SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stretching - jak bardzo jest ważny?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5751

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Uważam, że taki Arni, rozciągał się po to aby prawidłowo wykonywać ćwiczenia siłowe. Przy np treningu odchudzającym modelującym, odpowiednie ćwiczenia rozciągające poprawią sylwetkę i postawę.

Martucca - mam takie same łydy :) co nei zmienia faktu ze i tak są mniejsze od trenujących siłowo kobiet. A co do niedożywienia baletnic, skąd ta teoria???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kokosik
Marta, na moje oko na kiju więcej niż 130kg; stawiam, że gdzieś koło 200kg


Ups No to komuś ubliżyłam Kajam się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
jakie łydy, jakie żyły
to moje takie drobne i smukłe się przy zawodowej baletnicy byc wydają
jestem zatem w czarnej du.pie z rozkminami - rozciągać te łydy czy nie???
takich jak baletnica nie chce

Zmieniony przez - Kokosik w dniu 2014-01-17 09:42:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MyniaFit
Martucca - mam takie same łydy :) co nei zmienia faktu ze i tak są mniejsze od trenujących siłowo kobiet. A co do niedożywienia baletnic, skąd ta teoria???


Trenuję siłowo i mam w łydce 31cm

Skąd teoria? A stąd, że miałam przyjemność rozpocząć współpracę z dwoma tancerkami baletu klasycznego. Cel - masa ciała max. 45kg. Jedyna metoda jaka do tego prowadzi - głodówka.

Proszę:

'Biblia' Amerykańskich tancerek:


Oraz fragment recenzji:
Robin Chmelar and Sally Fitt, former dancers, kinesiology experts and authors of "Diet for Dancers," recommend a macronutrient breakdown that emphasizes energy from carbs and limits fat intake. A full 60 percent of your diet should come from carbs, especially whole grains, fruits and vegetables. Protein and fat should each make up about 20 percent of your diet, but concentrate on lean proteins and healthy fats like olive oil and avocado. The authors recommend you eat at least 1,000 calories per day, but a 1,200 calories per day minimum is the general guideline for good health. Either way, a typical ballerina's 600-calorie per day diet won't do you any favors.

Zwracam uwagę na sformułowanie: TYPOWA DIETA BALERINY.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Jeżeli chodzi o rozciąganie po treningu siłowym, to bez niego pojawiają się przykurcze mięśni ud - dwugłowe, półscięgniste, półbłoniaste, oraz dolnego odcina mięśni pleców - prostownika grzbietu. A czym to skutkuje? możliwe są zmiany ustawienia miednicy oraz bóle w lędźwiowym odcinku kręgosłupa.

Te Łydy z żyłami sa męskie, faceci w balecie trenują na siłowni żeby mieć siłe nas dźwigać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hola, hola... Trenują na siłowni, rozciągają się, a mają lydy większe niż bb?
Muszę wezwać Huberta - niech się uczy chłopak, że na nic mu dieta 5000kcal i 250kg w MC.

Co do potrzeby rozciągania po siłowym, to być może nie zauważyłaś tego robaczku, ale gros z nas wiedzę taką posiadało już wtedy, kiedy Ty w podstawówce byłaś, więc błyskać nazwami mięśni, a tym bardziej nas pouczać nie musisz.
Tym bardziej, że mamy tutaj fizjoterapeutów i lekarzy, którzy na studiowaniu anatomii oraz biomechaniki ruchu zęby zjedli.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-01-17 09:49:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Marta - jeżeli tak przyczepiliśmy się do łydek, nogi tancerza każdego są bardzo umięśnione gdyż popisowymi elementami ich wariacji są skoki. Tak jak u kobiet przeważnie piruety. Rozciąganie rozciąganiu nie równe, nigdy na ćwiczących fitness nie przeprowadze treningu rozciągającego takiego jak na tańcach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MyniaFit
Rozciąganie rozciąganiu nie równe, nigdy na ćwiczących fitness nie przeprowadze treningu rozciągającego takiego jak na tańcach.


Callan Pickney przeprowadzała i to na osobach cierpiących na przykład na ischias, starszych i ciężarnych.


Dobra, koniec pitolenia.
W jakim celu ten temat i po co go założyłaś?

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-01-17 09:52:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 101
Dziwi mnie Twoja ostra reakcja, nikogo nie pouczam, rozmawiam, od tego jest forum :) Temat założyłam po to aby poznać zdanie innych ludzi tutaj na ten temat, gdyż poczytałam wiele tematów na forach i jest bardzo różnie. Rozumiem, że dla niektórych rozciąganie to bzdura, dla innych bardzo ważna rzecz.
Skoro tak wielu z was wie tyle, to czemu nie ma wypowiedzi konkretnych, typu : rozciąganie jest złe bo..." bądź " rozciąganie jest konieczne bo ... " ?

Takich własnie wypowiedzi oczekiwałam po profesjonalistach, gdyż potrzebuję zebrać na ten temat opinię.

Zmieniony przez - MyniaFit w dniu 2014-01-17 09:56:53

Zmieniony przez - MyniaFit w dniu 2014-01-17 10:01:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ostra reakcja?

Wiesz, nie wypada nam tutaj tolerować herezji o tym, że "Przy np treningu odchudzającym modelującym, odpowiednie ćwiczenia rozciągające poprawią sylwetkę"; wysmukla mięśnie, żeby się nie "nabijały"; jak dla mnie to ktoś tu nie pomyślał.

Co do Twoich dziwnych konkluzji w stylu:
ktoś puszczający to w świat zapomniał może dodać jakiś szczegółów?

To powiem tak - są setki, jeśli nie tysiące publikacji na te temat. Ty po prostu ich nie masz (najwyraźniej) i nie wiesz, gdzie szukać.
Tematów tego typu było na forum kilkadziesiąt. Nawet w naszym regulaminie masz link do tematu Mawashi'ego.

Polecam Ci zapoznanie się z ksiażką, którą wskazałam kilka stron wcześniej. Masz tam setki szczegółów oraz plany rozciągania ułożone przez zawodowców z kilkunastoletnim doświadczeniem w niejednej dyscyplinie sportu.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Fizjoterapeuta w Warszawie

Następny temat

CKD I CHEAT MEAL

WHEY premium