SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strach przed treningiem.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2910

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 787
Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum, nie pisałem zbyt dużo dlatego przepraszam jeśli temat umieściłem w złym dziale. Jeśli tak bardzo proszę o przeniesienie.

Mam problem, dotyczy on strachu przed treningiem. Może nie przed samym treningiem,ale przed porażką. Szczególnie objawia się to przed treningiem nóg, który jak wiecie sami jest bardzo ciężki. Brak mi motywacji, nieraz na treningach nie mam siły w ogóle i robię go na siłę. To nie przetrenowanie, bo robiłem 2 tygodnie przerwy i przez jakieś dwa tygodnie robiłem takie wprowadzenie do treningów, siła bardzo spadła bo zachorowałem na grypę i leczyłem się antybiotykami. Siła powoli wraca, lecz jak mówię, brak motywacji i wszystko przychodzi z trudem. wczoraj podczas treningu pleców miałem już dosyć po martwym ciągu i reszte robiłem na siłe. Jak sobie pomyślę, że mam robić przysiady ze sztangą to mam ochotę uciec od treningu. Jakaś bariera psychiczna chyba nie pozwala mi przeprowadzić w pełni zadowalającego mnie treningu. Nie wiem co jest, może macie jakieś rady jak sobie z tym poradzić? Jeśli tak bardzo proszę o pomoc.

Staż jakieś 6 miesięcy z przerwami regeneracyjnymi. Dieta jest, choć ostatnio i z nią mam problem nie jest dopięta na ostatni guzik, ale to jest do poprawy. Obecnie jestem na redukcji. Zacząłem we wtorek cykl na kreatynie z nadzieją że ona tutaj coś pomoże.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 787
Jak nie przeszkadza to dobrze, jak nie będzie ochoty to sobie kawę wypije przed treningiem. Jestem już około 3 dni na kreatynie i zauważyłem niezłe pompowanie się mięśni oraz małą poprawę w sile w porównaniu do zeszłego tygodnia. Jak myślicie pomimo redukcji i ujemnego bilansu da radę cały czas tą siłę poprawiać? Dotychczas siła szła do przodu, lecz bardzo powoli, ale zastój się zrobił i na dodatek osłabłem przez chorobe i antybiotyki.

Przysiady robiłem na suwnicy Smitha na publicznej siłowni jak byłem u kuzyna, tak to zawsze robię na wolnej. Wszelkie wyciskania tylko na wolnych ciężarach, nigdy suwnicy smith'a nie używałem do tego, jedynie na przysiad. Wchodziło bardzo fajnie. Siła powraca, szczególnie przy MC i WL, jedynie przysiad kuleje, ale zobaczę jutro. Mam nadzieję, ze uda mi się podczas tego cyklu kreatynowego siłę i sylwetkę poprawić pomimo ujemnego bilansu.

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 131 Napisanych postów 1430 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29261
widaocznie siłka cie nie kręci. gdyby ci zależało to żadna motywacja nie byłaby ci potrzebna kolego. jak nie masz jazdy że nie możesz się doczekać treningu to szybko zrezygnujesz z tego sportu. zmień nastawienie albo znajdź inne zajęcie.

siła jest bogiem,trening nałogiem,rzeźba zabawą,masa podstawą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 673 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7756
Tak jak kolega wyżej napisał skoro przerzucanie żelaza cię nie kręci zmień dyscyplinę. Sport ma dawać radość a ty idziesz na siłownię jak na tortury.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
albo zmień typ treningu, jakiś crosfit, kalistenika

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 787
Dziękuję panowie za wasze wypowiedzi :D

Nie chce rezygnować z tego sportu, tym bardziej że już pół roku za mną. Moim marzeniem jest mieć dobrze umięśnioną sylwetkę tylko jakaś blokada ze strony psychiki mnie dopadła. Muszę jak sami mówicie zmienić nastawienie. Ale głównie jak mam iść na trening to mam stracha, że nie dam rady zrobić więcej powtórzeń np w przysiadach niż tydzień temu. I tu chyba leży pies pogrzebany. Jak mi coś, nie wyjdzie to się tym załamuję i już nie mam dalszej ochoty na trening :( Napewno nie zrezygnuję z tego sportu. Będę walczył dalej z samym sobą. Dziś postaram się iść na trening wypoczętym i po posiłkach. Robię same tricepsy za wczoraj, nie dałem rady zrobić ich z plecami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 135 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10117
kup porządną przedtreningówke ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
cały czas przecież nie bedzie jej żarł

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Moze potrzebujesz kogos z kim mogłbys pocwiczyc wtedy moze nabierzesz chęci .Przed treningiem się nie najadaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 286 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 14840
miałem coś podobnego musisz sie przełamać sport dla cierpliwych i z czasem zaczyna wszystko iść do przodu i poczujesz się pewniej jeśli nie to daj se spokój pomyśl co cie motywuje najbardziej że ćwiczysz i staraj się dążyć do tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 184 Napisanych postów 8326 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 40803
może zawieleoczekujesz od siebie?za duże ciezary bierzesz itp?
masz 16lat wiec nie możesz spodziewac sie nie wiadomo czego.
nie masz powera na trening walnij mocna kawe lub prework jakis moze pomoze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 787
Dziękuję panowie za zainteresowanie się tematem :)

Tak mam 16 lat i biorę takie ciężary jakie jestem w stanie że tak powiem unieść. Robię oczywiście podstawowe ćwiczenia jak MC, przysiady, i wyciskania. Kawa przed treningiem, nie wiem czy to dobre byłoby, bo właśnie zacząłem cykl na kreatynie, żeby głównie zachować siłę i ją poprawić. Własnie wróciłem z treningu tricepsów i bardzo fajnie poszło. Powiedziałem sobie, dasz radę i dałem ;) O wiele lepiej było niż jak w zeszłym tygodniu, jakościowo i ciężarowo również. Jutro czeka mnie trening nóg i muszę się jakoś pozytywnie na niego nastawić. Przysiady są bardzo ciężkie z wolną sztangą i dużym ciężarem, na smithie jest o wiele lżej, lecz ćwiczę w domu i nie dysponuje maszynami. No cóż muszę to jakoś przeboleć i się przełamać i nastawiać się pozytywnie do treningów, szczególnie nóg. Dzisiaj już częściowo to zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z tego małego kroczku.

Dzięki jeszcze raz! :D

Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Rico550 w dniu 2014-06-27 18:55:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowa siłownia - stojaki i wyciąg

Następny temat

Mało dynamiczne nogi , wyskok

WHEY premium