SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPLIT d@wida

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
no ale chyba nie splitem? ja nawet nie mam dostepu do silowni tyle razy w tygodniu

Chyba moge sie z wami zgodzic , ale poprostu rzezbe byloby latwiej zrobic przez wieksza liczbe treningow w tygodniu
Przeciez caly czas sie kazdy z nas uczy

Pozdrawiam



Zmieniony przez - FutureLife w dniu 2009-01-02 11:00:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
FutureLife

Takie bylo moje zdanie i tyle , wyrazilem je. powiedz mi po co trenowac mase nawet 6 razy w tygodniu jesli mozna poprostu 3? To forum dyskusyjne wkoncu kazdy ma tu swoja opinie i tak ma byc bo kazdy moze miec swoje zdanie ;)

Ok kazdy ma swoje zdanie, nie mówie że nie, uzasadnij swoją wypowiedz, bo jeszcze nic nie powiedziałeś na ten temat, dlaczego uwazasz że 3z w tygodniu to jest odpowiednia ilośc, a 6dni to już źle? Bo ja nie widze żadnej przeszkody. Ograniczyć kogoś w dniach treningowych może tylko wolny czas, a nie regulki, w praktyce malo znaczace.


Napisaleś po co 6 jak mozna 3, to ja powiem po co cwiczyć jak można się napić,jedno i drugie to jest żaden argument. przedstaw swoje za jeśli chodzi o 3dni i przeciw jeśli chodzi o 6dni, to ci odpowiedm konkretnie.


Chyba moge sie z wami zgodzic , ale poprostu rzezbe byloby latwiej zrobic przez wieksza liczbe treningow w tygodniu

Przeczytaj co napisalem wcześnie, bo albo nie czytasz, albo nie chcesz przyjac tego do wiadomości.


Pozdro.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1160 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8304
Nie uwazam ze 6 to zle , absolutnie... Tylko nasz kolega ma czas na 3 razy w tygodniu...i tylko na marginesie wspomnialem ze po co 4 jesli mozna 3... Uwazam ze mozna 3 i to wystarczy poniewaz mozna cwiczyc co trening duza+mala partie , przynajmniej mi lepiej wtedy wchodzi , i nie uwazam ze cwiczyc 6 razy w tygodniu to zle tylko po co<???>...
przyjmuje wszystko do wiadomosci
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Twój argument to po co tyle jak mozna tyle.

Żeby odpowiednio przetrenowac cale cialo, jest potrzebne minimum 2x w tygodniu kazda partia,mozna nawet i jeden raz w tygodniu, ale w 3dniach nadal się nie zmieścimy, z odpowiednią intensywnością i objętością, można w tym pominąć male partię ktore i tak dostaną porządnie od ćwiczen wielostawowych, jak pogodzisz jedno z drugim? malą ilośc treningów i rozkład parti na caly tydzień nie mieszcący się w przedziale np. 3dniowym?

Przy splicie 1x w tygodniu, cialo trenujesz przez np. 3dni, po 2dniach, jesteś zregenerowany i tracisz najważniejszy czas w którym mógłbys coś zrobić,poruszyć mięśnie przetrenowac je jeszcze raz, pobudzić nowym bodźcem, ale nie, bo czekasz na kolejny tydzień i tym samym tracisz czas i nic więcej. Dla początkującego split partia 1x w tygodniu z malą ilością dni treningowych, jeszcze ok, nie ma tragedi, da się na tym coś zrobic, ale zrobić coś na odpowiednim stopniu wytrenowania takim splitem się po prostu nie da. 3 dni w tygodniu to zbyt malo żeby przetrenować mięśnie konkretnie, klatka,nogi,plecy trenowac oddzielnie żeby móc coś zrobić konkretnego, jesli ktoś może sobie pozwolić na takie ekskluzywny trening tych partii. Męski, nie dziecięcy trening np. na nogi to nie są 3ćwiczenia ( w tym jedno na dwugłowe) + 2 na łydki i do domu. Mięśnie nawet nie zostają "obudzone" po przez nie odpowiednie podejście do tego, możesz udczuwac zmęczenie wyczerpanie, a w rzeczywistości nawet nie ruszyłeś mięsnia tego co chciales. Są odpowiednie konkretne schematy od podstaw, każdego treningu ukierunkowanego na rózne cele, (jeśli chodzi o splita) aby praca nie była marnowana tylko wykorzystywać 101% możliwości.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Bery
Ja uwazam, ze dla poczatkujacego wystarcza 3 dni treningowe, a juz napewno nie wiecej niz 4. To o czym ty piszesz jest na pozniejszy etap.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
ferenc

Jakbys czytal to co pisalem zobaczyl bys że o tym wlasnie pisalem na samym początku, a dyskusja jest na inny temat, i nie jest koniecznie kierowana do autora.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
No wiec chyba oczywiste jest to, ze nie ma co upierac sie przy 3 dniach tr.

Jak dla mnie EOT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
E tam, teoretycznie każda partia raz w tygodniu w praktyce nie oznacza, że tak jest.
Przy połączeniu klatka+biceps, nogi, plecy+triceps, barki, w rzeczywistości wszystkie partie trenujemy 2x w tygodniu.
3 ćwiczenia na nogi + łydki wystarczą w zupełności, choć z biegiem czasu potrzeba jest zwiększyć intensywność treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
No wiec chyba oczywiste jest to, ze nie ma co upierac sie przy 3 dniach tr.


Najpierw poczytaj o co chodzi, bo widze że piszesz cos niby do mnie, ale patrzac na dyskusje nie do mnie, bo ja pisałem o czyms innym.

Chyba że piszesz ogólnie.




Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2009-01-02 13:34:27

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1960 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41785
Ogólnie piszę, bo tutaj w sumie już niewiadomo o co chodzi .
3 dni w tygodniu to rzeczywiście lipa - ale przy dobrych suplach, i odpowiednim treningu split będzie dobry (nie mówię tylko o początkujących, znam takie 'chodzące' przypadki )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do sprawdzenia!!!

Następny temat

pytanie worek

WHEY premium