SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mity Żywieniowe Którym Musicie Przestać Wierzyć

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7430

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Charles Poliquin.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
Zdrowe odżywianie zaczyna się od oddzielenia faktów od kłamstw.
By Alexandra Bernardin
3/13/2013 4:00:52 PM

Dla wielu ludzi temat prawidłowego odżywiania się jest labiryntem złożonym ze sprzecznych teorii. Niskowęglowodanowa vs. wysokowęglowodanowa, niskotłuszczowa vs. wysokotłuszczowa, tłuszcze nienasycone vs. tłuszcze nasycone, organicznie vs. konwencjonalnie – lista robi się coraz dłuższa. Nawet eksperci nie zgadzają się między sobą. To prowadzi wielu do poddania się i jedzenia tego co im się żywnie podoba.

Otrzymałam swój dyplom na kierunku dietetyka i odżywianie na Uniwersytecie McGill'a w Montrealu. Uczono mnie o RDA (rekomendowana dzienna dawka – przyp. tłum.) piramidzie żywienia i o tym jak cholesterol i tłuszcze nasycone uśmiercają nas – innymi słowy nauczono mnie tego, czego chciało państwo, abym wiedziała i przekazywała dalej. To nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ lobbiści mają ogromny wpływ na politykę rządu. Korporacje często wzmacniają swoje wpływy poprzez dofinansowywanie konkretnych badań naukowych. Koneksje z korporacjami prowadzą do odchyleń i przekręconych wyników. Przykładem jest produkcja oleju roślinnego (przede wszystkim kukurydzianego, sojowego i rzepakowego), która przynosi wielomilionowe zyski. Rolnicy otrzymują dopłaty z rządu za uprawę tych roślin, tak samo jak naukowcy za badania i marketing. Po przeciwnej stronie znajduje się branża produkująca olej kokosowy, która jest mała i nie ma ciała zarządzającego. Te małe przedsiębiorstwa, które w większości znajdują się w Azji gdzie większość kokosów jest hodowana, są tak biedne, że nie stać ich na finansowanie badań naukowych.

Podczas II-Wojny Światowej, kiedy import olejów kokosowego i palmowego został ograniczony, przemysł żywieniowy musiał znaleźć sposób na uzyskiwanie olejów, które były w stanie stałym w temperaturze pokojowej. Wtedy odkryto uwodornianie i potrzeba sprowadzania tłuszczy tropikalnych zniknęła. Jednak potrzeba było potwierdzenia naukowego, aby przekonać populację, że nienasycony tłuszcz roślinny jest lepszy od tropikalnej wersji tłuszczu nasyconego. W wielu badaniach porównywano efekty zdrowotne obu tych tłuszczów. Wyniki były mylące, ponieważ zestawiano ze sobą olej roślinny razem z uwodornionym olejem kokosowym. Problem polega na tym, że proces uwodorniania wytwarza tłuszcze trans, które powodują choroby serca. Te przekręcone wyniki dały argumenty przemysłowi, aby wyprzeć tropikalne tłuszcze.

Wracając do mnie – po zakończeniu studiów wiedziałam, że nie chcę pracować w szpitalach i klinikach. Trenowałam gimnastykę i po karierze zostałam trenerką, więc logicznym było ukończenie studiów kinezjologicznych. Z dwoma dyplomami w ręku, porwałam się na świat treningu personalnego i porad żywieniowych.

Po niedługim czasie poznałam swojego przyszłego męża, Stéphane Cazeault – obecnego dyrektora Poliquin Strength Institute (PSI) – który otworzył mi oczy na zupełnie nowy świat. Wprowadził mnie w metody

Poliquin'a, którymi się kierował od lat 90. Okazało się, że wiedza, którą posiadam, jest przestarzała i była daleka od przybliżenia mnie do celu, czyli osiągnięcia sukcesu w tej branży. Kontynuowałam swoją edukację biorąc udział w seminariach o odżywianiu, zdrowiu i treningu i czytałam masę książek.

Pomimo wielu ograniczeń, doceniam wiedze zdobytą na uczelni; nauczyła mnie myślenia analitycznego i podważania wszystkiego. Moja edukacja pomaga mi zrozumieć skomplikowane informacje i sprzeczne argumenty i wynieść z tego przemyślane wnioski. To oczywiste, że nie wszyscy mają taką możliwość i zdolności, właśnie dlatego robię to co robię: pomagam ludziom, moim klientom i czytelnikom podejmować świadome decyzje.

Zostawię was z praktycznymi radami, które pomogą wam podejmować lepsze decyzje odnośnie odżywiania. Oto 6 mitów żywieniowych:

Mit #1: Spożywanie pokarmów zawierających cholesterol, jak jaja, podwyższają poziom choesterolu we krwi.

