SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rece-Klata-Bic?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1508

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1456
Witam mam pytanie odnośnie prostowania rąk do końca w cwiczeniu na kalte-płasko. Jak i w bicepsie w cwiczeniu z gryfem łamanym czy hantlami, gdy mamy reke na dole to prostowac ją całkowicie czy ten utrzymywać lekkie sgięcie, a zarazem spiecie łapy?

jeszcze pytanie do modlitewnika, gdy mamy sztange u góry to przyciagnac ja do konca, aż do twarzy ? i na dole prostujemy do konca czy trzymamy lekko ugiętą ręke?
Z góry dziekuje za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7522 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385548
ogólnie przy bicepsie nie prostujemy rak do konca , mięsień musi być cały czas napiety ,zreszta ciezko by było wyprostować rece do konca tak samo przy wyciskaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1456
nie wiem czy ciezko... przy wyciskaniu wgl, to jest wlasnie moment w ktorym tylko u gory 3masz sztange, i wydaje mi sie ze wtedy klata odpoczywa.. a to chyba nie dobrze?

Zmieniony przez - MisiekBoo w dniu 2012-12-14 19:57:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7522 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385548
ale nie prostujesz rak u góry ze aż łokciami blokujesz ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1456
własnie na tym polega moje pytanie... to już o to jestem mądrzejszy, a co z modlitewnikiem? ciagniemy do konca sztange? bo tez wyczuwam taki moment, gdy mam już sztange przy twarzy to bajceps jakby sie delikatnie rozluźniał...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7522 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385548
ogolnie cwiczenie powinno wykonywac sie przy ciagłym napieciu mieśnia , rozlużnić sie możesz jak sztange odłożysz

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-12-14 20:09:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
j/Rutkow
Mięsień powinien być cały czas napięty.
Nie prostuj rąk w jednym i drugim ćwiczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Przy treningu bicepsa prostuj do końca.Napięcie nie zniknie a będziesz trenował w większym zakresie a co za tym idzie wszechstronniej atakował ramię(np.w dolnej części ruchu mocno pracuje brachialis).



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-12-14 21:55:11

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7522 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385548
o ronie220 zielony graty a przy okazji co masz na mysli prostowanie do konca , bo nie wierze ze robisz ruch az do zablokowania łokciami np przy uginaniu ramion sztanga stojac

Zmieniony przez - rutkow w dniu 2012-12-15 09:53:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Oczywiście że trzeba unikać przeprostu czy blokowania.Chodzi mi o to aby nie skracać dolnej połówki RM.Śmiało możesz opuścić do pełnego wyprostu ramion(ten cm czy dwa zostaw zapasu).

Zresztą spróbuj np. w uginaniu na modlitewniku.Opuść do końca i napisz czy spadło napięcie z bicepsów

Ciężary oczywiście lecą na pysk ale dwugłowy dostaje mocniejsze baty.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Czyli Ronie pisząc "prostuj" masz na myśli 1-2cm zapasu do wyprostu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

By życie stało się piękniejsze - czyli jak dobrze wyglądać

Następny temat

Kilka pytań o trening.

WHEY premium