SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stretching - jak bardzo jest ważny?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5752

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
ło bosz...
Szerzysz pewne herezje i dlatego jest reakcja.
herezja nr 1 - rozciąganie pomaga na zakwasy (ach te zapobiegawcze ciepłe kąpiele i rozciągania po nim...)
herezja nr 2 - rozciągając się po siłowym modelujemy mięśnie i likwidujemy ich nabicie
herezja nr 3 - czy może mit mega rosnących łyd od siłowego.

a i nikt nie napisał, ze rozciąganie jest złe
chcesz powiedzieć, że samym streczingiem zmieniłaś u wielu ludzi proporcje ciała, kształt ud, łydek - nic tylko pogratulować
chętnie bym obejrzała zdjęcia przed i po cudownej przemiany streczingowej

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2014-01-17 10:21:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Kto powiedział że samym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1023 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26862
A wiecie co, tak już zupełnie serio, to ja mam wrażenie, że mi streching naprawdę pomaga na zakwasy. Dlatego robię sobie osobne sesje strechingowe dzień po treningu. Nie wiem jak to działa, ale na mnie działa. Inna sprawa, że moje treningi to przecież tylko taki wstępniak do treningu siłowego w sumie, no ale dla mnie na tym etapie to ciężkie treningi.

Tu się upgraduję -> http://www.sfd.pl/Srocze_krok_po_kroku-t988368-s18.html
"It's not going to be easy. It's going to be worth it."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
'Pomaganie' na zakwasy (tu nas zaraz ktoś poprawny rąbnie w leb, bo winno się mówić "mikrouszkodzenia" lub DOMS) to IMO często efekt placebo
Kiedyś po moim pierwszym trningu 10x10 SQ+DL 50%max () miałam takie zakwasy, że nie potrafiłam palców zgiąć. Co mi niby pomogło? Jaccuzzi i grota solna. Więc może i tu coś na rzeczy z układem nerwowym jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10437
Na zakwasy - w sensie ze mniej boli to mi nie pomaga.
Ale za to bardzo pomaga na uczucie takiego jakby ściągnięcia - zwłaszcza w nogach.
Powiedzmy, ze najwieksza różnice (czy sie rozciagalam po treningu czy nie) czuje siadajac na kiblu. I chodząc po schodach.

Ale tez zauważyłam, ze podobnie dobrze mi robi wałkowanie.

Zmieniony przez - Darthmaul w dniu 2014-01-17 10:30:30

http://www.sfd.pl/Ciemna_strona_mocy__Darthmaul_DT-t974499.html

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1023 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26862
Mnie zwyczajnie prawie przestaje boleć - mam takie uczucie rozluźnienia - jeśli to efekt placebo, to super, będę się go trzymać - rozciąganie raczej mi nie zaszkodzi, a dodatkowo relaksuje. Nie mam pojęcia jakby to miało działać, no bo jak niby streching miałby naprawiać mikrouszkodzenia .

Natomiast co do wysmuklania łydek - próbowałam - kilkanaście lat . Nie spadło ni ćwierć centymetra, a robiłam wszystkie szpagaty. Może powinnam postawić na wiszenie głową do dołu za nogi....

Tu się upgraduję -> http://www.sfd.pl/Srocze_krok_po_kroku-t988368-s18.html
"It's not going to be easy. It's going to be worth it."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2265 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47216
co do joginow to raz bylam na seminarium prowadzonym przez znanego jogina ktory wygladal jak kubus puchatek... krotkie nogi, brzuch jak pileczka...ten tego no smukly to on nie byl z kolei moja obecna instruktorka ma i udziec i tylek i cyc i w ogole wszystko na swoim miejscu. Chyba ze chodzi o tych tybetanskich mnichow ale to oni sa chyba 'smukli' od zywienia sie energia sloneczna a nie od jogi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
Jeśli chodzi o "wysmuklanie" rozciąganiem, to ja kiedyś bardzo namiętnie rozciągałam łydy, bo mi się wydawały męskie. Jakoś nie pomogło, ale za to odkąd ćwiczę siłowo, to i łydy i biodra (a myślałam, że to niemożliwe) zrobiły się smuklejsze.
A zakwasy albo mam, albo nie. Do tej pory nie zauważyłam jednak, żeby mi rozciąganie zmieniło coś w kwestii ich odczucia, albo czasu znikania (bo przyznaję się, że czasem się nie porozciągam).
Widocznie jestem inna.

Ale przypomniało mi się, co mi pomogło - następny trening, albo bieganie. W sumie - zaczęłam się zastanawiać, czy ja aby się za słabo nie rozciągam?

Zmieniony przez - porandojin w dniu 2014-01-17 10:50:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1023 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26862
Martucca, a Ty tą książkę "Stretching anatomy" polecasz, czy nie? Bo w sumie może wartałoby coś przeczytać. A może jest coś innego fajnego?

Zmieniony przez - PicaPica w dniu 2014-01-17 10:51:24

Tu się upgraduję -> http://www.sfd.pl/Srocze_krok_po_kroku-t988368-s18.html
"It's not going to be easy. It's going to be worth it."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polecam wszystkie książki z serii Delavier's (...) Anatomy
No i myślę, że poprosimy Mawashi'ego o jakiś obszerniejszy artykuł w stylu "Fakty i mity" Sądzę, że zapoda... Szczegóły
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fizjoterapeuta w Warszawie

Następny temat

CKD I CHEAT MEAL

WHEY premium