SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie na temat low carb

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1698 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9914
jeszcze pozostaje problem tluszczu wewnetrznego,tzw sieci ktora tez ulega czesciowemu oslabieniu a odpowiedzialna jest za utrzymywanie naszysch wnetrznosci w odpoiednich pozycjach.Czy dieta low carb wspomaga ja czy tez eliminuje skutecznie tak jak nadmierne poklady tuszczu zewnetrznego - bo tego nie wiem,a chyba to dosc istotne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1698 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9914
a jakies opracowania na ten temat moze posiadacie bo to mnie interesuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
elli napewno ma, ja musial bym szukac, wiec jutro cos wrzuce ale jego preferencyjne spalanie jest uwarunkowane budowa i ukrwieniem niestety :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Prawie nigdy nie mam badań pod ręką, jest problem to zaczam szukać, czasem jedynie przypomina mi się, że już kiedyś czytałem coś na ten temat i wtedy dużo szybciej mogę to znależć, często szukając danego badania znajduję inne ciekawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1698 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9914
w takim razie jak ma sie ukled seroteinowy w kabiancji diety low carb?
czy moze macie opracowania na ten temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
nie trzeba badan . mamy 3 rodzaje tkanki tluszczowej , podskorna, wewnatrztrzewna ( to ta o ktorej rozmaiamy ) i strukturalna ( utrzymuijaca i stabilizujaca organy wewnetrzne ( np nerki) (nie pamietam nazw ale biala, szara i jeszcze inna)
. fakt ze wewnatrztrzewna idzie najszybcie doprowadza do tego jako lepiej ukrwiona majaca najblizej do zyly wrotnej transportujacej wraz z krwia subst. odzywcze z jelit do wartroby , wplywa na wprowadzenie zklucen w informacji o pokarmie , gdyz nawet jesli jemy posilek bez tluszczu to i tak on sie tam znajdzie ( mowa o grubasach majacych duzy twardy beben przed soba). jednoczesnie wewnatrztrzewny tluszcz jest niebezpiecny najbardziej jest powodem powstawania miazdzycy, cukrzycy typuII ... i innych chorob wynikajacych z nadwagi, malo tego ten tluszcz ( powatarzam u grubasow) powoduje ucisk na narzady wewn np pluca - dlatego grubasy oddychaja plytko, ucisk na jelita - uniemozliwjajac im poprawna prace , i wile innych problemow ( do sltuszcenia watroby wlacznie.
podskorny tluszcz nie jest tak niebezpieczny jak ten wewnatrztrzewny. co do strukturalnego spalic go mozna tylko dieta typu "Oswiecim".
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8144
wracając do wątku spożycia białka, czy dla trenującego bez środkow dopingujących wystarczy ok 2 g/ kg? Węglowodany 1g /kg, żeby zapobiec przemianie białka do glukozy. I jeszcze sprawa tłuszczu, czy te zwierzęce są wkońcu zdrowsze w tego typu diecie, bo te nienasycone ulegają utlenieniu w organiźmie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 698 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19745
szkoda że przerwaliście bo chyba jedna z lepszych dyskusji na ten temat.
i Charon się nie wypowiedział...

"...znasz nas przecież, my chcemy żeby było lepiej..."

~~faith~~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
czy dla trenującego bez środkow dopingujących wystarczy ok 2 g/ kg?

Powinno być ok, na redukcji low-carb można zwiększyć do 2,5g, wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu.

Węglowodany 1g /kg, żeby zapobiec przemianie białka do glukozy.

Bodajże 58% białka i tak w każdym przypadku ulega przemianie do glukozy, węglowodany tutaj nie pomogą.

I jeszcze sprawa tłuszczu, czy te zwierzęce są wkońcu zdrowsze w tego typu diecie, bo te nienasycone ulegają utlenieniu w organiźmie?

Wszystko co w organizmie ulega spaleniu, ulega utlenieniu. Tobie pewnie chodzi o wolne rodniki i dużą reaktywność kwasów tłuszczowych wielonienasyconych, dlatego przy zalecamy proporcje 1:1:1 Poza tym to, czy dane tłuszcze są zdrowe/niezdrowe zależy również od bilansu energetycznego diety.

Beatus, qui prodest, quibus potest

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zastapienie chleba

Następny temat

Sprawa dotyczy węglowodanów

WHEY premium