SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Santiago92/Zmiana priorytetów, masowy-recomp str. 9

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8892

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
5 dzień treningu wytrzymałościowego, piątek.

Czas trwania treningu: ok. 35 minut.
Przerwy między seriami: 60 sekund.
Ciężary na poziomie: 50% CM

Super seria:
Wyciskanie sztangielek
15/15/15
Martwy ciąg ze sztangielkami 15/15/15
MASAKRA! Strasznie bolały mnie dłonie od sztangielek, uchwyt puszczał, ale się przemogłem, zamieniłem sztangę na sztangielki ze względu na większe pole manewru i supinację.

Super seria:
Przysiad przedni
15/15/15
Odwodzenie nogi w tył 15/15/15
Fajnie, fajnie. Czuje mocno wewnętrzną część uda, pierwszy raz robiłem przysiad ze sztangą z przodu więc bolą mnie trochę barki, ale było OK

Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 15/15/15
Mam tak długie łapy, że moje łokcie były blokowane przez talerze na sztandzę, ale znalazłem na to sposób i nałożyłem same 2,5kg talerzyki

Super seria:
Młotki
15/15/15
Pompki w podporze tyłem 15/15/15
To lubię! Łapy spuchły i drżały, to jest to!

Super seria:
Unoszenie nóg w zwisie
15/15/15
Grzbiety 15/15/15
Spoko, co tu dużo pisać

Podsumowanie: trening OK, jak dwa poprzednie na tym planie. Pot lał się litrami.

Ostatnimi czasy do treningów motywują mnie filmiki z trenującymi zawodnikami MMA



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
7 dzień treningu wytrzymałościowego, niedziela.

Czas trwania treningu: ok. 35 minut.
Przerwy między seriami: 60 sekund.
Ciężary na poziomie: 50% CM

Wyciskanie hantli na skosie dodatnim 15/15
Raz zrobiłem z supinacją, a raz bez. Poszło dość ciężko, ale tempo równomierne.

Wyciskanie hantli na skosie ujemnym 15/15
Podobnie jak w pierwszym ćwiczeniu, z tym, że byłem już dość mocno zmęczony.

Super seria:
Martwy ciąg na prostych nogach 15/15
Odwodzenie nogi w tył na wyciągu 15/15
Generalnie, to miałem zrobić klasyczny martwy ciąg, ale nie chciało mi się schodzić dupą do ziemi, to zrobiłem na prostych

Podciąganie końca sztangi w opadzie 15/15
Zrobiłem to na maszynie bo koleś zabrał mi jedyny uchwyt, który umożliwia jako takie zrobienie tego ćwiczenia, a że zależało mi na czasie, to nie wdawałem się w dyskusję.

Przysiad przedni 15/15
Nadal bolą mnie barki przy tym ćwiczeniu, ale to kwestia przyzwyczajenia, nogi mam jak z waty, min. dlatego, że wczoraj grałem dość długi turniej i się zmachałem

Wykroki 15/15
Znowu zmiana. Pierwotnie miał być to przysiad bułgarski, ale miałem problem z utrzymanie równowagi i w ogóle ustawieniem się do tego ćwiczenia żeby robić pełny zakres ruchu, dlatego też, nastąpiła zmiana na wykroki.

Szrugsy
15/15/15
Robię je na ławce ustawionej pod kątem z 70 stopni. Czuję, że czworoboczne lepiej pracuj tak, niż gdy robię te ćwiczenie w pozycji stojącej.

Uginanie nadgarstków podchwytem 15/15/15
Dopiero drugi raz w życiu ćwiczę przedramiona. Zawszę wychodziłem z założenia, że same się zrobią, a Popek mówi, że samo się nic nie zrobi

Podsumowanie: jestem cały obolały po wczorajszym graniu. Boli mnie większość mięśni, ale nie zniechęciło mnie to od treningu. Zrobiłem swoje i mogę odpocząć. W tym tygodniu ćwiczyłem wyjątkowo 4 razy, w przyszłym już powrót do 3 treningów.

