SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stretching - jak bardzo jest ważny?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5749

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie wiedziałam ze od "zakwasów" w przyszłości można mieć problemy z podsieniem siatki... możesz przybliżyć ten problem, jak to działa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 635 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31509
Kurczę, mam dziś straszne "zakwasy"... Czy to znaczy, że niedługo będę miała problemy ze zdrowiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1317 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36488
czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz bo zaciekawilo mnie to bardzo (chyba sie rozsypie w szybkim tempie bo ostatnio nowe zakwasy nakladaja mi sie na poprzednie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 935 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27624
Ja powiem jak ja to zrozumialam. Ze jak sie nie rozciagamy to nas bola miesnie. A za pare lat mamy sile na podniesienie siatek ale nie mozemy sie po nie schylic bo mamy przykurcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1317 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36488
roksana - ale ja pomimo solidnego rozciagania za kazdym razem zakwasy mam jak najbardziej i nie widze zwiazku miedzy nimi a przykurczami w przyszlosci wiec czekam na wyjasnienie tego zwiazku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Źle zrozumieliście :) zakwasy to jedno, a schylanie się to drugie :) nie łączcie tych dwóch części zdania :) Rozciągamy się po treningu aby zapobiec chociaż w jakimś stopniu zakwasom, dodatkowo wieczorem po ciepłej kąpieli należy też się porozciągać zapobiegawczo. A co do schylania, to będzie się mieć z nim problemy jeżeli w ogóle nie będziemy się rozciągać, a tylko skupiać na wynikach w dźwiganiu, tak jak jedna z Was mówiła, że mąż zwleka do domu a wtedy juz mu sie nie chce :)

Nie od zakwasów ma się problem z siatkami a od przykurczów przez brak rozciągania :)


Zmieniony przez - MyniaFit w dniu 2014-01-16 20:14:20

Zmieniony przez - MyniaFit w dniu 2014-01-16 20:15:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Jesteś instruktorką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Tak, inaczej bym sie nie wypowiadała ;)

Zmieniony przez - MyniaFit w dniu 2014-01-16 23:00:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
A to świetnie specjalizujesz się w stretchingu, czy czymś jeszcze? Z ciekawości pytam.

Zmieniony przez - eveline w dniu 2014-01-16 23:09:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A że ostatnio idzie moda na fakt, że rozciąganie po treningu wcale nie zapobiega zakwsaom, a wręcz nasila mikrouszkodzenia włókien mięśniowych, to ktoś coś słyszał?

Wg nowych trendów w rehabilitacji sportowej stretching powinien być stosowany jako oddzielna jednostka treningowa, a nie przed czy po treningu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fizjoterapeuta w Warszawie

Następny temat

CKD I CHEAT MEAL

WHEY premium