Nieprawda. Cholesterol ulega autoregulacji, więc jeśli zjecie więcej cholesterolu w ciągu dnia, Wasze ciało wyprodukuje go mniej i tak samo w drugą stronę.

Mit #2: Wysoki cholesterol (LDL) zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu krwionośnego.

aby przeczytać ciąg dalszy artykułu zapraszam na: http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/985/Mity_Żywieniowe_Którym_Musicie_Przestać_Wierzyć.aspx?lang=PO 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez Ruda_29 za pkt 7 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Skąd zalecenie, by fruktozę ograniczyć do 25g/dziennie?

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8131
Frutkoza trawi się inaczej niż glukoza. W skrócie jedząc fruktoze przytyjesz bardziej i szybciej niż glukozę. Będziesz miał też wyższy poziom cholesterolu.

o swe marzenie walcz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Pytam o ograniczenie do 25g, a nie czym jest fruktoza. Czy to wymysł autorki, czy jest w jakikolwiek sposób poparte np. publikacja naukową. Bo dotychczas nie trafiłem na źródła, które by określały w jakikolwiek sposób ograniczenia w tym aspekcie - a wykluczenie owoców z diety, nawet przy low-carb, brzmi dla mnie średnio przekonywując.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 607 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8852
Jak dla mnie kolejne brednie, nawet na redukcji spozywam sporo owocow, miodu i fruktozy mam duzo a moge sie zalozyc, ze ma mniejszy BF niz wielu tych pop******i od tych wariackich diet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Gramaturę powinna chyba podać w przeliczeniu g/kg masy ciała. 25 fruktozy dla gości co ważą odpowiednio 75 i 120 kg to zupełnie inna sprawa, nie?

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 607 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8852
Racja, ale i tak mysle ze to nie ma pokrycia w rzeczywistosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 171 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8131
Zapominasz o kwesti genetyki. Pewne jest natomiast, że spożycie fruktuzy powyżej danego progu vs spożycie glukozy (bądź sacharozy) spowoduje większy przyrost masy tłuszczowej. Jest to opisane w którymś z artykułów na tym portalu...

o swe marzenie walcz...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 290 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7197
Tu mozna dowiedziec sie wiecej o fruktozie

http://www.biomedcentral.com/1741-7007/10/42

Kluczowe zdanie dla zadanego pytania, to:

"Sucrose is not only a non-essential dietary element, it has two undesirable consequences. First, because of its rapid digestion, it leads to surges in blood glucose that may place some stress on the homeostatic mechanisms mediated by insulin; and second, it introduces fructose, which we do not need and whose metabolism, when ingested in excessive amounts, imposes an important metabolic burden on the liver."

Jednym slowem fruktoza jest zlym cukrem, ktorego organizm do niczego nie potrzebuje (w przeciwienstwie do glukozy), a ktory wywiera zly wplyw na watrobe w wiekszych ilosciach.


---------

http://lowcarbdiets.about.com/od/nutrition/a/fructosedangers.htm

Tutaj polecam artykul napisany "po ludzku dla ludzi". Wbrew pozorom sporo wyjasnia, chociaz nie potrafie uzasadnic limitu 25g / dziennie. Nie wydaje mi sie, by byl on az tak niski.


"Most of the carbohydrates we eat are made up of chains of glucose. When glucose enters the bloodstream, the body releases insulin to help regulate it. Fructose, on the other hand, is processed in the liver. To greatly simplify the situation: When too much fructose enters the liver, the liver can't process it all fast enough for the body to use as sugar. Instead, it starts making fats from the fructose and sending them off into the bloodstream as triglycerides."

Zmieniony przez - spot w dniu 2013-05-28 23:56:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 612 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7379
Co do cholesterolu to na bank jest to brednia. Jem masę owoców bo nie przepadam za warzywami i cholesterol mam potwornie niski (106 całkowity). W ogóle twierdzenie dla mnie, ze fruktoza jest zła to czysta herezja, mimo owych badań naukowych. Pewnie słyszeliście O A. Voevoda, gość nie dość, ze nie je mięsa to nie je jeszcze nawet gotowanych rzeczy.- frutarianin. Je jestem mięso itd.więc to tylko przykład. Poliquin od dawna się uczepił tej fruktozy, nie mam dyplomów, doświadczenie, wiedzy takiej jak on aby polemizować, ale mimo wszystko mój zdrowy rozsądek podpowiada mi fu** him :) Moje badanie naukowe udowadnia, że je*ać powyższe badania naukowe:)

".. now we got R&B cats steeling classic rap tracks.." : Cunninlynguists

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie o olej rzepakowy

Następny temat

Tip 541: Unikaj Fruktozy i Węglowodanów o Wysokim Indeksie Glikemicznym Przed Trening

Wiecej