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2011-02-06 12:38:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
santiago wiem że ty się znasz na dietach itd więc możesz "wskoczysz"() do mnie i pomożesz troche? bo mam nowy rozkład btw i ciekawi mnie co ktoś dośw. powie na żarcie które tam dałem;0

fajny film, dobrze motywuje;]

Zmieniony przez - Boksero w dniu 2011-02-06 21:21:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1101 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2537
Czesc Santiago :) Zaczynam na nowo wpisywac info w moim dzienniku :) (brak neta popsul caly dziennik :/) Ale dzisiaj sie juz nim zajme mam stalego netka juz wiec nie bedzie juz wiecej takich problemow :) Jak tylko skoncze obejrze co u Cb sie zmienilo a zapewne wiele (jak chodzi o kg :D) Pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
9 dzień treningu wytrzymałościowego, wtorek.

Czas trwania treningu: ok. 55 minut. z prysznicem
Przerwy między seriami: 60 sekund.
Ciężary na poziomie: 50% CM


Super seria:
Pompki
15/15/15
Podciąganie 5/5/5
Pompki lepiej niż wcześniej, narzuciłem sobie bardzo duże tempo, rąk nie prostowałem do końca, podciąganie robiłem bardzo wolno, żeby plecy były jak najdłuższym napięciu.

Przysiad 15/15/15
Była by to super seria z odwodzeniem nogi w tył, ale było tak dużo ludzi, że sporo sprzętu było zajęte, a na dodatek nie wyrobiłbym się z przerwami i nie byłaby to super seria.

Push press 15/15/15
Spoko, tempo stałe - szybkie, czas zwiększy ciężar w tym ćwiczeniu.

Super seria:
Uginanie ramion ze sztangielkami
15/15/15
Francuskie siedząc ze sztangielką oburącz 15/15/15
Kolejna zmiana. Francuz miał być pompkami tyłem, ale skradziono ławkę, na której ćwiczyłem i nie miałem możliwości. Szybkie rozpoznanie i wybór padł na to ćwiczenie. Uginanie spoko, rak nie prostowałem do końca, stałe napięcie w bicepsach,

Wspięcia na palce 15+15/15+15/15+15 DROP SET
Wspięcia robię ze stopami na zewnątrz, ponieważ chcę zaangażować zewnętrzną część łydek. Podstawową serię wykonywałem z czajnikami dla odmiany, a dropa na drabince bez obciążenia.

Super seria:
Unoszenie nóg w zwisie
20/20/20
Grzbiety 20/20/20
Spoko, co tu dużo pisać, chociaż... Dziś zmuszony byłem robić grzbiety na materacu, ławka, na której robiłem byłą zajęta.

Podsumowanie: Trening OK. Tłok, jak nigdy! Byłem zmuszony zmieniać ćwiczenia, ale jak tak sobie pomyślałem, to i dobrze dla mnie - urozmaicę w ten sposób sobie plan. Pod koniec wytrzymałości sypnę zdjęciami.

Od marca zacznę dwumiesięczny okres masy, muszę zrobić parę kg jeszcze przed wakacjami, ale dam sobie tyle czasy, żebym zdążył to pociąć przed testami. Potem będę musiał pobiegać, pogibać i poskakać w celu przygotowawczym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1664 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20023
No ładne treningi. Wytrzymałość rośnie? Też na wytrzymałość trenuję ale z mniejszymi przerwami bo za małe obciążenie mam:/ zauważyłem że na diecie się znasz. Powiedz mi co myślisz o śródziemnomorskiej? Tak pytam o to kogo tylko mogę i na razie jestem zdecydowany żeby całkowicie przejść na nią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681


11 dzień treningu wytrzymałościowego, czwartek.

Czas trwania treningu: ok. 35 minut.
Przerwy między seriami: 60 sekund.
Ciężary na poziomie: 50% CM

Pompki 15/15
Spoko, schodzę dość głęboko, ponieważ robię je na uchwytach, narzuciłem sobie wysokie tempo.

