SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzeźba + Mięśnie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6061

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 205
Witam, chciałbym zrobić sobie mięsnie oraz rzeźbe szczególnie chodzi mi o klatke. Na Mięśnie brzucha robię a6w. Pytanie w jakim czasie przy moich parametrach jestem w stanie to wykonać :) Tak orientacyjnie. Dodam, że odchudzałem się około 5 miesięcy, a nie dawno zacząłem diete stabilizacyjną.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 19

Waga: 78

Wzrost: 180

Cel treningowy: rzeźba

Staż treningowy na słowni: -----

Uprawiane inne sporty: biegam 2-3 razy w tygodniu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): siłownia

Dieta: dieta stabilizacyjna po diecie redukcyjnej

Przeciwskaznania medyczne: ----------

Zażywane suplementy: ------
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
Np. robisz cykl FBW na jednym planie przz około miesiąc - półtora, a potem zmienisz plan, itd. itp.

To co napisałeś to prawie "impasibul", bo musiałbyś robić trening na wytrzymałość, a nie na masęę, czy rzeźbę.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
Po 1: najpierw zbuduj mięśnie, żeby je potem wyrzeźbić.
Po 2 (co jest pomocą do 1): A6W to g****! Podkreśla TYLKO GÓRNE PARTIE BRZUCHA. najlepiej ułóż własny plan lub rób ABS2.
Po 3: ĆWICZ CAŁE CIAŁO.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 214
Zgadzam się z skl15 ćwiczenie samej klatki i brzucha to głupota:P BEZ OBRAZY!

Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 205
Dobrze, to powiedzmy że od 1 Maja zacząłbym robić na siłce mięśnie, a potem rzeźbe. Treningi 3 X na tydzień czy zdąże do września ?? Czyli w 3-4 miesiące regularnego treningu + dieta wysokobiałkowa, bardzo mi na tym zależy nie chce wyglądać niewiadomo jak, tzn. na Pudziana :), Chciałbym zrobić mniej więcej coś takiego jak ma Randy Orton :)
http://london.diarystar.co.uk/images/randy-orton1.jpg 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 205
Albo mam jeszcze pytanie Jeśli zrobił bym jedynie mase ?? bez rzeźby to co by sięstało ?? Może mi ktoś to wyjaśnići zaprezentować różnice. Między tym że ktośrobi tylko mase, a 2 osoba robi mase + rzeźbe. Jeśli robi się masę mięśniową to po co robić rzeźbe ?

Zmieniony przez - Robson1425 w dniu 2009-04-12 21:30:46



Zmieniony przez - Robson1425 w dniu 2009-04-12 21:37:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
masa- czyli wielkość mięsni,
rzeźba- podkreslenie mieśni, gdy mówimy ze ktoś jest dobrze wyrzeźbiony to wtedy jego mięsnie są dobrze widoczne, ma najcześciej niski bf(poziom tłuszczu), kaloryfer na brzuchu itd.

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 445 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23316
Haha co myslisz ze w 3 miesiace bedziesz tak wygladal jak ten Randy Orton na to trzeba lat kolejny sezonowiec!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1003
Po to aby wyostrzyc miesnie...

Pozdr.

Co Cie nie zabije, to Cie wzmocni...
Niema ma granic mozliwosci, sa tylko bariery do zlamania...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
Co do masy i rzezby naraz.....
Te dwie rzeczy w jednym czasie jest robić bardzo trudno. Gdy robisz masę wtedy mięsnie ci rosną( potrzebny jest dodatni bilans kaloryczny), a gdy rzeźbisz to wtedy podkreślasz, wyostrzasz mieśnie, i w wielu przypadkach spalasz tłuszcz( potrzebny jest bilans kaloryczny na 0 lub na minus). Bez dodatniego bilansu kcal. mięsnie nie beda rosnąc, wiec juz chyba wiesz dlaczego bardzo trudno jest robic mase+rzeźbe naraz;]

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 205
Nie jestem sezonowcem!! Po prostu chce dopiero zacząć ćwiczyć na siłce i pytam tylko bo jestem mało obeznany. Jeśli bym zrobił samą mase, bez rzeźby to jak bym wyglądał, może ktoś mi zaprezentować zdjęcia jakiegoś zawodnika, żebym zobaczył różnice?. Ja chciałbym jedynie zrobić troche mięśni, żebym mógł iść na plaże i żeby nie było wstydu :P. Niechce wyglądać jak Pudzian czy tam inny strongman, poprostu, chce poprawić sylwetke, a Randy Orton to był tylko przykład ...
EDIT: Zastanawiam się nad treningiem Domatora czy będzie to dobre rozwiązanie, jak dla początkującego? W sumie to moje cele treningowe to przybranie troche masy, podkreślenie mięśni i pozostanie w wadze 78-80 kg

Zmieniony przez - Robson1425 w dniu 2009-04-13 10:02:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 205
Ile potrwa cykl, jeśli chciałbym pozostać przy swojej wadze np. 80 kg, a tylko zrobić mięśnie ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w doborze diety i treningu

Następny temat

Pytanie co do biegania :/

WHEY premium