SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9599

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 510
Witam serdecznie.
Jestem kobietą, mam 171cm wzrostu i 59kg wagi. Przygodę z siłownią zaczęłam 2 lata temu, w ciągu 8 miesięcy schudłam z 70kg i zatrzymałam się na 'magicznej' 60 i nie mogę nic ruszyć dalej od ponad roku.
Dietę trzymam, treningi wykonuję 5 razy w tygodniu (siłowe + aero). Od kilku miesięcy jestem też pod kontrolą dietetyka, niestety zero efektów. Mam podejrzenie niedoczynności tarczycy ale wyniki są w górnej granicy normy i lekarz nie chce mi nic przepisać.
Przerobiłam już różne spalacze, np. Black Bombs, które niestety absolutnie na mnie nie działają.

Teraz postanowiłam, że trudno, sięgnę po coś mocniejszego i tutaj proszę o Waszą poradę odnośnie diety. Wyczytałam gdzieś o proporcjach BTW 3/2/0,5 na beztłuszczową masę ciała, ale to wychodzi zaledwie 1300 kcal. Chciałabym zwiększyć to do 1800 kcal, czy 160B, 100W i 50T wydaje się być rozsądne?
Czy Clenbuterol wypłukuje żelazo, warto się wspomóc podczas stosowania?
Chcę brać 2 tyg on/2 tyg off.

Dziękuję za wszelką pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 100 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3382
Daj spokój ze sterydami ...młoda jesteś...dieta i ćwiczenia a nie ..... wrzuć tu swoja dietę ktoś ci pomoże...pewnie jest jakiś błąd :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9055 Napisanych postów 82739 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699792
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Clenbuterol więcej złego Ci wyrządzi niż możesz sądzić , poczytaj o wpływie na serce .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
aga1991

Dietę trzymam, treningi wykonuję 5 razy w tygodniu (siłowe + aero). Od kilku miesięcy jestem też pod kontrolą dietetyka, niestety zero efektów. Mam podejrzenie niedoczynności tarczycy ale wyniki są w górnej granicy normy i lekarz nie chce mi nic przepisać.


Zbadaj fT3. Samo TSH to za mało by mówić o problemach z tarczycą.
aga1991

Przerobiłam już różne spalacze, np. Black Bombs, które niestety absolutnie na mnie nie działają.


Spalacze ogólnie słabo działają. To bardzo przereklamowane środki.
aga1991

Teraz postanowiłam, że trudno, sięgnę po coś mocniejszego i tutaj proszę o Waszą poradę odnośnie diety. Wyczytałam gdzieś o proporcjach BTW 3/2/0,5 na beztłuszczową masę ciała, ale to wychodzi zaledwie 1300 kcal. Chciałabym zwiększyć to do 1800 kcal, czy 160B, 100W i 50T wydaje się być rozsądne?


Jeżeli podejrzewasz u siebie problem z tarczycą, to musisz przy redukcji unikać węgli. Ograniczanie tłuszczu to duży błąd, zwłaszcza dla kobiet. Ogranicz węglę do ~50g, i staraj się je jeść wyłącznie po treningu siłowym(robisz siłowy czy tylko jakieś bieda-cardio?)
Jeżeli organizm ma spalać tłuszcz, to tłuszcz musi się stać głównym źrodłem energii. Sprawdź takie makrosy BTW 30%/75%/15%. Udział energii w procentach z danego makroskładnika. Kaloryczność jest rzeczą wtórną. 3 posiłki w DT i 2 w DNT. Musisz nauczyć swój organizm do czerpania energii z tłuszczu. Bo na razie to karmisz go cukrami.
aga1991

Czy Clenbuterol wypłukuje żelazo, warto się wspomóc podczas stosowania?
Chcę brać 2 tyg on/2 tyg off.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Clen to kiepski środek, ma dużo saidów. Najpierw spróbuj na dobrej wysokotłuszczowej diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 510
Witam, dzięki za odpowiedź.

Moje zapotrzebowanie to 2100 kcal.

FT3 i FT4 mam w normie, dzisiaj odebrałam kolejne wyniki i antyTPO podwyżone. Jutro mam kolejną wizytę u endo.

Przerabiałam już diety low carb, nawet i ketogeniczne, ale nic mnie nie ruszyło. Tłuszczy nigdy nie unikałam.
Tak jak pisałam, ćwiczę siłowo i aerobowo (interwały) teraz 5 dni w tyg, wcześniej było 6 (zmniejszyłam ilośc po konsultacji z dietetykiem).

Czy ten rozkład, który podałeś BTW 30%/75%/15% to na Clen?

Wiem, że odradzacie, ale nie mam zamiaru 3. sezon ryczeć, że nie mam wyrzeźbionego brzucha. Ćwiczę, jem zdrowo, nie podjadam, poświęcam czas i pieniądze nie tlylko na suple, ale też na lekarzy i trenerów, od roku moje zdjęcia sylwetki wyglądają tak samo. Już po prostu nie wiem, co ze mną jest. 3 trenerów rozłożyło ręce no i 'jak to możliwe, że nic cię nie rusza'. No nie rusza...


Zmieniony przez - aga1991 w dniu 2016-01-12 12:06:54
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Zapotrzebowanie to magiczny termin mający mało wspólnego z rzeczywistością. Zależnie od np rozkładu BTW inne efekty daje taka sama kaloryczność.


Zmieniony przez - MalcerzV3 w dniu 2016-01-12 12:08:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 510
Wiem o tym, kolega wyżej pytał o kaloryczność to podałam. A ja pytam, jaki rozkład przyjąć, ale ciężko od Was to wyciągnąć :)

Aktualnie dla rozkręcenia metabolizmu po wielu miesiącach deficytu jestem na ok 2000kcal, 150B, 150W, 80T. Jestem na diecie bezglutenowej i nie jem produktów mlecznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
aga1991
Przerabiałam już diety low carb, nawet i ketogeniczne, ale nic mnie nie ruszyło. Tłuszczy nigdy nie unikałam.
Tak jak pisałam, ćwiczę siłowo i aerobowo (interwały) teraz 5 dni w tyg, wcześniej było 6 (zmniejszyłam ilośc po konsultacji z dietetykiem).

Czy ten rozkład, który podałeś BTW 30%/75%/15% to na Clen?


Nie, to nie na clen. To normalna dieta wysokotłuszczowa. Prawdziwa dieta HF nie może dostarczać wiecej niż 50g węgli i nie więcej niż ~1.6-2g białka na 1kg _beztłuszczowej_ masy ciała.

Wiesz jak działa clen? Zwiększa zapotrzebowania energetyczne organizmu, poprzez zwiększenie temperatury ciała. W praktyce daje to taki sam efekt jak odcięcie 200-300kcal dobowo. W takie coś warto się bawić gdy ma się już b.niski BF, inaczej to nic nie da.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 84 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 510
:( ja już nic nie wiem. czy to możliwe, że problemy z tarczycą mogą mnie aż tak hamować?
już się nie mogę doczekać jutrzejszej wizyty u endokrynologa, czy w końcu dojdzie do jakiegoś wniosku...:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 969 Wiek 49 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 161334
Zbadaj na własny koszt (~30zł) fT3.
Tarczyca hamuje redukcje na diecie wyskowęglowej. Na HF nie ma takiego wpływu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpisanie diety

Następny temat

Mogę jeść o różnych porach?

WHEY premium