SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady ze sztangą - problem / przykurcz

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4884

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Uwaga 1: Schodź najniżej jak tylko potrafisz inaczej ryzykujesz kontuzją lub bolesnością w stawie kolanowym.
Uwaga 2: Ruch w górę dynamicznie.
Uwaga 3: Bądź maksymalnie skupiony.

Możesz się pochylać, natomiast nie możesz się garbić.
Tu zamieszczam filmik jak to wygląda w praktyce w wykonaniu mistrza Ed'a Coan'a.


Tutaj masz artykuł pomocniczy. https://www.sfd.pl/PRZYSIAD_W_TRÓJBOJU__Prawie_WSZYSTKO_o_._._.-t124143.html 

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 421 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11287
O co chodzi z tym pochylaniem ??

Jak się nie pochylisz to przy większym ciężarze się obalisz. Nie tyle chodzi o zachowanie krzywizny, jak o zachowanie środka ciężkości pod stopami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Pochylasz się robiąc "dzień dobry" w początkowej fazie przysiadu zamiast zaczynać dupą. Nie jestem pewien czy aby dostatecznie usztywniasz górę ciała, chodzi tu o spięcie łopatek i wypchnięcie klatki. Z nagrania ciężko to wywnioskować.
Siadaj zdecydowanie głębiej jeśli chcesz zachować sprawne kolana.
Pochylenie ma wynikać z samego siadania, nie można na siłę starać się utrzymać jak najbardziej wyprostowana pozycję. To wynika głównie z proporcji ciała.

Nagranie wykonania samym gryfem, natomiast przydałoby się takie gdzie ćwiczysz swoim ciężarem roboczym dla danej liczby powtórzeń.



90packer demonstracja przysiadu trójbojowego ukierunkowanego stricte na zaliczenie boju nie jest dobrym pomysłem w świetle przedstawionego przez autora celu.



Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2011-10-12 00:08:08

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2011-10-12 00:10:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ale pochylenie moze wynikac tez ze slabego brzucha...poza tym jest wiele wersji przysiadow, podstawowe to high bar i low bar squat, wiec wiadomo ze przy drugiej wersji trzymajac sztange nizej na plecach musisz sie pochylic bardziej.




Zmieniony przez - soltys88 w dniu 2011-10-12 21:55:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 179
Hej, dzięki za pomoc :) Teraz potrzebuje jej w powiązanym temacie, jeżeli moglibyście zerknąć: https://www.sfd.pl/Przysiad_/_squat__nagły_ból_nad_pośladkami_w_kręgosłupie-t819845.html . Dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1332
Cześć

Panowie pozwolę sobie odświeżyć akurat ten temat (jest ich parę...),
zamiast zakładać nowy.

Ćwiczę już trochę (co prawda akurat wracam do ćwiczeń po kilku miesiącach, po złamaniu ręki) i coś tam wiem
Chciałbym robić pełny przysiad z wolnym ciężarem.
Uparty nie jestem, wierzę że pozwoli mi się to rozwinąć.
Nie robiłem tego, dlatego, że z jakiegoś powodu nie jestem w stanie zrobić pełnego przysiadu (nawet bez sztangi, ot tak "na sucho") bez odrywania pięt od podłoża i to znacznie.
Szczerze mówiąc, to mam jakąś wadę w budowie stóp. Od zawsze chodzę jakby "od palców" i cały ciężar ciała skupia mi się w na przednią cześć stopy. To taka mała dygresja i może nic nie warta, ale kto wie.

Wracając do tematu - chciałbym robić te cholerne przysiady, ale nie wiem jak się za to zabrać.
Nawet krążki pod pięty nie pomagają na razie.

Jak macie jakieś sugestie, jak się za to zabrać, to będę wdzięczny.

A jak zawracam dupę, to po prostu zamknijscie temat :)

Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Zerknij na stronę 3 z tego linku. Trzeba się troszkę porozciągać i zlikwidować przykurcze oraz zwiększyć ruchomość w stawie. W necie masz mnóstwo materiałów na ten temat.

https://www.sfd.pl/Problem_z_kolega_i_jego_przysiadem-t873075-s3.html 

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1332
Dzięki wielkie.

No właśnie jest dużo tego i chyba dlatego ciężko coś znaleźć.

Czy do momentu poprawy rozciągnięcia w stawach itp. mogę
ćwiczyć na maszynie smitha ? Jej konstrukcja pozwala mi wykonać
przysiad jako taki na całych stopach (jak je wysunę trochę przed linie sztangi).

Ma to sens ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Samo rozciąganie bez przysiadów na sztandze mi osobiście się nie widzi - bo niby jak sprawdzisz czy jest poprawa jakaś. A jeśli się przyłożysz to odczujesz ją bardzo szybko.

Gdyby to dotyczyło mnie to postarałbym się o jakiegoś myślącego asekuranta i próbował jednak siadać z gryfem i ewentualnie małym ciężarem. Natomiast jako uzupełnienie treningu nóg możesz dołożyć wtedy siady na maszynie smitha. Zawsze to będzie jakaś dodatkowa stymulacja dla tej partii.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 145 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1332
Chodzę na siłownię sam i na razie nie przychodzi mi do głowy myślący pomagier.

Będę próbował, mam nadzieje, że się przełamię, zacznę robić przysiady
i w końcu poczuję tę "siłę z nóg" o której tyle się mówi :)

Zmieniony przez - zasadzka01 w dniu 2013-01-23 14:35:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witam - pytanie treningowe.

Następny temat

Plan do poprawy.

WHEY premium