SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stagnacja (zastój) na łapach (biceps+triceps)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4433

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 518
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 86

Wzrost : 176

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 2,5 roku

Uprawiane inne sporty : w-f w szkole

Dostęp do sprzętu : własna silownia, 3 lawki skos gora,dol,plaska, atlas, hantle, stangi itd

Dieta : Nie jest rozpisana na kartce, ale wiem co gdzie jak o jakiej godzinie i ile jesc.

Przeciwskaznania medyczne : zadne

Zażywane suplementy : aktualnie nic

rekordy : 130 płaska, 230 martwy


Witam..od jakichs 6 miesiecy stagnacja dotknela moje piekne lapki. W czym moze byc problem...cwiczylem kiedys plecy z tricem, natomiast zmienilem to i mam teraz tric + klata , plecy + bic, cwicze ok godziny, poltorej, serie na bica (12) (12,10,8,...) powtorzen w 3-4 cwiczeniach, co tydzien zmieniam jakies , chociazby jedno cwiczenie, tric tez (12) serii z tymi samymi powtorzeniami. Mysle ze moze to byc sprawa diety niedopracowanej ale plecy rosna, bary, klatka tylko nie łapy..hmm moze tutaj chodzi o ilość miesni czerwonych i białych, moze powinienem miec jakis specjalny, swoj wlasny trening. Wlasnie jedno jest dziwne, moze to wlasnie o to chodzi... nie potrafie skwasic bica, niekiedy uda mi sie trica..tak jakby mesnie byly juz bardzo przystosowane do takiej intensywnosci treningow..nie chce ndkladach tych 16 serii a moze powinienem, rzucajcie komentarzami, moze cos da sie zrobic ?

Zmieniony przez - luk526 w dniu 2011-03-09 17:03:52

Zmieniony przez - luk526 w dniu 2011-03-09 17:04:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2865
zacznij trenowac lapy na osobnej sesji. rob po 3 cwiczenia na bic i 3 na tric-wszystkie w superseriach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 518
porypałem nazwe tematu..moglbym rosic jakiegos moderatora o zmiane sragnacja na stagnacja :P z gory dzieki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 518
odswiezam..! moze ktos da rade cos powiedziec na ten temat, bardzo mi zalezy..pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Spróbuj superserii, zaatakuj ramiona objętością. Jak inne wymiary przez ten czas? Pytam o konkrety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Albo zupełnie na odwrót Czasami krótki,mocny trening-na zasadzie bach,bach i do domu-jest rozwiązaniem.

No ale j.w konkrety.Ankieta tego działu by się przydała.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 655 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6970
bach,bach i do domu

o ***** ! się uśmiałem hehe

Pierd*l system, lecz rób to stylowo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 518
Hmm okej okej, zdam relacje po wtorku chlopcy, jak narazie wielkie dzieki:P.. sproboja poczatkowo szybki trening, czyli przerwy bd musialy wynosic kolo minuty ?
Ostatnio we wtorek na silowni po zalozeniu tego tematu poszedlem na silownie, cislem po 15 powtorzen x 4 na cwiczenie..łapska tak spompowalo ze nie dalo się zginac, na sam koniec to młotka nie umialem skonczyc bo tak mi wlokna pozrywalo, na drugi dzien - j*b, bez zakwasow xD..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
piszesz, ze nie potrafisz "skwasić bica" - ja zupełnie nie rozumiem co to ma wspoólnego ze wzrostem masy mięśniowe; nawet jeśli byłby to jakis element to anie nie jest on miarodajny, ani- że tak powiem- obowiazujący, podobnie spompowanie też nie jest jakims specjalnym wykładnikiem- w przeciwnym razie najlepsze efakty dawałbym pierwszy trening, i trening na b. dużej ilości powt. np. sto

najważniejszym wykładnikiem jest wlaściwa technika w stosunku do wielkości obciążeń, odpowiedniej ilości powt. i objętości

ponadto proponowalbym raczej ręce[bic. i tric] trenować razem na jednym treningu- i nie zmieniać za często- a tym bardziej chaotycznie- żadnych elementow planu; szczególnie zaś ćwiczen[a jesli juz to w sposób uporządkowany i systematyczny]

ponadto rzeczą chyba najbardziej istotną jest systematycznie zwiekszanie obciążeń-powolne wspinanie sie w górę; w tym celu nieodzowna jest rzeczą dobrze zaczynać, dobrze planować itd...

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2011-03-13 13:40:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Czynników jest wiele, tak naprawdę w tym przypadku może szwankować wszystko - od techniki, poprzez dobór ćwiczeń, chaos (brak konsekwentnego wykonywania planu) oraz brak progresji.


Jednak to kolejny przypadek, gdzie autor oczekuje szczegółowych porad nie dając praktycznie żadnych konkretnych informacji, na których podstawie można by wyciągnąć jakieś wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak... zgadza się; myslę jednak, ze najbardziej wpływa na to ta dążnośc do "skwaszenia mięśnia"

czyli nadgorliwośc poparta swego rodzaju zabobonem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 518
Nie nie..skwaszenie bica, pisalem ze wszystkie miesnie rosna oprocz łap, cwicze 3 lata wiec wiem troszke o treningu, chodzi o to ze nawet gdy zmieniam ilosc wykonywanych ruchow, ilosc cwiczen ale trzymam sie w 12 seriach na bica to powinny wystapic zakwasy, zawsze tak jest rpzy zmianie obciazenia,ilosci ruchow itd, przynajmniej na innych miesniach tak odczuwam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sPLIT do oceny 4 dni

Następny temat

codzienny trening do oceny

WHEY premium