SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - kiedy przestac

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2695

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 539
Witam.
Od początku stycznia jestem na redukcji.
Nie powiem byly dni kiedy robiłem sobie tzw. cheat day.
Cisne trening siłowy 5x5 2 albo 3 dni w tyg(jak 2 razy silowke to robie jeden kalisteniczny) i do tego raz albo 2 w tyg interwaly.
Wyniki sa dobre, ale jeszcze nie zadawalajace.
Wiem ze nie mozna redukowac w nieskonczonosc i moje pytanie brzmi kiedy wejsc na 0 bilans kaloryczny i jak to zrobic zeby nie przytyc.
I czy podczas okresu gdzie bede mial 0 bilans to cwiczyc silowo.
Moje zapotrzebowanie wynosi ok. 3000kcal
To ucialem sobie 20% i lecialem na 2500
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 539
Powiem Wam, że planuje po powrocie chodzić 2 razy w tyg na siłke, i poczatkowo raz trening kalistenicny, a z czasem.2 w tygodniu.
Oczywiście rozciąganie (chociazby lekkie) po każdym treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2944
Jak już Twój wygląd w lustrze zacznie Cie zadowalać i uznasz ze bf jest wystarczająco niski :D
A na zero wchdzisz po prostu obliczajac zero i sie do niego stosując. Logiczne, że delikatnie przytyjesz bo organizm dozna szoku ze ma tyle jedzenia, uzupełnisz glikogen, podłapiesz delikatnie wody i waga Ci sie po tygodniu/dwoch ustabilizuje i wszystko wróci do normy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33160 Napisanych postów 23233 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278211
Wstaw fotke do oceny - co do pytania to redukcje warto przerwać po 10-12 tyg.( wszystko zależy jak jest prowadzona ) .Wskoczyć na zero lub minimalny dodatni i po kliku tygodniach znów smiało redukuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Długii

A na zero wchdzisz po prostu obliczajac zero i sie do niego stosując. Logiczne, że delikatnie przytyjesz


W jaki sposób przytyje będać na zerze? Z czego ta nadwyzka się wytworzy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 201 Wiek 4 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2944
Logiczne, że wychodząc z deficytu zwiększy się ilość jedzenia które przyjmujemy. Co za tym idzie więcej treści zołądkowej która zalega, więcej wody trzymanej w organizmie i więcej glikogenu który jest zmagazynowany w mięśniach, bądź wątrobie ;)
Zważ się przed jedzeniem i po jedzeniu, też przytyjesz. Tak samo przed wypróżnieniem, będziesz lżejszy po :)

Może nie tyle przytyjesz, co będziesz cięższy :D


Zmieniony przez - Długii w dniu 2019-03-15 17:07:59

Zmieniony przez - Długii w dniu 2019-03-15 17:09:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 703 Napisanych postów 1196 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 75579
Moim zdaniem, zbudowanym na moich osobistych doświadczeniach będąc na zerze, waga tez zostaje na zerze. A u mnie trwało to przez 6 miesięcy. Jedyne zjawisko jakie może wtedy wystapić przy treningu siłowym to rekompozycja sylwetki, czyli budowa mięśni przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu. Jeśli dobrze zaplanujesz zero oczywiście, czasem nie jest to takie proste więc trzeba próbowac sie wstrzelić w zapotrzebowanie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Wrzuć zdjęcia sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 539
Focia robiona z rana
Wzrost 180cm
Waga nw dokladnie ale wysdaje mi sie ze okolo 88-92
Dodam jeszcze ze przez pewien okres jak redukowalem to jadlem za malo kcal
czyli jakies 2000-2200, ale nie mialem sily na nic po pewnym czasie i od bodajze 2 tygodni jestem na 2500

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Zrób około dwa tygodnie roztrenowania i redukuje dalej. Trening jak najbardziej należy wtedy wykonywać, jednak mocno odciążający układ nerwowy.

https://potreningu.pl/articles/595/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja---trening-i-odzywianie-w-tym-okresie 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 539
Rozumiem że mam wjechać na zerowy bilans.
Moge sobie to zaplanowac w ten sposob ze przez te 2 tygodnie bede cwiczyl tylko kalistenike? I calkowita przerwa od ciezarow?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76068 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755030
Możesz tak zrobić. Oczywiście plus mobilizacja.
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obliczenie spalonych kalorii podczas treningu.

Następny temat

Rotacja kcal w dt i dnt do oceny.

WHEY premium