Wyciskanie sztangielek na skosie - 15/15
Zastosowałem chwyt młotkowy. Wszystko byłoby fajnie, ale jedna ze sztangielek wydawała mi się krótsza, przez co mnie zaczęło delikatnie bujać, na przyszłość, muszę zwracać uwagę na stan techniczny sztangielek.

Podciąganie 6/6
Mimo, że nie robię wielu powtórzeń, to jest to bez wątpienia, moje ulubione ćwiczenie.

Wiosłowanie 15/15
Spoko, bardzo czułem plecy, jutro pewnie mocniej, jestem zadowolony z wykonanego ćwiczenia.

Martwy ciąg na prostych nogach 15/15
Nie lubię martwych ciągów, ale robię bo trzeba. Moim zdaniem nie jest to ćwiczenie, gdy wykonujemy trening na wysokiej liczbie powtórzeń. Tak jest w moim wypadku.

Przysiad tylni 15/15
Duże tempo, łatwo, szybko i przyjemnie.

Szrugsy 15/15/15
Zrobiłem dziś w pozycji stojącej. Powód? Dostępność do ławki, która była na tyle nikła, że nie wyrobiłbym się z przerwami między seriami.

Uginanie nadgarstków podchwytem 15/15/15
Po jednym ćwiczeniu czuję niesamowitą pompę w przedramionach. To jest to!

Podsumowanie: trening spoko. Założyłem dziś koszulkę na ramiączka i widziałem, jak fajnie pracują moje mięśnie. Niby nic, a zmotywowało mnie to do dokładnego wykonywania ćwiczeń. Spociłem się mniej niż zawsze, ze względu na brak super serii.

janusz121 - nie znam się na konkretnych rodzajach diet, znam tylko podstawy, które powinien znać każdy sportowiec.

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2011-02-10 18:05:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681


13 dzień treningu wytrzymałościowego, sobota.

Czas trwania treningu: ok. 45 minut.
Przerwy między seriami: 60 sekund.
Ciężary na poziomie: 50% CM

Super seria:
Wyciskanie sztangielek na skosie
+ 15/15/15
Martwy ciąg ze sztangielkami 15/15/15
Dość ciężko szło to wyciskanie w ostatniej serii, a podczas martwego już dłonie nie wytrzymywały, ponieważ nie poprawiałem uchwytu po zakończeniu wyciskań. Dałem radę.

Przysiad przedni 15/15/15
Strasznie bolały mnie barki, jakbym robił jakieś strasznie ćwiczenie na nie... Walczyłem z ustawianiem się do piony bo ciągle traciłem równowagę, ale zrobiłem, co miałem zrobić.

Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 15/15/15
Spoko, stałe tempo, pod koniec troszkę oszukiwałem.

Super seria:
Młotki
15/15/15
Pompki w podporze tyłem 15/15/15
Lubię tą super serię, szczególnie jak mi kable na łapach wychodzą

Wspięcia na palce 15+15/15+15/15+15 DROP
Było OK, co tu więcej pisać.

Super seria:
Unoszenie nóg w zwisie
20/20/20
Grzbiety 20/20/20
Brzuch już zmęczony po poprzednich ćwiczeniach, ale czuję, że weszło.

Podsumowanie: trening całkiem spoko, ale zniechęcił mnie trochę ból pleców, którego źródłem są raczej mięśnie. Pierwszy raz zwrócił mi ktoś uwagę, odnośnie mojej techniki przy uginaniu ramienia w oparciu o kolano, którego robiłem tylko 1 serię żeby dobić lewy biceps. Generalnie jestem zadowolony, że ktoś patrzył, jak ćwiczyłem, doceniam to.

Zmieniony przez - Santiago92 w dniu 2011-02-12 12:25:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5454 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 26001
a waga ile teraz jest:)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Koło 88 kg, ale od marca chcę zacząć robić masę, liczę gdzieś na +5kg bo nie mam problemu ze zdobywaniem kilogramów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase do oceny, drugi w zyciu !

Następny temat

Bardzo dziwny problem

WHEY premium