować w sprawdzone suplementy, które od lat cieszą się popularnością i mają potwierdzone działanie tysiącami badań naukowych i nie tylko.

Polecamy również: Połączenie kreatyny i hmb - czy to działa?


Co do reszty Twojego zestawu, to oczywiście fajny zakup. Włączenie dobrego spalacza termogenicznego, na pewno pozwoli efektywniej wykorzystać czas spędzony na treningu. Spalacz tego typu jak https://sklep.sfd.pl/Trec_ClenBurexin-opis557.html podniesie temperaturę ciała na treningu, przy okazji przyspieszając przemianę materii i dodając dawki energii, dzięki stymulantom, które są w składzie preparatu.

Na pewno warto stosować go przed wysiłkiem, a także od rana w dni wolne od wysiłku.
Dołączenie kwasu linolowego, zielonej herbaty i karnityny - w jednym suplemencie, jak np. https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_CLA_ _L-Carnitine_ _Green_Tea-opis36163.html lub też kupując każdą z substancji osobno:
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_CLA_Forte-opis37494.html
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Green_Tea-opis38334.html
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_L-Carnitine_Fit_Body-opis35198.html

Pozwoli dodatkowo podkręcić metabolizm, nie podnosząc przy tym ciśnienia oraz nie wpływając na tętno i pracę serca. Warto pomyśleć o takim zestawie, wspomagając swoją dietę i trening - bo wiadomo, iż to najważniejsze czynniki ,warunkujące odpowiedni proces redukcji tkanki tłuszczowej.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Na przyszłość, sugeruję zanim zakupisz suplementy diety, założyć temat w tym dziale odnośnie do porady w tym kierunku. Niestety, ale wybrałeś zdecydowanie najmniej wartościowe suplementy jakie mogłeś. Brakuje jeszcze tribulusa. Osobiście bym sprzedał HMB i L-Karnitynę, lub w ostateczności stosował zgodnie z opisem na etykiecie. W przypadku spalacza tkanki tłuszczowej porcja rano na czczo i 20 minut przed treningiem. W dni wolne drugą porcja maksymalnie do godziny 16. Żeby nie było problemów z zaśnięciem.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 45 dni Przeczytanych tematów 35
Czyli rozumiem, że te 2 oraz tribulus to strata kasy. A jakie są wartościowe godne polecenia ? Będę wiedział na przyszłość. Diete jako tako sobie ustawiłem i myślę, że całkiem dobrą, ale zawsze miałem problem z zrzuceniem wagi. Szczegolnie jeszcze przy zrzucaniu brzucha oraz boczków, te drugie to w ogóle koszmar.
Aktualnie będę stosował te 3 i zobaczę jak to zareaguje na moje ciało + kreatyna CM3 , witamina D, tran z dorsza, magnez i białko.
No, ale jeśli są lepsze zamienniki to chętnie dowiem się jakie


Zmieniony przez - pales w dniu 2024-03-14 08:36:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 376 Napisanych postów 740 Wiek 33 lat Na forum 364 dni Przeczytanych tematów 5790
Pogłęb deficyt lub dodaj kardio lub kombinacje tych dwóch spalacze traktuj jako coś co da ci więcej energii na robienie treningu lub kardio one same w sobie nie powodują utraty tłuszczu nie ważne jaki weźmiesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Z najbardziej wartościowych suplementów pod kątem możliwości pracy mięśni wyróżnić zdecydowanie warto kreatynę, którą już stosujesz. Stała suplementacja, około 5 gramów dziennie. Do tego beta alanina, cytrulina to takie podstawy. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykułach przedstawionych poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Beta_alanina:_czy_warto_ją_brać_Jak_działa_-a7788.html
https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Co_to_jest_cytrulina_Działanie_i_dawkowanie_cytruliny-a4767.html

Do tego prozdrowotnie omega 3, witamina D3.


