SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rady dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3186

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Uwierz, są tacy ludzie którzy nie są w stanie zaadaptować małej wiedzy nie tylko w wieku 14 lat.
Piszę to przez pryzmat obserwacji co się dzieję fizycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
Ale ja na prawdę chciałbym sobie ułożyć jakąś dietę ale nie umiem wyliczać ile gram tego ile tego itd..... ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
wiciup


Ronie220 nie oceniaj po wieku, bo uwierz ze wiedze mam niemala. A chodzilo mi tylko o to be nikt za darmo nie poprowadzi za raczke kiedy w tych czasach ma tyle zrodel do korzystania. Z reszta ulozy sobie Sam diete to latwiej bedzie mu pozniej kontrolowac kalorie itp. A co do kasy. Ja bym mogl nawet ulozyc to za browara byle nie za darmo, bo pamietaj zero trzeba szanowac swoja wiedze/prace. Z reszta oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne DLA siebie. Wpisujesz w Google/SFD np. dieta 2,5k kcal I bierzesz kogos jadlospis, zmieniasz co nie lubisz I masz. W pare minute diete.


Faktycznie cenisz sobie swoją wiedzę jeśli zrobiłbyś coś za 'browara'...


UBWNR

Ty nic nie wyliczaj, naucz się komponować posiłki, jeść regularnie oraz dobierać odpowiednie produkty i ułóż to sensownie w ciągu dnia tak aby każdy posiłek był pełnowartościowy czyli zawierał zarówno źródło węglowodanów, tłuszczy jak i białka. W tym wieku nie ma co kombinować - jeśli wyrobisz sobie teraz podstawowe nawyki będzie ci później dużo łatwiej.

Warzyw takich jak ogórek, pomidor itp. jedz tak naprawdę jak najwięcej i ich nie ograniczaj.





Zmieniony przez - Viren w dniu 2015-12-16 21:18:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Dobrze, pomogę. Sumować umiesz? No to zaczynaj. Potrzebujesz około 3200 kcal dziennie. Podziel to na 6. Wyjdzie około 560 kcal na posiłek. W tym musisz mieć po około 20 g białka, reszta to węglowodany i zdrowe tłuszcze, np. 100g kurczaka, 80 g ryżu, 30g orzechów + warzywa. To jeden posiłek. Powinieneś zjeść ich 6 dziennie. Kombinuj, a urośniesz duży, zdrowy i silny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
Znalazłem nq necie stronę gdzie oblicza się automatycznie zapotrzebowanie kalorii tylko trzeba podać wiek, wagę, wzrost i wiek. Nie wiem czy to dobrze oblicza więc wrzucam screena żeby pokazać co mi wyszło. Potem wrzucę dietę którą ułoże, poczytałem trochę i dowiedziałem się paru rzeczy :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Czy ja już Tobie nie policzyłem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
Policzyłeś, widzę. Potem wrzucę dietę którą ułoże bo jeszcze trochę sobie poczytam. A mam sugerować się tym co obliczyłeś czy tym co na screenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
Zapotrzebowanie kaloryczne 1843,2, ~ 1800
bałko 128kcal = 512g
węglowodany 110g = 440g
tłuszcze 1800-512-440=848kcal
848/9= 94,2

Posiłek 1 - 6:30
-płatki owsiane z mlekiem 0,5%
-migdały

Posiłek 2 - 10:20
-chleb razowy
-szynka z piersi kurczaka
-owoce

Posiłek 3 - 15:20(przed treningowy)
-ryż/makaron/kasza
-pierś z kurczaka

Posiłek 4 - 19:00 (po treningowy)
-warzywa smażone na patelni
-ryba smażona
-orzechy/migdały

Posiłek 5 - 21:00
-serek wiejski/twaróg z pomidorem lub szczypiorkiem

Wiem, że tylko 5 posiłków ale nie mam jak jeść przed 15 bo do tej gdziny jestem w szkole a tam nie mam jak zjeść czegoś innego jak pieczywo razowe z piersią z kurczaka. Czekam na opinie i rady co zmienić/co dodać itp. :)


Zmieniony przez - UBWNR w dniu 2015-12-17 21:20:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Stary, skąd ty to zapotrzebowanie wziąłeś? 1800 kcal? 40 kg kobietą jesteś? No i nawet dla ćwiczącej 40stokilogramowej kobiety to chyba za mało. 3200 kcal startuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 277 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4277
ok, czyli co mogę dodać do tego co dałem wyżej? Bo ja już nie wiem co ;/. Zawsze jadłem tak (nie jadam mięsa oprócz kurczaka) i co tu dodać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Materiał na drążek

Następny temat

Lipomastia a ćwiczenia siłowe.

WHEY premium