Zmieniony przez - domer w dniu 2024-03-14 15:20:08

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 45 dni Przeczytanych tematów 35
Dobrze to dziekuje za odpowiedz. To rozumiem, ze na przyszlosc musze sie zaopatrzyc w beta alanine i cytruline :) A nigdy nie zwracalem uwagi na dwa te produkty. Witamine D3 tez suplementuje, to zostaje dobrac Omega3.

A jeszcze jedno takie male pytanie. Gdybym juz posiadal Kreatyne ( Cm3 ), Cytruline, beta alanine oraz Clenburexin to jak to wszystko z soba polaczyc ? Bo dla mnie to jest czarna magia, a wiem ze tu mozna liczyc na rzetelna odpowiedz. Z czego widze, ze Cytruline na 3 sposoby mozna stosowac, ale ja typowo silowo chce cwiczyc, no i czasem 1/2 w tygodniu jakies bieganie, ale tez nie za intensywne



Zmieniony przez - pales w dniu 15-3-2024 00:31:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 366
Od samego łykania prochów cudów nie będzie i wgl bez sensu to co wymieniłeś psycha Ci padnie i wywalanie pieniędzy super obrazek, opis i koniec
Jak dobrze jesz to i tej omegi 3 co każdy wciska jest zbędna
Kreatyna bież codziennie rano
Cytrulina załaduj sobie przed ćwiczeniami
Beta alanine rozrób i pij przez cały dzień
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
akurat w przypadku kwasów tłuszczowych omega 3 sytuacja wygląda tutaj podobnie, jak z witamina d3. Jedynie dieta typowo śródziemnomorska by tutaj mogla byc w stanie dosatraczyc optymalny poziom omega 3 w diecie. Zjedzenie ryby raz na tydzie w piatek nie wystarczy. Tak smao bazownaie na tluszczach roslinnych zawierajacych glownie ALA, ktory nie konwertuje zbyt dobrze do EPA i DHA.
Ja juz bym wolal wyalic cytruline i beta-alanine, w rzucic wlasnie podstawy jak dobre omega3, d3, k2, magnez - taka prozdrotowna baza

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3 Napisanych postów 20 Wiek 263 dni Na forum 269 dni Przeczytanych tematów 2058
Nie chce zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. W jakie pory najlepiej stosować cynk? Dużo czytam że przed snem a waszym zdaniem kiedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
tak naprawde nie bedzie mialo to wiekszego znaczenia, wazne by przyjac dawke, jaka potrzebujesz :)
cynk nie ma jakis specjalnych wlasciwosci wspomagajacych jakosc snu, bardziej dziala posrednio na enzymy odpowiedzialne m.in. za wytwarzanie hormono w ciele. Organizm sobie poradzi z jego dodatkiem niezanezlne od tego w jakiej porze dnia go przejmiemy. Dawka przez snem wziela sie najprawdopodobniej z formuly ZMA, gdzie mamly polaczenie cynku i magnezu w formie chalatow albion - oryginalna formuła ZMA
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3 Napisanych postów 20 Wiek 263 dni Na forum 269 dni Przeczytanych tematów 2058
TomQ-MAG
tak naprawde nie bedzie mialo to wiekszego znaczenia, wazne by przyjac dawke, jaka potrzebujesz :)
cynk nie ma jakis specjalnych wlasciwosci wspomagajacych jakosc snu, bardziej dziala posrednio na enzymy odpowiedzialne m.in. za wytwarzanie hormono w ciele. Organizm sobie poradzi z jego dodatkiem niezanezlne od tego w jakiej porze dnia go przejmiemy. Dawka przez snem wziela sie najprawdopodobniej z formuly ZMA, gdzie mamly polaczenie cynku i magnezu w formie chalatow albion - oryginalna formuła ZMA

Dzięki za konkretną odpowiedź
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Berberyna - długotrwałe stosowanie

Następny temat

Przeterminowana kreatyna - można stosować?

WHEY premium